İkinci El Cep Telefonu Satışı Düştü


Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Telekomünikasyon Kurumu'nun kaçak cep telefonlarına yönelik düzenlemesi ve kaçak telefonların kayıt altına alınmasının ardından 2. el cep telefonu satışları düştü.
<div align="center"></div>
Maltepe Pazarı&#39;nda vatandaşlar ikinci el cep telefonlarından &#39;&#39;uzak duruyor&#39;&#39;. Bir çok cep telefon satıcısı, tezgahlarında cep telefonlarının yanı sıra, söz konusu telefonların yanında 12 Aralık&#39;dan önce kayıt alındığına dair üzerinde IMIE numaralarının bulunduğu &#39;&#39;ödendi&#39;&#39; kağıtlarını da sergiliyor.

Pazarda tezgahı bulunan Mehmet Yılmaz, &#39;&#39;vatandaşların düzenlemenin içeriğini iyi anlayamadığını, ikinci el tüm telefonlara kayıtdışı gibi yaklaştığını&#39;&#39; söyledi.

Yasal düzenleme duyurulmadan önce günde 10-15 telefon alıp sattıklarını belirten Yılmaz, son 10 gündür günde 1 ya da 2 cihazın el değiştirdiğini kaydetti.

Başka bir satıcı ise düzenlemelere rağmen, bazı satıcıların, cep telefonlarının IMEI numaralarını klonlamaya devam ettiklerini ileri sürdü. Yasal bir telefona ait kayıt bilgilerinin kaçak getirilmiş telefonla değiştirilmesi olarak özetlenebilecek bu yöntem sayesinde piyasadan eski model binlerce telefonu toplayarak kayıt altına aldıklarını anlatan satıcı, 20-30 milyona alınan bu telefonların son kayıt tarihinden önce kayıt altına alınarak seri numaralarının yüksek fiyatlara satılan kaçak telefonlara kopyaladığını iddia etti.
 
cepix

cepix

Üye
Millet korkuyor abi
İnsanın içinde şüphe kalıyor
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Şu en son yazılan klonlama olayını doğubanktada konuşuyorlardı..
 

RockFord Fosgate

Üye
walla sahsen ben almam 2çel elektronık alet cep tel da almam dogal olarak&#33;&#33;&#33;
 

metintekin

Üye
Millet bu dewirde babasına bile güvenemezken oradaki satıcıya nasıl inanacak&#33;&#33;&#33;
 

damadada

Üye
yolladıgınız haberlerın muptelasıoldum bayayararlıişlerle haşır neşir oluyorsunuz tesekkurler
buarada üzüldüm ceplerın dustugune
 
epson81

epson81

Üye
imei kolonlama yapıyorlar
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt