iPhone 5′in Kamerası iPhone 4S’e Karşı

 • 25 Eylül 2012
 • 689 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. iPhone 5′in Kamerası iPhone 4S’e Karşı

  iPhone 5′in piyasaya sunulmasıyla birlikte farklı incelemeler yayınlanmaya başladı. Fotoğrafçı Austin Mann da iPhone 5′in kamera performansını İzlanda’da test etmiş.

  Piyasaya çıktığı ilk hafta 5 milyon adedin üzerinde satılan iPhone 5, kullanıcıları yine kendine çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Bazı kullanıcıların yenilik olmadığı yönünde eleştirdiği cihaz, sadık Apple kullanıcıları tarafından beğeniyle karşılanmış durumda.

  iPhone 5′in en ön plana çıkan özellikleri büyüyen ve 4 inç boyutuna ulaşan ekranıyla birlikte yeni A6 işlemcisi olmuştu. Fakat ürünün piyasaya sürülmesiyle birlikte ilk bakışta dikkat çekmeyen yenilikler de göz önüne gelmeye başladı. Bunlardan biri de kamera. iPhone 4S’te kullandığı 8MP kameranın boyut olarak küçültülmüş bir versiyonunu kullanan Apple, buna rağmen yeni A6 işlemcinin resim işleme yeteneklerini geliştirerek kaliteyi artırmayı başarmış durumda. Gelişmenin en büyük farkı ise düşük ışık performansında ortaya çıkıyor. iPhone 5, iPhone 4S’e göre az ışıklı ortamlarda çok daha temiz fotoğraflar sunuyor.

  iPhone 5′in üstün olduğu bir başka nokta da hız. Çok daha hızlı fotoğraf işleyen iPhone 5, bu sayede ardı ardına kareleri çekmekte hiç zorlanmıyor. Austin Mann, telefonun bu konuda iPhone 4S’e göre çok geliştiğini söylese de Android rakipleriyle kıyaslama yapmamış. Zira HTC One X gibi telefonlar da fotoğraf konusunda oldukça hızlı.  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >
  < Resmi açmak için tıklayın >


  - - - Eklendi - - -

  Sonynin lensi gercekten başarili:oke:
   


  Yazan: MoonLife01
 2. Aslında olası hatalar düzeltildi bu kez,büyümeye değilde geliştirme yönüne gittiler:)
   
 3. Sony gerçekten iyi iş çıkarmış.
   
  MoonLife01 bunu beğendi.
 4. Aynen :)
   
 5. Bence bu kamera işi felan çok abartı, bakın bir süre sonra i-phone kullanıcıları hayal kırıklığına uğradıklarını görecekler, bekleneni yapamadı apple bu defa ...
   
  Rambo_FT bunu beğendi.
 6. şu kalitedeki bi telin 5 milyon satması capitalizm in en büyük etkisi halbuki piyasada iphone 5 den iyi 3 tane telefon var ustelik çok daha ucuz (sIII lumia 920 droid razr HD)
   
 7. +1
   
 8. Birkaç hafta önce bizim yeğen yurt dışından geldi, elinde i-phone 5 ...
  Kaça aldın dedim, almanyada 730 Euro ...
  Bir baktım, inceledim kiii hemen hemen iphone 5 = iphone 4s ...
  Gece resim çekiyorduk panorama vs. inanın benim emektar C7 gece çekiminde ondan daha iyi ...
  Ülkemizdeki 3500 TL. verenlere vah ki vaaahhh ...
  Başka bir şey demiyorum ...
   
  westset bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/02/2019 - 07:47