Ios 7’de Pil Ömrü Arttırma

 • 6 Ekim 2013
 • 452 Okunma
 • 0 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  İOS 7 kullanıcılarının pil sorunu yaşamamaları için aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerekiyor.

  Teknolojinin telekominikasyon alanında büyük bir hızla ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonlardaki işlemciler, eskiye göre devasa büyüklükteki ekranlar vb özellikler, normal olarak telefonların pil ömrünü olumsuz yönde etkilemekte. Telefonların bataryalarının hızlı bir şekilde boşalması ise kullanıcılarda bıkkınlığa yol açmakta. Dolayısıyla akıllı telefon kullanıcıları son zamanlarda pil ömrünü artırmak ve bu konuda rahatlayabilmek için çeşitli yöntemlere başvuruyor. İşte bu batarya sıkıntılarını yaşatan akıllı telefon modellerinden biri ise Apple‘ın akıllı telefonu: iPhone!

  İos 7’de Pil Ömrünü Artırmanın Yolları Nelerdir?

  iOS 7′de batarya ömrünü artırmak için uygulanması gerekenler;

  1- Arkaplan Yenilemesi’ni kapatın

  Arkaplan Yenilemesi; internet ya da konum servisleri açıkken, uygulamaların kendilerini devamlı yenilemesini sağlar. Dolayısıyla bu özelliğin kapatılması işlemcinin üzerine binen yükü azaltır ve pil ömrü ile ilgili pozitif etki yapar.

  Yol: Ayarlar > Genel > Arkaplanda Uygulama Yenile

  2- Otomatik güncellemeleri kapatın

  Otomatik güncellemeler ile yeni müzik ve videoları telefonunuza indirebilirsiniz. Ama bu özelliğin kapatılması hem veriden hem de pilden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

  Yol: Ayarlar > iTunes ve App Store > Güncellemeler

  3- Hareketi azaltın

  iOS 7′nin Parallax teknolojisi sayesinde simgeler ve uyarılarda efekt kullanılıyor. Duvar kağıdına 3 boyutlu havası vermesi ise bir diğer efekti. Ancak pil ömrü için, bu özelliğin pasif hale getirilmesinde ciddi yarar var. Bu özellik bütün cihazlarda mevcut değildir.

  Yol: Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Hareketi Azalt

  4- Konum Servisleri’ni kapatın

  Konum servisleri GPS teknolojisini kullanarak devamlı konum taraması yapar ve konum bilgilerinizi günceller. Bunun açık olması demek, GPS’in açık olması demek. GPS’in açık olması demek ise işlemciyi zorlamak demek. Dolayısıyla şarj süresini düşürmek demek.

  Yol: Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri

  5- Dinamik duvar kağıtları kullanmayın

  Güzel bir özellik olmasına rağmen dinamik duvar kağıtlarını Parallax teknolojine benzemektedir. Fonksiyonel bir faydası olmadığını söyleyebiliriz.

  Yol: Ayarlar > Parlaklık ve Duvar Kağıdı > Seç > Stills

  6- AirDrop’u kapatın

  AirDrop; iOS cihazlar arasında kablosuz veri transferi yapılmasını sağlıyor. Bu özelliğin de her cihazda olmadığını belirtelim.

  Yol: Parmağınızı ekranın alt kısmından yukarı doğru sürükleyin. Açılan Kontrol Merkezi’nden AirDrop özelliğini kapatın.

  7- Spotlight aramasını kapatın

  Spotlight araması; cihaz içinde arama yapılmasını sağlayan bir özelliktir.Bu özellik ile verilerin bütün çeşitleri arama sonuçlarında listelendiği için işlemci tam performans çalışır. Bu özelliği kapatarak işlemci döngüsünü azaltmış ve pil ömrüne yardımcı olmuş olursunuz.
   


  Yazan: eZeL634

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
22/02/2019 - 11:12