Tavsiye İnteroop Tools İle Lumia 920 Redstone 1 Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
İnteroop Tools İle Lumia 920 Redstone 1 Yükleme
interop tools ile lumia 920'ye redstone 1 nasıl 1 yüklenir videoda gösteriliyor
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
interop tools ve dth upgrade advisor indirme linkleri

ben bu interoop tools yüklemeye kalktım bir türlü yükleyemedim hata veriyor nasıl yükleyebilirim

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Aybin.Kilic

suyunsesi

suyunsesi

Üye
interop tools ile lumia 920'ye redstone 1 nasıl 1 yüklenir videoda gösteriliyor
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
interop tools ve dth upgrade advisor indirme linkleri

ben bu interoop tools yüklemeye kalktım bir türlü yükleyemedim hata veriyor nasıl yükleyebilirim
Onedrive a atıp oradan telefona indirip telefon içinden yüklemeyi deneyebilirsin. Ben az önce videodaki interrop tool ve DHTUpgrade... adlı iki uygulamayı telefona kurdum ve video adımlarını "telefonu açtığı andan itibaren" birebir izledim. Güncellemeyi buldu ve indiriyor şu an. Eğer hatasız kurulum tamamlanırsa, çok basit bir işlem olmuş olacak.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Onedrive a atıp oradan telefona indirip telefon içinden yüklemeyi deneyebilirsin. Ben az önce videodaki interrop tool ve DHTUpgrade... adlı iki uygulamayı telefona kurdum ve video adımlarını "telefonu açtığı andan itibaren" birebir izledim. Güncellemeyi buldu ve indiriyor şu an. Eğer hatasız kurulum tamamlanırsa, çok basit bir işlem olmuş olacak.
telefondanda yüklemiyor bilmiyorum niye öyle oluyor bilmiyorum ki :hmmm

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1020 Ye Nasıl Yükleriz :hmmm Garanti Dışı Kalmayacak Şekilde :hmmm

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
öbür programı yükledimde interoop toolsu yükleyemedim bir türlü
oh hele şükür zorda olsa hallettim ya :ehe

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Benim kurulum sorunsuz tamamlandı. Hatta L950XL görülen telefonumun son olarak ta tekrardan videoda gösterildiği gibi tek tıkla L920 olarak görünmesini sağladım. Şu an ana ekranım ve her şey yerli yerinde. Neler problem çıkaracak henüz bilmiyorum. Birkaç güne sanırım her şeyi varsa sorunları görmüş olurum. Şu an tek gördüğüm Glance ekran görünmüyor. :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Benim kurulum sorunsuz tamamlandı. Hatta L950XL görülen telefonumun son olarak ta tekrardan videoda gösterildiği gibi tek tıkla L920 olarak görünmesini sağladım. Şu an ana ekranım ve her şey yerli yerinde. Neler problem çıkaracak henüz bilmiyorum. Birkaç güne sanırım her şeyi varsa sorunları görmüş olurum. Şu an tek gördüğüm Glance ekran görünmüyor. :)
usta benim şöyle bir sorunum var
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

allow kısmı mavi olması gerekirken bir türlü aktif hale gelmiyor birde intercap unlock seçeneği de aktif hale getiremiyorum bir türlü :hmmm
tek tıkla lumia 920 görünmesini nasıl sağladın onu yapmadım ben işte :(

Ekli dosyalar

suyunsesi

suyunsesi

Üye

allow kısmı mavi olması gerekirken bir türlü aktif hale gelmiyor birde intercap unlock seçeneği de aktif hale getiremiyorum bir türlü :hmmm

Hocam allow a basmadım ki ben de. Gereken çubukları kaydırıp geri geri basıp sonra uygulamadan çıkıp teli yeniden başlattım. Hepsi bu :)
Diğeri için videoyu sonuna kadar izledin mi? Bak orada tüm mağaza güncellemelerinden sonra tekrar DHTUpgradeAdvisor uygulamasını açıyor ve restore backup yazan düğmeyi tıklıyor. Sonra teli yeniden başlatıyor. Onu yapınca benim telefon tekrar L920 oluverdi. Ama sistem sürümü Redstone olarak kaldı tabiki :)

skynet

Üye
Hocam 950XL olarak bıraksaydınız işte ne güzel güncelleme geldiğinde hiç uğraşmadan inerdi :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Hocam allow a basmadım ki ben de. Gereken çubukları kaydırıp geri geri basıp sonra uygulamadan çıkıp teli yeniden başlattım. Hepsi bu :)
Diğeri için videoyu sonuna kadar izledin mi? Bak orada tüm mağaza güncellemelerinden sonra tekrar DHTUpgradeAdvisor uygulamasını açıyor ve restore backup yazan düğmeyi tıklıyor. Sonra teli yeniden başlatıyor. Onu yapınca benim telefon tekrar L920 oluverdi. Ama sistem sürümü Redstone olarak kaldı tabiki :)
ya birinci düğme aktif olduda ikinci düğmeyi bir türlü aktif edemiyorum hocam :)
Hocam 950XL olarak bıraksaydınız işte ne güzel güncelleme geldiğinde hiç uğraşmadan inerdi :)
bir şey soracaktımda intercap unlock bölümünü aktif edemiyorum bir türlü onu nasıl aktif edebilirim ?

