Internette Büyük Saldırı Bekleniyor


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

^^AnaCOnDA^^

Üye
    Konu Sahibi
Ekim 2005 içinde Rus hackerların msn'lere toplu şekilde saldırmaları bekleniyor. Saldırılacak ülkelerin arasında Türkiye de yer alıyor. Peki bu saldırılara nasıl önlem alınabilir?


Ne yapmalı?

1. @rht.com uzantılı hiçbir adresi kabul etmeyin.
2. Saldırılar toplu halde gerçekleşecek. Listenizdeki birisi Sizi eklerse virüs size de bulaşacaktır. O yüzden bu haberden ne kadar kişiyi haberdar ederseniz, zarar o kadar azaltılacaktır.
3. Antivirüs, Firewall gibi yazılımlar kullanın ve son güncellemelerini yapın.
4. Msn Messenger® 'dan dosya gönderen arkadaşınız bile olsa kabul etmeden önce dosya hakkında bilgi isteyin.
5. İleti kutunuza tanımadığınız adreslerden gelen dosyaları açmayın ve büyük firmalardan gelmiş izlenimi veren ve sizden şifrenizi isteyen sayfaları doldurmayın.Yeni bir virüs uyarısı daha..
Eğer size "Miss Russia.pps'' adında mail gelirse, sakin açmayın, hemen silin.. Bu yeni bir virüstür.. Microsoft, Mcaffee, Norton ve bu şekil koruyucuların en iyisi bile hiç bir fayda etmiyor ...

Eğer bu gelen maili açarsanız 30 saniye süren bir animasyon çıkıyor ve bu süre içinde tüm HDD'niz siliniyor,

İnternet korsanları IP ve ileti adresinizi de ele geçiriyor ve sizin adınıza gelen kutunuzdaki adreslere ileti gönderiyor

Hem e-postalarinizi, hem de Bilgisayarınızı MSN Güvenlik ile koruma altına alın!
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Aralık 2005 bitiyor yaw biraz geç bir uyarı olmadı mı..
 
D3N1Z

D3N1Z

Üye
hımm sağolasın baba ya iyi oldu bu bilgiler en azından aralık bitmeden öğrenmiş olduk
 
DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
bunu eylül sonu söylesen olcakti ama kendinde okumadın heralde tamamını ekim başında dio
 

depresif

Üye
ya bu uyarılarında artık tadı kaçtı aha ruslar gelecek aha virüs saldırısı hani nerde mail gruplarında dolaşıp duruyo ben bunlara güzel bi isim buldum "internet hurafecileri"
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt