İstek iOS 10 Beta 1'deki Hataları ve Önerileri Apple'a İletelim.

Sponsorlu Bağlantılar

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
iOS 10 Beta 1'deki Hataları ve Önerileri Apple'a İletelim.
Lütfen bulduğumuz hataları bugreport.apple.com bu siteye iletelim.(Geliştirici hesabı olmasına gerek yoktur.)

Ama ingilizce olması gerekiyor ingilizce bilen biri bunları kısa ve ingilizce yazabilirse maxicep forum olarak bu ingilizce yazılanları apple 'ın verdiğim sitesine hepimizin göndermesi ve bu hataların çözülmesine katkıda bulunmamız için konuyu açtım.

Benim göremediğim hatalar veya öneriler olursa yazın konuya ekleyeyim.

iOS 10 Beta 1
Yapı: 14A5261v

HATALAR VE ÖNERİLER

-Yazılımda bazı yerler hala ingilizce.İngilizce olan yazıların türkçeye çevrilmesi.
-Apple Müzikteki yazı fontları küçültülmeli.(4 inç cihazlarda çok büyük gözüküyor. Örnek:iPod Touch 6,iPhone 5,iPhone 5S,iPhone 5C,iPhone SE)
-Apple Müzikteki albüm kapağı alanı büyütülmeli.
-Apple Müzikteki bazı efektler düzeltilmeli ve geliştirilmeli.
-Apple Müzikte kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra herhangi bir çevrimiçi dinlemek üzere tıklanan şarkıyı çalmadan bir uyarının çıkması ''Zaten Apple Müzik Üyesisiniz.'' ve uygulamayı kapatıp açana kadar düzelmemesi hatası düzeltilmeli.
-Apple Müzikte şarkıyı açtığımız zaman albüm kapağının renginin ekranın her tarafında gözükmesi özelliğinin geri getirilmesi (Örnek :iOS9)
-Kilit ekranındaki müzik kontrol kısmının yazı fontunun çok büyük olması.
-Kilit ekranında müzik kontrol kısmında başka şarkıya geçmek için tıklandığında uygulamanın geç algılaması veya şarkıyı hiç değiştirmemesi hatası düzeltilmeli.
-Efektlerin biraz daha geliştirilmesi.
-Cihazlarda biraz frame atlaması ve ara sıra olan efekt kasılmalarının düzeltilmesi.
-Kilit ekranında ''Açmak için ana ekran'' yazısı düzeltilmeli birşey anlaşılmıyor.Onun yerine ''Kilidi açmak için ana ekran tuşuna basınız'' yazısının gelmesi.
-Olmazsa kilit ekranını açmak için ''Kilidi açmak için kaydırın'' özellğinin geri gelmesi.Çünkü ana ekran tuşuna basmak artık zorunlu olmuş ana ekran tuşu daha çabuk bozulabilir.
-Bildirim merkezinde giden tarih yazısının (12.06.2016) geri getirilmesi.
-Bazen denetim merkezinin ve bildirim çubuğunun kaybolması.(iPod Touch 6)
-Bazen yukarıdaki saatin kaybolması.
-Kilit ekranını sola kaydırırken çıkan widgetlerde Siri App Suggestions ve Müzik Widgetinin bazen içeriğinin gözükmemesi.
-Ana ekran tuşunun bazen cihazı uykudan kaldıramaması.
-Spotlight'ın kasması.
-Bazen bildirim çubuğunun sola kaydırılamaması ve widgetlerin gözükmemesi.
-Aşağıdan yukarıya doğru çekilen ''Denetim Merkezi''inde sağa kaydırırken müzik kısayolundan üzerine basarak direkt müzik uygulamasına gidilememesi.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Daha ilk beta hocam. Bu hatalar normal. Bazıları dediğiniz gibi apple a bildirilebilir. Mesela kilidi açmak için kaydırma özelliği. Ama bunu yapmakla apple bişeyler düşünüyor bence. Büyük ihtimalle onu değiştirmez.

0343434

0343434

Üye
Daha ilk beta hocam. Bu hatalar normal. Bazıları dediğiniz gibi apple a bildirilebilir. Mesela kilidi açmak için kaydırma özelliği. Ama bunu yapmakla apple bişeyler düşünüyor bence. Büyük ihtimalle onu değiştirmez.

Apple'ın o ekranı kaldırma sebebi 6s serisi cihazlarda parmak izi okuyucu hızının çok yüksek olması. Bu sebepten bir defa daha tuşa dokunulursa bildirimler de okunmuş olur. Ama bir kullanıcı o ekranı geri getirmenin yolunu bulmuş. Ama bu seferde o yeni gelen widget sayfasını göremiyoruz.

iPhone ile uygulamasından gönderildi.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Apple'ın o ekranı kaldırma sebebi 6s serisi cihazlarda parmak izi okuyucu hızının çok yüksek olması. Bu sebepten bir defa daha tuşa dokunulursa bildirimler de okunmuş olur. Ama bir kullanıcı o ekranı geri getirmenin yolunu bulmuş. Ama bu seferde o yeni gelen widget sayfasını göremiyoruz.

