Ingilizce Bilen Biri Tercüme Edeiblirmi Custom Rom Gelmiş!

 • 13 Ekim 2013
 • 1252 Okunma
 • 39 Cevap

 1. Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Ekim 2013
 2. Sanirim unlock edilmenin yolu bulunmuş ama rom konusunu daha acmayacaklar. Bir süre sonra yayinlayacaklar
   
 3. Orijinal versiyondaki bazi özellikleri kullanamayabilirsiniz diyor.
   
 4. xda forumunada giremiyorum sizdede sorun varmı ?
   
 5. ya ben romdan falan kaçtım wp ye geldim ama bu wp nin üzerine yazılan romu düşünemiyorum çünkü eksik olanların hepsi bir rom ile halledilir ve muazzam bir sistem çıkar ortaya
   
 6. evet samsung ativ s için unlock işlemi tamamlanmış. Unlock ve şnterrop unlock ayrıca tekrar kilitlenmeyi onleme de eklenmiş. On yüklü samsung uygulamalarından bazıları kaldırılmış,pinli olarak gelen gelen uygulamalar kaldırılmış,APN ve internet paylaşımına tam yetki gelmiş,ses seviye sınırı kaldırılmış. Ekstra arama sağlayıcıları eklenip uygulamaları yüklüyse arama tuşuna ekleme gelmiş.
   
 7. bu arada rom standart stock flasher ile yukleniyormuş.
   
 8. eeee abi lumia cihazlar için gelişme yok mu ? Biz de istiyoruz
   
 9. Ativ s ile lumia nin mantığı aynı ise gelir sanırım
   
 10. dev. kilidini kırma üstüne çalışıyormuş bu xda daki arkadaş yaptıkları ,işin açığı yadsınamayacak birşey umarım daha detaylı şeyler yapılabilir.
   
 11. lumia cihazlar için çıkacak mı
   
 12. umarım yakında çıkar lumia'lar içinde :)
   
 13. inşallah çıkmaz çıkarsa lumia biter..
   
 14. niye bitsin ki android yada ios bitikmi? yanlışım varsa düzeltin ama android en başından beri kaynak kodlarını veriyordu zaten,sistem gelecek vaadediyor bence bişey olmaz hatta sırf bu yüzden alıcısı bile artabilir lumiaların.
  BUNLAR BENİM FİKRİM TABİ :)
   
 15. ama şöyle bir yanıda var kırılmamış oldugu ve kırılmasını istemeyip wp alanlarda az degil bence
   
 16. Ben custom rom olayına ve sistemin kırılmasına olayına her türlü karşıyım. İnşallah MS engellemenin bir yolunu bulur.
   
  n000k bunu beğendi.
 17. Kırılması bence de kötü etkiler. Çünkü marketten alışverişe ihtiyacı var bu sistemin. Para lazım kısaca.
   
  n000k bunu beğendi.
 18. :oke:
  buda bir fikir elbette olabilir neden olmasın
   
 19. sistemin açık olması uygulama yazılımcılarını etkiler doğrudur ama ben kullanıcı olarak sistemin açık olmasını isterim kendimce modifiye etmek isterim amaç sistemin kendisini modfiye etmek 3. parti yazılımları değil o zaman ne yapılmalı diye düşünmeliyiz bu çıkmazda tüketici ve yazılımcı karşı karşıya kalmaması için yazılımcıların farklı bir yol izlemeleri gerekir hatırlarsanız eskinden her uygulamanın her ayrı telefona kurulmasını sağlayan imei ile bağlantılı kod ser ial key gibi yöntemlerle uygulamaların kurulumu sağlanabilir yöntemler vardı tabi buda kırılır veya kırılabilir elbette ama buna benzer bir yöntem geliştirilmeli örnek bilgisayardaki sistemleri ele alırsak sistem elimizde sistemi cracklemek hacklemek rootlamak gibi derdimiz yok ama paralı uygulamaları gene ser ialleri girerek kurup kullanıyoruz bunun gibi uygulama geliştiricileri yazılımcıları koruyarak sistemin açık olması en mantıklısı
   
  Pikkaccu bunu beğendi.
 20. Katılıyorum inşallah en kısa zamanda Microsoft önüne geçer
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
22/01/2019 - 13:36