iOS'da kimsenin bilmediği yeni özellik!

 • 5 Kasım 2010
 • 574 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >  iOS 4.2 ile gelen bu yeni özellikten kimse bahsetmiyor. Peki nedir bu özellik, ne işe yarar?

  Yeni iOS 4.2 Golder Master, geçtiğimiz gün geliştiricelere sunuldu. Güncellemenin en önemli özelliği iPad için Klasörler ve Oyun Merkezi'nde de dahil olmak üzere çoklu görev özelliğini getiriyor olması. Böylelikle tablet, iPhone ve iPod Touch ikilisine tamamen yetişmiş oluyor.
  Android platformunun yolunu tıkayan şeylerden biri "parçalanma" sorunu. Yani farklı sürümlerin ortalarda geziniyor olması. Fakat bu güncellemenin, iOS'da aygıtların birleştirileceğine dair bir işaret olduğunu umuyoruz.
  Bir ya da iki hafta içinde genel kullanıma açılması beklenen 4.2 sürümünün gözden kaçan veya kimsenin bahsetmediği özelliklerinden birisi de MIDI desteği. Evet, bildiğiniz MIDI ses formatından bahsediyoruz...

  MIDI neden bu kadar önemli olsun ki?

  80'li yılların başında icat edilen bu müzik arayüzü neden önemli olsun ki diyebilirsiniz. iPhone ve iPad müzik oluşturma araçlarıyla zaten dikkat çekmişti. Fakat ciddi müzisyenler için iOS artık gerçek bir stüdyo aracı olarak görülmeye başlanabilir.
  iPad'in geniş ekranı ona çok güçlü ve inanılmaz esnek bir kontrol olanağı sunuyor. Yeni özelliğe medyada yer verilmemesi çok şaşırtıcı. Yakın zamanda tamamen iPad'de düzenlenen bir albüm gördüğümüzde şüphesiz bu değişecek...
   


  Yazan: Necmati
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 08:15