Bu sebepten dolayı olduğunu nerden çıkardınız ya da duydunuz hocam. Eğer öyle bir durum varsa, sadece o cihazlar için böyle bir özellik koysun. Ayrıca bildirimleri yukarıdaki paneli indirince de görebiliyorsun. Gerçekten böyle bir sebep varsa, çok saçma geldi bana :/

İp5furkan

İp5furkan

Üye
Cydianerdcom sitesinde iOS 10 beta 2 linkleri var. Ne kadar güvenilir hocam ?

0343434

0343434

Üye
Bu sebepten dolayı olduğunu nerden çıkardınız ya da duydunuz hocam. Eğer öyle bir durum varsa, sadece o cihazlar için böyle bir özellik koysun. Ayrıca bildirimleri yukarıdaki paneli indirince de görebiliyorsun. Gerçekten böyle bir sebep varsa, çok saçma geldi bana :/

Kullandığınız cihaz nedir bilmiyorum ancak bu saçma dediğiniz şey çoğu 6s kullanıcısı için gerçekten çok sıkıntılı bir durum. Onlar da buna çözüm olarak ana ekranı daha interaktif hale getirdiler. Ne yani nerdeyse 9 senedir iOS car ama kilit ekranı hala aynı. Artık yazılımın daha kullanışlı hale gelmesi gerekiyordu ve kilit ekranı da aynı şekilde bundan etkilenmesi gereken alanlardan biri. Tama şu an için tam olarak stabili bir halde olduğu söylenemez ama iOS 10'un nihai sürümü yayınlandığı dönem ve sonrasında çok daha kullanışlı hale gelecek. Bunu Apple WWDC konferansını dinlemiş olsaydınız oradan kaynak alarak söylediğimi de aynı şekilde bilirdiniz.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
İyi de, bu değişiklik kullanışlı değil. Ayrıca home tuşu çok bozulan cihazlar bunlar. Bu yöntem ile 2 katı daha hızlı bozulma durumu olacak. Siz o kadar para verip, sürekli home tuşu bozulan bir cihaz kullanmak ister misiniz acaba. Ayrıca tek memnun kalan olarak da sizi gördüm
Cydianerdcom sitesinde iOS 10 beta 2 linkleri var. Ne kadar güvenilir hocam ?
Güvenilir değil hocam. Daha beta 2 çıkmadı ki

• Beğen
Tepkiler: İp5furkan
0343434

0343434

Üye
İyi de, bu değişiklik kullanışlı değil. Ayrıca home tuşu çok bozulan cihazlar bunlar. Bu yöntem ile 2 katı daha hızlı bozulma durumu olacak. Siz o kadar para verip, sürekli home tuşu bozulan bir cihaz kullanmak ister misiniz acaba. Ayrıca tek memnun kalan olarak da sizi gördüm

Güvenilir değil hocam. Daha beta 2 çıkmadı ki

Yani ben memnun oldum bu yeniliğe diye hiçbir cümlemde kullanmadım. Sadece neden yapıldığı hakkındaki hatalı görüşü düzeltmeye odaklandım. Bu özellik sadece 6s kullanıcılarına yaramış oldu. Ayrıca iPhone 7 muhtemel olarak dokunmatik bir tuş ile de geleceği için Apple bu konuda çok da düşünceli davranmadı. Tabii yapılan yenilik her kullanıcıya yarar mı orası meçhul ama Apple'ın da kendi içinde eskitme politikası sonucu bu yöne gittiği söylenebilir. Ayrıca 6 ve altına raise to wake up özelliği de verilmedi ki bu dediğiniz soruna aslında çözüm getiren bir özellik. Bu konuda aynı şekilde Apple'ı bende hatalı buluyorum ama bazı yerlerde taviz verilmesi bu zamana kadar olağan bir durum değil mildi zaten? Hocam şunu da belirteyim ki buradaki niyetim hiçbir şekilde kötü değil yanlış anlamanızı kesinlikle istemem sadece size tam olarak neden ve nasıl düşündüğümü ve neleri baz aldığımı açıklamak istedim.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Yani ben memnun oldum bu yeniliğe diye hiçbir cümlemde kullanmadım. Sadece neden yapıldığı hakkındaki hatalı görüşü düzeltmeye odaklandım. Bu özellik sadece 6s kullanıcılarına yaramış oldu. Ayrıca iPhone 7 muhtemel olarak dokunmatik bir tuş ile de geleceği için Apple bu konuda çok da düşünceli davranmadı. Tabii yapılan yenilik her kullanıcıya yarar mı orası meçhul ama Apple'ın da kendi içinde eskitme politikası sonucu bu yöne gittiği söylenebilir. Ayrıca 6 ve altına raise to wake up özelliği de verilmedi ki bu dediğiniz soruna aslında çözüm getiren bir özellik. Bu konuda aynı şekilde Apple'ı bende hatalı buluyorum ama bazı yerlerde taviz verilmesi bu zamana kadar olağan bir durum değil mildi zaten? Hocam şunu da belirteyim ki buradaki niyetim hiçbir şekilde kötü değil yanlış anlamanızı kesinlikle istemem sadece size tam olarak neden ve nasıl düşündüğümü ve neleri baz aldığımı açıklamak istedim.

