İnanılması zor gerçekler...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Caine

Caine

Üye
    Konu Sahibi
İnanılması zor gerçekler...
Öğrenci tezi

ABD'de Massachusetts İnstitute of Technology'de okuyan bir öğrencinin tanık olduğu bu öykü, bir tez çalışmasının nelere yol açacağını göstermesi açısından ilginç bir örnek oluşturuyor:

Bir lisansüstü ögrencisi bir yaz mevsimi süresince her gün üzerine siyah-beyaz çizgili bir tişört giyerek Harvard futbol sahasına gider.

15 dakika boyunca sahayı bir uçtan diğer uca yürüyerek yerlere kuş yemi serper.

Bu arada cebinden bir hakem düdüğü çıkartıp öttürür. Yağmur, çamur demeden hergün aynı saatte aynı hareketleri törensel bir ciddiyetle yapar.

Derken sonbahar gelir, futbol mevsimi başlar. Harvard futbol takımının ilk maçı oynanacaktır.

Siyah-beyaz tişörtlü hakem başlama düdüğünü çalar ve o anda olanlar olur.

Yüzlerce kuş sahaya hücum eder ve doğal olarak maç ertelenir. Bu arada öğrenci tezini vermiş ve mezun olmuştur.

Beyin tıkacı

Bu ilginç öykü ABD' den Alexandra Donahue'nun arkadaşı Linda'nın başından geçiyor:

Arkansas'a akrabalarını ziyarete giden Linda, alışveriş için bir süpermarkete gider. Arabasını park ederken yanındaki park etmiş arabanın sürücü mahalinde oturan kadın dikkatini çeker.

Kadın ellerini başının arkasına kavuşturmuş, gözleri kapalı, kıpırdamadan durmaktadır. Linda, kadının durumunda bir tuhaflık sezer, ancak müdahale etmez. Alışverişini tamamlayıp, arabasına döndüğünde kadını hala aynı pozisyonda görünce dayanamayıp arabanın camına vurur:

"Iyi misiniz?".
Kadın cevap verir:
"Başımdan vuruldum. Beynim dışarı akmasın diye tutuyorum".

Bu cevap üzerine telaşlanan Linda, süpermarket yetkililerinden yardım ister. Ambulans çağrılır. Otomobilinin kapı kilidi kırılarak açılır ve kadın dışarı çıkartılır. Ancak büyük bir şaşkınlıkla kadının başının arkasında bir parça ekmek hamurunu sıkıca bastırarak tuttuğu görülür.

Sonunda olay anlaşılır.

Kadının marketten satın aldığı mayalı ekmek hamurunun poşeti, otomobilin içindeki sıcak havanın etkisiyle, tabanca sesine benzer bir sesle patlamış; hamur parçaları büyük bir hızla çevreye saçılmıştır.

Duydugu sesi tabanca sesi, başının arkasına yapışan hamuru kurşun deliğinden dışarı sızan beyni sanan kadın, Linda'nin gelişiyle sanal kâbustan kurtulur.

Kızarmış hayalet

Bu öykü Yeni Zelanda'dan Kay Martin' e ait:

Akşam yemeğine arkadaşlarını çağıran Kay, yemekten önce küçük bir aperatif hazırlarken bir tavuğun acı acı bağırdığını duyar.

Sesin nereden geldigini merak eden Kay bahçeye çıkar. Bahçede bir şey göremez.

Ancak ses daha yakınlardan, hatta mutfaktan gelmektedir.

Giderek yükselen sesin kaynağını keşfettigi zaman tüyleri diken diken olur. Kızarmasi için fırına yerleştirdiği tavuktan çığlık çığlığa sesler gelmektedir. "O anda elim ayağım boşandı. Tavuğu canlı canlı pişiriyorum sandım. Korkudan az daha ölüyordum." diyor..
Tavuğun çığlıkları Kay'inkiler ile birleşince konuklar mutfaga üşüşür ve çığlıkların nedeni ortaya çıkar. Tavuğu fırından çıkartan konuklar, hayvan sogudukça seslerin kesildiğini fark ederler.

Yeni Zelandâ da tavuk çiftliklerinde hayvanlar, bizde olduğu gibi boynu kesilerek öldürülmez.
Kay'in akşam yemeği için hazırladığı tavuğun ses telleri kesilmediği için tavuğun karnında biriken buhar, hayvanın boğazından geçerken büyük bir basınçla ses tellerini harekete geçirmiştir.

Bu olaydan sonra, tahmin edebileceginiz gibi, Kay bir daha evinde tavuk pişirmez

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
ßu daha önce verilmişti diye hatırlıyorum. :wacko:

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
KAY a yazık olmuş :DD

__Midas__

__Midas__

Üye
hepsi ilginç.

cllgr

cllgr

Üye
;;)

tofy

Üye
süper ilginç sağol arkadaşımmm ;;) :rolleyes: ben son bölümdeki gibi birşey yaşasam kesin bayılırdımmmmm :wacko:

Caine

Caine

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by ChaLLenGeR@Oct 31 2005, 08:03 PM
ßu daha önce verilmişti diye hatırlıyorum. :wacko:
[post=202995]Quoted post[/post]​

evet haklısın ben 4-5 gün önce vermişdim ama sitede ki sorunlar ve çalışmalar yüzündne bazı konular silinmişti. bu konuyu yeniden paylaşmak istedim cünkü gecen actıgımda gec bir saatti ve en fazla 3-4 kişi görebişmişdi. demekki o 3-4 kişiden biride senmişsin :DD

tofy

Üye
Originally posted by Caine+Nov 2 2005, 04:15 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(Caine &#064; Nov 2 2005, 04:15 AM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-ChaLLenGeR@Oct 31 2005, 08:03 PM
ßu daha önce verilmişti diye hatırlıyorum.  :wacko:
[post=202995]Quoted post[/post]​

evet haklısın ben 4-5 gün önce vermişdim ama sitede ki sorunlar ve çalışmalar yüzündne bazı konular silinmişti. bu konuyu yeniden paylaşmak istedim cünkü gecen actıgımda gec bir saatti ve en fazla 3-4 kişi görebişmişdi. demekki o 3-4 kişiden biride senmişsin :DD
[post=203331]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
çok iyi yapmışsın ben yeni gördüm valla ;;) ;;)

Caine

Caine

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim tofycik ne demek ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt