İnsan Tırnağına Da Veri Depoladılar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
İnsan Tırnağına Da Veri Depoladılar
Japonlar bunu da başardı. Tokushima Üniversitesi'nden bir bilgin, femto saniye atışlı bir lazer yardımıyla bilgileri, insan tırnağı üzerine depolamayı başardı.
<div align="center"></div>
Geo dergisinde yayınlanan bir makaleye göre Tokushima Üniversitesi&#39;nden Yoshio Hayasaki, insan tırnağının bilgi deposu olarak kullanılabileceğini ortaya çıkardı.

Japon araştırmacı, femto saniye atışlı bir lazer yardımıyla bilgileri tırnak üzerine çok katmanlı olarak aktarmayı başardı. Söz konusu noktaların büyüklüğü milimetrenin binde 3.1&#39;i kadar.

Hayasaki, bu sayede on tırnağın hepsine toplam sekiz Megabyte bilgi sığdırmayı başarmış. Saklanan veriler, florasan ışıklı bir mikroskop yardımıyla tekrar okunabiliyorlar.

Hayasaki&#39;nin açıklamalarına göre bilgiler, tırnak üzerinde yaklaşık yarım sene kadar saklanabiliyorlar.

Caine

Caine

Üye
vay beeeeeeeeeeeee. zaten başka bir ulus yapsaydı şaşırırdım gene caponlar abim ellerine sağlık bilgiler için

S1FR3K1R1C1

Üye
<div class='quotetop'>(Caine &#064; Nov 28 2005, 02&#58;29 PM) [post=216444]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
vay beeeeeeeeeeeee. zaten başka bir ulus yapsaydı şaşırırdım gene caponlar abim ellerine sağlık bilgiler için
[/b][/quote]ne demişler aklına bişey gelirse japonlar&#39;dan önce yap

chawush

Üye
off bea öğrenclier yaşadı 8 mb ta bütün dersler sığar euhehe

darkred

darkred

Üye
walla bi başkası yapsa bende şaşardım

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Çok ilginç vallahi..

Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(chawush &#064; Nov 28 2005, 04&#58;02 PM) [post=216521]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

Sınıfta florasan ışıklı bir mikroskop u da masana koyar sorana da deney yapacağım vs dersin hoca da yutar hani

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
<div class='quotetop'>(chawush &#064; Nov 28 2005, 04&#58;02 PM) [post=216521]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

hatta mp3 felan atıp dinleriz Metin Belgesinde 10s ayfalık yazı yatıyorum 5 KB tutuyo

Çin seddini yaptıkları zaman anlamıştım böyle olacağını

slayer

Üye
<div class='quotetop'>(Haberci &#064; Nov 28 2005, 04&#58;54 PM) [post=216565]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

Sınıfta florasan ışıklı bir mikroskop u da masana koyar sorana da deney yapacağım vs dersin hoca da yutar hani
[/b][/quote]
Bizimkiler yutar...

yakında fotoraf makinasıda koyarlar...

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
suyunu cıkardılar ama

ekucuk

Üye
Abi japonlar artık olayı aşmış...

Ben hangi usb belleği alıyım diye araştırma yaparken adamlar tırnaklara bilgi yazma uğraşı içindeler.

Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Teknoloji bu olsa gerek
Japonlar teknolojide hep ilkleri yaşarken diğer ülkelerde ardından tabiri caizse nal topluyorlar Japonların teknolojisine benzer yakın bir icat çıkarıyorlar ki Japonlar sanki dalga geçer gibi o teknolojinin çok daha farklı işlevler görebilen icat içinde icat diyebileceğim son teknolojiyi geliştiriyorlar.Aklıma hemen bizdeki bir reklam geldi.Hani Ford firmasının bir reklamı var ya " Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu " Adamları tebrik etmek ve alkışlamaktan başka ne yapabiliriz?

D3N1Z

D3N1Z

Üye
Wallah diyecek 1 şey bulamıyorum abi bunalr uçmuş hayuuu

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Japon yapmış abi

cllgr

cllgr

Üye
valla bravo güzel icad.neler yapılmazki bunla,kredi kartı yerine kullan,kimlik yerine kullan,otobüs bileti,kapı anahtarı say say bitmez.bi sürü hamallıkdan kurtarır insanı.bide sahtesi olmaz heralde.heralde diyelim bi acık kapı bırakalım bu konudada bizi kimse geçemez.bakarsın bununda sahtesini yaparız.bide ya tırnak kırılırsa,tüm işlerini tırnaga güvenerek yapıyorsun tırnak kırıldı.işde o zaman yandık.

Aeon

Üye
Yok art&#305;k daha neler bu adamlar&#305;n yapt&#305;klar&#305;na ak&#305;l s&#305;r erdirilemez ya a&#351;t&#305;lar art&#305;k

angelus_34

angelus_34

Üye
güzel walla ileride bütün vücudumuza bilgi depolayabiliriz bu gidişle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...