illa format mı çekmem gerekiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eeANTi

eeANTi

Üye
    Konu Sahibi
illa format mı çekmem gerekiyor?
ya arkadaşlar benim bilgisayar manyaklaştı zaten manyaklaşmıştı da daha beter oldu.

ya deli olacam önce dvdrw cd koyduğum zaman bilgisayar donma yapıyordu cd

koymadığım zaman donma yapmıyordu şimdi bırakın dvdrw cd koymayı

bilgisayarı neredeyse her açtığımda donuk olarak açılıyor neden olabilir. Ben

öncedende bu konuya benzer bir konu açmıştım. O konumda bilgisayarın donma

sebebibin dvdrw'a cd koyduğum zaman olduğunu sanıyordum ama yanılmışım

dvdrw'a cd koymadan da donma oluyor. Ben bu sorunlardan kurtula bilmek için illa

format mı çekeyim

FrontmaN

FrontmaN

Üye
bence en temiz yol bu

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
ilk önce şunu bi dene ;)

başlat>>çalıştır>>>msconfig yaz

orda başlangıç diye bi sekme war ordan çalışmasını istemediğin programları engelle sanırım sorun ortadan kalkacaktır eğer bu sorununu çözmesse ne yazıkki format atman lazım ;)

AntiTuk

Üye
ya heç yorma kafanı bas bi format gelsin kendine :D

symbianboy

Üye
kolayda değilki her şey gidiyo yüklemesi çok beter

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
temiz bi format
+
dvd ninkablolarınıda kontrol et.donma dediğin nasıl oluy bilmiyorum ama donup resetlemeden düzelmiyorsa kablo oynmış olabilir yerinden

eeANTi

eeANTi

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar format attım donma olmuyor çok güzel ne dvdrw cd koyduğum da nede ne başka sebeplerden dolatı yanlız bilmiyorum büyük bir sorun mu ama

Şimdide bilgisayarım kapalıyken kendi kendine açılıyor neden olduğunu ben anlamadım ben kapatıyorum o ben kapanmak istemiyorum diyo açılıyor ben de fişlerini çekmek zorunda kalıyorum :vur: . Bazende bilgisayar kapalıyken bilgisayar masasına vuruyorum kendi kendine açılıyor kapatıyorum bida vuruyorum açılıyor. :'( Arkadaşlar artık normal kapatamıyorum bilgisayarı kendi kendine açıldığı için bilgisayarı kapattıktan sonra hemen fişleri çekmek zorunda kalıyorum :off:

symbianboy

Üye
power düğmesi ile ilgili bi sorun olabilir arkadaşada olmuştu en ufak sarsıntıda pc açılıyodu tam underda azının payını veriyodum pc kapandı :vur: :DD ben açtım içini bişeyler yaptım (cd romu filan söktüm niye söktüysem :D) sonra bilgisayarcıya gittik zor topladı adam

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Originally posted by eeANTi@Oct 22 2005, 12:32 AM
arkadaşlar format attım donma olmuyor çok güzel ne dvdrw cd koyduğum da nede ne başka sebeplerden dolatı yanlız bilmiyorum büyük bir sorun mu ama

Şimdide bilgisayarım kapalıyken kendi kendine açılıyor neden olduğunu ben anlamadım ben kapatıyorum o ben kapanmak istemiyorum diyo açılıyor ben de fişlerini çekmek zorunda kalıyorum :vur: . Bazende bilgisayar kapalıyken bilgisayar masasına vuruyorum kendi kendine açılıyor kapatıyorum bida vuruyorum açılıyor. :'( Arkadaşlar artık normal kapatamıyorum bilgisayarı kendi kendine açıldığı için bilgisayarı kapattıktan sonra hemen fişleri çekmek zorunda kalıyorum :off:
[post=196410]Quoted post[/post]​

benim masaüstü de fişi takınca çalışmaya başlıyo :) hele bide gece yatarken fişi çekmezsem elektrik gidip gelince sabahın korunde başlyo gürütüye...ben bi çözüm bulamadım, formatla düzelmedi tabiki...kasa bozulmuş gibime geliyo malesef :(

depresif

Üye
Selam arkadaşlar bende naçizane bir fikirde bulunayım öncelikle bir donanımlarınızı bi gözden geçirin uyumsuz parçalar yoksa 1 yıldan önce almışsan pcini yada şöyle özetleyeyim bir de dediğimi dene Service pack siz bir windows kur!!!bu sorunu özellikle bir müşterimde yaşadık ne kadar format atsak ta sisteminde donma oluyordu daha sonra teknik elemanımıza danıştığımda bana hangi windowsla kurduğumu sordu bende sp2li kurduğumu söyleyince sp siz kurmamı söyledi bende öyle yapınca sorun ortadan kalktı bence bir de dediğimi dene kaybedecek bir şeyin olmaz ;)

symbianboy

Üye
sp pcyi donduruyomu?? :huh:

depresif

Üye
Evet symbianboy kardeşim özellikle sd ram 133 pc kullanıcılarında sıklıkla görülen bir sorundur sp2 li yada daha güncel bir sistem kurulduğunda bilgisayarda donma yada ağırlaşma hatta sıklıkla daha büyük sorunlara yol açabiliyor.Bundan dolayı ram olarak sd ram kullanan bilgisayar kullanıcılarına sp siz win kuruyoruz ;)

eeANTi

eeANTi

Üye
    Konu Sahibi
ama benim bilgisayarımda sp2 yok ki :dontknow: :dontknow:

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
sp1 de mi kurmayalım?

eeANTi

eeANTi

Üye
    Konu Sahibi
ama benim bilgisayarımda da sp1 kurulu :(

depresif

Üye
Valla kardeş o zaman donanımlarında da bir uyumsuzluk ta yoksa bi onu camdan aşağı at

symbianboy

Üye
bende sp2 kurulu bi yamuğunu görmedim :DD

tanzer

Üye
bence formattan önce bide repair etmeyi dene yani windowsunu tekrar yükle işe yarayabilir

_GiTaRisT_

Üye
bencede fazla uğraşma..format tam çözüm

Clausius Clapeyron

Üye
<div class='quotetop'>(eeANTi &#064; Oct 21 2005, 11&#58;32 PM) [post=196410]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>

Şimdide bilgisayarım kapalıyken kendi kendine açılıyor neden olduğunu ben anlamadım ben kapatıyorum o ben kapanmak istemiyorum diyo açılıyor ben de fişlerini çekmek zorunda kalıyorum . Bazende bilgisayar kapalıyken bilgisayar masasına vuruyorum kendi kendine açılıyor kapatıyorum bida vuruyorum açılıyor. Arkadaşlar artık normal kapatamıyorum bilgisayarı kendi kendine açıldığı için bilgisayarı kapattıktan sonra hemen fişleri çekmek zorunda kalıyorum
[/b][/quote]
Bu gibi kendiliğinden açılma sorunu PC nin elektirk aksamında bir problem olduğunu gösterir. Teknik servise göstert (çok daha tehlikeli sorunla karşı karşıya kalabilirsin)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt