iPhone 5′de Sony üretimi 8MP sensör

 • 24 Eylül 2012
 • 1018 Okunma
 • 15 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Apple‘ın akıllı telefonu iPhone 5 12 Eylül‘de tanıtılarak, arkasında 14 Eylül‘de ön siparişe sunulmuştu. 21 Eylül Cuma günü itibari ile de dağıtımlarına başlanan Apple’ın yeni akıllısı, ABD, Fransa, Almanya, Japonya gibi kısıtlı ülkede satışa sunulsa da çok yoğun bir ilgi ile karşılaştı. İlerleyen tarihlerde kademeli olarak diğer ülkelerde de satışa sunulacak.< Resmi açmak için tıklayın >
  Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone 5‘in dağıtımı ile donanım bileşenleri hakkında belirsiz olan bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı. Apple iPhone arka yüzünde 8MP 1080p kayıt yapabilen kamera barındırıyor. Gelen bilgilere göre Apple iPhone 5 Sony tarafından üretilmiş olan 8MPsensöre sahip.iPhone 5 8MP sensörün üzerinde her hangi bir model numarasına ise rastlanmadı. Apple‘ın daha önceki akıllı telefonu iPhone 4S‘de ise IMX145model numarası yer alıyordu. iPhone 5‘in ön kamerası ise Sony tarafından üretilmemiş. Ön kameranın üreticisinin OmniVision olduğu belirtildi.
   


  Yazan: MoonLife01
 2. sony herşeyiyle mükemmel bir firma bence.telefonunu kullanmadım ama kaliteli bişey olacağından eminim.:D
   
 3. Yani bu anlamamı geliyor,exmor lens kullanıldı.
   
 4. :bilmm :ehe
   
 5. Megapixel yükseltmeye gidilmemişte sanki olan hataları düzeltmişler gibi birşey geldi aklıma:hmmm
   
 6. Gerek duymamışlar. Artık iPhone efsane değil hatta teknolojinin gerisinde kaldı diyebilirim :)
   
 7. Iphone da nokia gibi düşüp sonradan tekrar atağa kalkar mi acaba? Geleceği gördüm :O :)
   
 8. Aslında yeni modelde nfc çıkabilir gibi söylenti oldu ama ekran büyümesi iyi oldu,3.5'' lik bir ekrana parmağı sığmayan çok vardı:D
  Son zamanlarda htc ve samsung atağa geçince iphone'dan yenilik ekran yönünde oldu.
  Bir de şu sallayınca şarj,olayını çıkmayacak gibi görüyorum çünkü bundan 2 yıl önce iphone harekete duyarlı yani,elinizle ok yapınca,şu dalgıçların kullandığı tarzda.Telefon onu algılıyacaktı tabi hayal ürünü oldu:)
   
 9. Demekki neymiş sony kamerada önde :ehe şaka bi yana bu megapixeli neden yükseltmediler acaba :hmmm
   
 10. Nokia ile başa çıkamayacağını anladı :ehe
   
 11. megapixelin sadece baskı boyutu olduğunu bilmeyen var sanırım isteseler 41 mp sensörde koyarlar ama boşa masraf olur sonuçta pro foto makinesi denen bişey var . Iphone teknolojinin gerisinde kaldı nfc yok diyenler hayatınızda kaç kere nfc kullandınız? I5te olmayıpta teknolojik diğer cihazlarda olmayan ahım şahım bi özellik mi var?
   
 12. Nfc'yi yoğun olarak kullanmış olsan,bir de kredi kartın olsa ne kadar işe yarıyacağını gördüğünden aslında kart taşımayıpta,onun işe yarıyan birşey olduğunu bilirdin;)
  Şu anda mobil ödemelerde yoğun olarak kullanılan birşey tabi büyük şehirde değilseniz ve k.kartınız vs yoksa manası tabikide anlamı oldukça uzak bir bağ olabilir size:)
  Birde uslübünüzü değiştirirseniz daha güzel cümleler kurarsanız,ozaman söylediklerinize uygun cevaplar verilir,birisine çıkışır gibi konuşursanız zaten hoş olmaz:)
   
 13. 1.uslüp değil üslup
  2. herkesin tarzı farklıdır 3. Başkentliyiz
  4.büyükşehirde olmayanları yada kredi kartı kullanmayanları küçümser gibi yazmışsın asıl sen dikkat et üslubuna.
   
 14. 10MP olmalıydı..
   
 15. Ayfon 5s 82 MP olacak galiba bu tepkilerden sonra :ehe
   
 16. 10 iyi:angry:
  :D
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/02/2019 - 10:07