Ama konuşma şekliniz ve tavrınız beğendiğinizi gösteriyor hocam. Her neyse. Burda ne kadar tartışsak da değişecek bir durum değil. Yarın bir gün jailbreak gelir ve isteyenler için eski kilit ekranı tweak i çıkarırlar. Çok da tartışılacak bir konu değil. Ama yapılan açıklama bana mantıksız geldi yani açıkçası...

0343434

0343434

Üye
Ama konuşma şekliniz ve tavrınız beğendiğinizi gösteriyor hocam. Her neyse. Burda ne kadar tartışsak da değişecek bir durum değil. Yarın bir gün jailbreak gelir ve isteyenler için eski kilit ekranı tweak i çıkarırlar. Çok da tartışılacak bir konu değil. Ama yapılan açıklama bana mantıksız geldi yani açıkçası...

Hani eskisini bırakın jb ile çok daha muazzam kilit ekranları yapılıyor. Kaç aydır çıkmadı şu illet. En azından şu iOS 9 sürümünü adam etsek bana 10.3 e kadar yeter de artar bile.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Hani eskisini bırakın jb ile çok daha muazzam kilit ekranları yapılıyor. Kaç aydır çıkmadı şu illet. En azından şu iOS 9 sürümünü adam etsek bana 10.3 e kadar yeter de artar bile.

Pangu ekibi 2-3 gün önce açıklama yapmıştı 'bir haftaya çıkaracağız' diye. Hayırlısı bakalım

0343434

0343434

Üye
Pangu ekibi 2-3 gün önce açıklama yapmıştı 'bir haftaya çıkaracağız' diye. Hayırlısı bakalım

İnşallah hocam çıkar da artık kaç aylık biriken o jb özlemi biter. Bu arada Bayram'ınızı tebrik ederim.

Türe

Türe

Üye

Bu seferde şöyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor ; kilitli olan telefonu orta tuşa basarak uyandırırsanız sizi tuşa basmış kabul ediyor ve bildirimleri göremeden cihaz yine açılıyor. Bir kademe daha eklenmeli bana kalırsa. Yoksa bu haliyle hiçbir işe yaramayacak.

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Bu kilit olayı tamen saçmalık olmuş.
Yine yukarıdan uyandırısan bildirimleri görseydin orta tuşa bassaydın da kşlşt açılsa idi süper olurdu.

zencibitc

zencibitc

Üye
konuya uzağım ama bu orta tuş bozulduğunda veya temassızlık olduğunda servis ücretsiz değişim yapmıyormu ? ve iphone larda çift tıkla açılma veya kapanma varmı ?

0343434

0343434

Üye
Bu seferde şöyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor ; kilitli olan telefonu orta tuşa basarak uyandırırsanız sizi tuşa basmış kabul ediyor ve bildirimleri göremeden cihaz yine açılıyor. Bir kademe daha eklenmeli bana kalırsa. Yoksa bu haliyle hiçbir işe yaramayacak.
İşte benim hatalı bulduğum ya da verilmemesi konusunda sinirlendiğim nokta bu dediğiniz ile ortaya çıkıyor. 6s serisine Raise to Wake Up denilen bir özellik verildi. Bu cihazı elinize aldığınız zaman doğrudan ekranı kendi açıyor. Ama bunun diğer cihazlara en azından 5s ve 6'ya verilmemesi beni kızdıran nokta oldu.

Türe

Türe

Üye
İşte benim hatalı bulduğum ya da verilmemesi konusunda sinirlendiğim nokta bu dediğiniz ile ortaya çıkıyor. 6s serisine Raise to Wake Up denilen bir özellik verildi. Bu cihazı elinize aldığınız zaman doğrudan ekranı kendi açıyor. Ama bunun diğer cihazlara en azından 5s ve 6'ya verilmemesi beni kızdıran nokta oldu.

Katılıyorum. Yükledikten sonra 1 saat aradım. Sonra farkettim ki verilmemiş.