OzgurSMO

OzgurSMO

Üye
Merhaba
Peki yeni güncelleme geldiğinde telefonunuz da görünecek mi
Ben benim telefonu 830 yaptım güncelledim sıfırladım , 820 ye döndü . Sonrasında 726 nolu güncellemeyi görmedi.
Bende diğer konudaki interop toolsu kurarak telefonu tekrar 830 yaptım . 726 nolu güncelleme geldi ve yüklendi.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Merhaba
Peki yeni güncelleme geldiğinde telefonunuz da görünecek mi
Ben benim telefonu 830 yaptım güncelledim sıfırladım , 820 ye döndü . Sonrasında 726 nolu güncellemeyi görmedi.
Bende diğer konudaki interop toolsu kurarak telefonu tekrar 830 yaptım . 726 nolu güncelleme geldi ve yüklendi.
mrb ben bir şey soracaktımda interop unlock seçeneğini aktif edemiyorum da nasıl aktif ederim

Ekli dosyalar

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Arkadaşlar ben de sizler kadar bilgi sahibiyim. Neredeyse deneme yanılmayla yapıyorum :P :D
İşin ilginç tarafı az önce insider dan hızlıyı seçip sonrasında L920 yi DHTUpgradeAdvisor programı ile tekrar L950XL gösterip tekrar Güncelleştirme tarattım ve şu an 10.0.15014.1000 numaralı sürümü buldu ve indiriyor. ??? Acaba bu sürüm L920 telefonum için uygun mudur?

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
mrb ben bir şey soracaktımda interop unlock seçeneğini aktif edemiyorum da nasıl aktif ederim
ben şurayı halletsem gerisi kolay da yapamıyorum

OzgurSMO

OzgurSMO

Üye
Ben kendi telefonumda yaptıklarımı anlatayım:
1. öncelikle
şuradan (dependecies arm ve interop tools arm olanları) indirip ayarlardan geliştiriciler için kısmındaki cihaz portalını aktif ettikten sonra gelen linki açıp install app kısmından uygulamayı yükleyerek uygulama ile değiştirebilirsiniz
ilgili adresten dosyaları indirdim.
2. olarak bu dosyaları sd kart ana dizine kopyaladım.
3. geliştirici seçeneğini aktif ettim.
4. interop tan başlayarak 5 adet xap dosyasını kurdum.
5. İnterop a girdikten sonra THIS DEVICE a girip oradan Recently used e girdim.
Daha sonra da değiştirilmesi gereken yerleri değiştirdim.

Umarım yardımcı olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Ben kendi telefonumda yaptıklarımı anlatayım:
1. öncelikle

ilgili adresten dosyaları indirdim.
2. olarak bu dosyaları sd kart ana dizine kopyaladım.
3. geliştirici seçeneğini aktif ettim.
4. interop tan başlayarak 5 adet xap dosyasını kurdum.
5. İnterop a girdikten sonra THIS DEVICE a girip oradan Recently used e girdim.
Daha sonra da değiştirilmesi gereken yerleri değiştirdim.

Umarım yardımcı olabilirim.
mrb rica etsem benim sorumada bir yardımcı olabilir misiniz ?

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye

Restore NDTKSvc seçeneğini siz mi aktif ettiniz?

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Registry Browser kısmından HKLM\Software\OEM\Nokia\NokiaSvcHost\Plugins\NsgExtA\NdtkSvc\Path ı açıp Registry Value Data yazan kısma ndtksvc.dll yazdıktan sonra Write butonuna dokunun ve telefonu yeniden başlattıktan sonra tekrar deneyin
evet ben aktif ettim

seçilmemesi gerekiyordu

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Registry Browser kısmından HKLM\Software\OEM\Nokia\NokiaSvcHost\Plugins\NsgExtA\NdtkSvc\Path ı açıp Registry Value Data yazan kısma ndtksvc.dll yazdıktan sonra Write butonuna dokunun ve telefonu yeniden başlattıktan sonra tekrar deneyin
orda c:/windows/system32/ yazan kısmı silipdemi yazayım

Üst Alt