Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz Özellikleri
E8200 Den Q Serisine Geçtim Sistemimdede SSD Var Gerçekten Çok Ciddi Fark Var Arada.Program Açılışları Program İçlerinde Yüklemeleri Bir Çok Şey Çok Bariz Hızlanmiş Durumda Bu Kadar Fark Olacağını Zannetmiyordum :) Üstelik Q Serisine Ait Olan Q6600 Giriş Seviyesi Diyebiliriz.Buna Rağmen Ciddi Fark Yarattı Diyebilirim.OC İle 3.00 GHZye Yükselttim Sağlıklı Bir Şekilde Kullanıyorum :bigstar:

MaxipmaN

Üye
işlemcin %7 kullanımla çok sıcak. performans kaybı yaşatır bence. :kahve:
eki işlemcinin fanı mı taktın? e7500 de çok sıcaktı senin

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
işlemcin %7 kullanımla çok sıcak. performans kaybı yaşatır bence. :kahve:
eki işlemcinin fanı mı taktın? e7500 de çok sıcaktı senin
E7500 2.93 GHZden 3.71 GHZye Aşırttığım İçin :) Bunuda 2.40 GHZden 3.00 GHZye Çıkarttım.Sıcaklık 70 E Dayanırsa Düşürürüm OCyi :) Stok Fandan Biraz Daha Güçlü Bişey Takılı

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
E7500 2.93 GHZden 3.71 GHZye Aşırttığım İçin :) Bunuda 2.40 GHZden 3.00 GHZye Çıkarttım.Sıcaklık 70 E Dayanırsa Düşürürüm OCyi :) Stok Fandan Biraz Daha Güçlü Bişey Takılı
70 e gelirse dediğin gibi yaparsın mantıklı. ben de bi yapayım dedim geçen, olmuyor rakamı değiştiremedim biostan. eskiden olurdu. gerçi 3.2 ye falan çıkaramam macun kurudu. :p

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
70 e gelirse dediğin gibi yaparsın mantıklı. ben de bi yapayım dedim geçen, olmuyor rakamı değiştiremedim biostan. eskiden olurdu. gerçi 3.2 ye falan çıkaramam macun kurudu. :p
Macun Sürmedim Q6600 A Şu Anda :D Fanda Kalan Eski İşlemcinin Kalıntıları İle İdare Ediyor Garibim :D Normalde Bazı İşlemciler OC Yi Fazla Yemiyor Sanırım Nedeni Üst Seviye Olmaları.E7500 Bayaği Bir OC Yiyor Ama Üst Modeller Yemiyor Sanırım Zaten Üst Seviyelerin OCsiz Alt Seviye İşlemcilerin İşini Zaten Yaptığı İçindir.

• Beğen

MaxipmaN

Üye
bu siteyi sevmem ama bayağı çıkıyormuş aslında stock fanla olmaz sanırım.

hava ile 3.52 sulu 3.74 diyor

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sıvı ile baya fark oluyor
8370 kullanıyorum (125watt tdpsi var ve serin çalışan bi işlemci değil)

eğer overclocku kapatırsam
boşta 16dercece yükte ise max 40 derecede çalışıyor

eğer 4.5 ya da 4.7 ghz ye çekersem

max 63 derecede çalışıyor
stock fanlar overclocksuz min 40 derecede çalışıyor :ehe

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve MaxipmaN
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
bu siteyi sevmem ama bayağı çıkıyormuş aslında stock fanla olmaz sanırım.

hava ile 3.52 sulu 3.74 diyor
RAMler 1333 MHZ Çokta Yüklenemiyorum PCye.3.20 GHZde HDD SSDyi Fİlan Görmedi Düşürdüm OCyi Gördü Aygıtları Bu Sefer Sİstem OCye Müsait Olmadığı İçin Birşey Diyemiyorum :)
Sıvı ile baya fark oluyor
8370 kullanıyorum (125watt tdpsi var ve serin çalışan bi işlemci değil)

eğer overclocku kapatırsam
boşta 16dercece yükte ise max 40 derecede çalışıyor

eğer 4.5 ya da 4.7 ghz ye çekersem

max 63 derecede çalışıyor
stock fanlar overclocksuz min 40 derecede çalışıyor :ehe
Stok Fan Ses Yapıyor Bayaği Bir

• Beğen

MaxipmaN

Üye
stock fan için konuşursam 2600 devirden sonra boş yere bağırıp kafa gürültüsü yapıyor. 3000 devirde zaten süpürge gibi :(
şu an en fazla 2679rpm görüyor benim fan. speedfan sağolsun

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
stock fan için konuşursam 2600 devirden sonra boş yere bağırıp kafa gürültüsü yapıyor. 3000 devirde zaten süpürge gibi :(
şu an en fazla 2679rpm görüyor benim fan. speedfan sağolsun
Yok Stokların Hepsi Öyle Adam Olmaz Onlardanda İşi Ciddiye Alan Birisiyse 100 150 TLye Kıyıp GÜzel Bişeyler Almalı Aslında.Dediğin Gibi İşlemci 70 e Dayandımı Durulmuyor Kasanın Yanında

MaxipmaN

Üye
Yok Stokların Hepsi Öyle Adam Olmaz Onlardanda İşi Ciddiye Alan Birisiyse 100 150 TLye Kıyıp GÜzel Bişeyler Almalı Aslında.Dediğin Gibi İşlemci 70 e Dayandımı Durulmuyor Kasanın Yanında
Benimki bi garip %75 anakart sıcaklığını %25 işlemci sıcaklığını dikkate alarak çalışıyor. Ayrica stock fanın boyutu falan hala aynı galiba, tam bir çöp. Belki bir tık daha bakır ekmişlerdir altına. Anca g4400de kabul edilesi şu an

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Termal Macun Sürdüm Şu Anda OCyi Tekrar Açtım 3.00 GHZde 333x9=3.00 GHZde Aktif Olarak Kullanıyorum Normal Kullanımda Stabill Max 55 Derecede

Üst Alt