İngiltere'den de İfakat'a birincilik

 • 2 Kasım 2010
 • 323 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Çekimleri Çaykara'da yapılan ve Karadenizli kadın İfakat'ın zorlu hayat hikayesinin anlatıldığı 'İfakat' belgeseli, İngiltere'den de ödülle döndü.
  Yönetmenliğini Çaykaralı gazeteci Orhan Tekeoğlu'nun yaptığı 'İfakat', Macaristan'ın ardından İngiltere'nin kültürel etkinlikleriyle tanınan Thanet Uluslararası Film Festivali'nde belgesel dalında birincilik ödülünü aldı. Ödülünü İngiltere'de alan ve yeni film çalışmaları için Macaristan'a geçen Tekeoğlu, bir ay içinde aldığı ikinci uluslararası ödül ile çok mutlu olduğunu belirti.
  'İfakat' ile daha başka uluslararası festivallere katılarak, Karadenizli kadınların zorlu yaşam şartlarını tüm dünyaya izlettirmek istediğini söyleyen Yönetmen Orhan Tekeoğlu, "Aldığım tüm ödülleri Karadeniz'in yüksek tepelerinde yaşayan ve doğaya maydan okuyan Karadeniz kadınlarımıza adıyorum" şeklinde konuştu. İfakat Macaristan'ın Pecs kentinde geçen ay 2. Uluslararası Cinepecs Film Festivali'nde yarışmış, belgesel dalındaki en büyük ödül olan 'Proxima' ödülüne layık görülerek festivalde ödül alan ilk belgesel film olmuştu.
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 19:43