İmam ve Sel....

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İmam ve Sel....
Bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. Ansızın içeri dalan bir köylü köyü sel basmakta olduğunu haber verir.

Bütün cemaat hemen kendilerini dışarı atıp, kaçar.

Sadece imam bütün ısrarlara rağmen köyüterketmeyi reddeder ve Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek, camide kalır.

Kısa bir süre sonra sular camiye ulaşır, imam çaresiz minareye çıkar. Sular minarenin ilk katına yükselirken bir tekne imami kurtarmaya gelir.

Ancak dini bütün imam, Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek tekneye binmez. Sular yükselir, imam ikinci kata çıkmak zorunda kalır.

Bir tekne daha gelir, ancak imam yine Tanrı'nın kendisini koruyacağına inancının tam olduğunu söyleyerek tekneye binmez.

Sular iyice yükselir. imam artık minarenin en tepesindedir.

Bir helikopter yaklaşır. İçindekiler durumun kötü olduğunu anlatarak imama helikoptere gelmesi konusunda ısrar eder.

İmam helikoptere binmeyi de reddeder. Bir süre sonra sular iyice yükselir ve imam boğularak ölür. Kendisini cennetin kapısında melekler karşılar

-Melek: hoşgeldiniz. cennette köşkünüz hazırlandı. Buyrun. -İmam: Cennete girmek istediğimden emin değilim. -Melek: neden?

-İmam: Tanrı'ya biraz kırgınım. -Melek: ne oldu ki? -İmam: Ben hayatımı ibadet ederek geçirdim. İnsanlara hep iyilik yaptım, günahtan uzak durdum.

Yasadığım köyü sel bastı, herkes kaçtı ama tanrı'nın beni kurtaracağına inandığımdan kaldım. Görüyorsunuz ki şimdi burdayım...

Tam bu sırada yukarıdan Tanrı'nin sesi duyulur: -Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!!!!!!!!!!!

KAHIN

Üye
güzel biraz fantastik :D :D

MR_Sedat

Üye
bence güzel bir fıkra degil icinde Allah'ın anıldıgı fıkralarla insanların gülmesi hosuma gitmiyor..

Legend_Come_Back

Üye
güzell :kop:

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
espiri iyi yansıtılmış ;;)

Quattro

Quattro

Üye
:D

midnight

midnight

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Aug 14 2005, 02:46 PM
-Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!!!!!!!!!!!
[post=132093]Quoted post[/post]​

:kop:

mavizeybek

mavizeybek

Üye
:lol2: :kop:

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
kım uyduruyo bole fıkraları bılmemkı :kop: :kop: :kop: :kop: :kop:

Caine

Caine

Üye
Originally posted by MR_Sedat@Aug 14 2005, 03:08 PM
bence güzel bir fıkra degil icinde Allah'ın anıldıgı fıkralarla insanların gülmesi hosuma gitmiyor..
[post=132110]Quoted post[/post]​

guzel bir fıkra ama arkadasın dediği gibi icinde allahın adının gectiği fikralara gulemiyorum :( genese sagol van hoijdonk kardesim ;)

ringwraith

Üye
çok güsel :lol2: :lol2:

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Originally posted by Caine+Aug 15 2005, 11:11 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(Caine &#064; Aug 15 2005, 11:11 AM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-MR_Sedat@Aug 14 2005, 03:08 PM
bence güzel bir fıkra degil icinde Allah&#39;ın anıldıgı fıkralarla insanların gülmesi hosuma gitmiyor..
[post=132110]Quoted post[/post]​

guzel bir fıkra ama arkadasın dediği gibi icinde allahın adının gectiği fikralara gulemiyorum :( genese sagol van hoijdonk kardesim ;)
[post=132716]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt