İndirilen müzikleri bilgisayar olmadan ipod'a atma[ANLATIM]

Sponsorlu Bağlantılar

Consul9

Consul9

Üye
    Konu Sahibi
İndirilen müzikleri bilgisayar olmadan ipod'a atma[ANLATIM]
Merhaba arkadaşlar belki çoğunuz biliyorsunuzdur ama yine de bilmeyenler için anlatmak istedim.Telefonunuz mutlaka jb'li olmalıdır.Adım adım bazı işlemleri yapmamız gerekiyor.

Adım 1:
İlk olarak cydiadan manage>source>add diyip reposunu ekleyeceğiz.Beliteyim ki bu repo cydiada ki çoğu uygulamanın crackli versiyolarını barındırıyor.Yapacağınız veya yükleyeceğiniz yanlış şeyler telefonunuzu kullanılamaz hale sokabilir.Ama ben şimdi söylediğim uygulamaları kendi telefonumda denediğim için anlatmakta sıkıntı çekmiyorum.Yine de yapacağınız işlemlerden yüklediğiniz uygulamalardan ben ve MaxiCep Teknoloji Portalı sitesi sorumlu değildir.

Adım 2:
Repomuzu ekledikten sonra MewSeek ******* uygulamamızı kuracağız ama eğer önceden MewSeek uygulaması telefonunuzda yüklüyse mutlaka kaldırmanız gerekiyor.Evet şimdi MewSeek uygulamımızı indirdik artık istediğimiz müziği ipoda atabileceğiz.(Programın içinden downloads kısmına gelip müziği seçip add to ipod butonuna tıklayarak)Ancak bir sıkıntımız oluyor ki mewseek genelde yabancı müzikleri kapsıyor ve türkçe müzikleri bulmakta sıkıntı yaşayabiliyoruz.Ben bunu düşündüm ve acaba diğer müzik indirme programlarından indirdiğimiz müzikleri acaba mewseek in downloads kısmına atıp oradan ipod'a aktarabilir miyiz dedim.Ve bunu test etmek için musicbox programını denemek istedim.

Adım 3:
Şimdi daha çok türkçe müzik bulabileceğimiz bir program lazım.Bunun için musicbox programı bence ideal.Musicbox programını cydia'dan indirp kurabilirsiniz.Daha sonra sinfuliphone reposundan(yani mewseek'i kurduğumuz yerden) ifile ******* programını indirip yüklüyoruz ki bu program iphone un sistem dosyalarınıa erişmenizi sağlar.Yeterli bilginiz yoksa kafanıza göre kullanmamanızı tavsiye ederim

Adım 4:
Ve şimdi musicboxtan bir tane müzik indirin test edeceğiz.Daha sonra ifile programını açıyoruz.Ve var/mobile/library kısmına geliyoruz.En altta musicbox programından indirdiğiniz müziği göreceksiniz.Ardından indirdiğiniz müziğe parmağınızla basılı tutttuğunuzda seç ve tümünü seç diye iki buton çıkacak.Seç butonuna tıklıyoruz.Başka indirdiğiniz müzik varsa onları da tikleyebilirsiniz.Müziği seçtikten sonra ekranda sağ en alttaki butona tıklayıp kes seçeneğine dokunuyoruz ve geri çıkıp var/mobile/Media/Downloads kısmına geliyoruz.Yine ekranın sağ en altındaki butona dokunup yapıştır seçeneğine dokunuyoruz.Artık müziğimizi mewseek programının downloads kısmında görebiliyoruz.MewSeek'ten müziği seçiğ add to ipod'a tıklayıp müziği ipoda atıyoruz.

Evet işlem böylece tamamlanıyor.Belki şuan çok uzun görünüyor ama alıştıktan sonra bu işlem bir dakikanızı bile almaz.Dediğim gibi bilenler olabilir.Sorularınızı bu başlık altında belirtebilirsiniz

Apache11

Apache11

Üye
Bi konuda yardimini isticem..Mp3 müzik Downloader a indirdigim müzikleri ipod a atabilirmiyim acaba..ifile da ne kadar aradiysam müzikleri bulamiyorum..Ram hafizasina kaydettigi icin kasmalar basladi unarim yardimci olursun

Apache11

Apache11

Üye
Kardeşimm sonunda yaptım yav Allah senden rağzı olsun inşallah

Üst Alt