Iıııı beyler acil yardımınıza ihtiyacım var sövmeyecekseniz buyrunuz içeriye

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eru Illuvatar

Eru Illuvatar

Üye
    Konu Sahibi
Iıııı beyler acil yardımınıza ihtiyacım var sövmeyecekseniz buyrunuz içeriye
Az önce telefonum klozete düştü çok müşkülüm ne yapmalıyım? :S

codblackops2

codblackops2

Üye
hemen bataryayı sim kartı hafıza kartını çıkar ayrı ayrı pirincin içine göm onları 1-2 gün bekle

Eru Illuvatar

Eru Illuvatar

Üye
    Konu Sahibi
onu da yaparım mutlaka ama ilk olarak cıkarttım dedigim gibi bataryayı filan fönle kurutmaya calıstım ne derece ise yarar bilemiyorum sonrasında telefonu actım ama ekran karıncalanmaya baslayınca kapadım tekrar :S

- - - Eklendi - - -

Ekrana su damlacıkları dolmaya başladı gözümün önünde gidiyo telefon :(

hakan_710

hakan_710

Üye
fönle kurutmak yapılacak son iş. garantisi varmı diycm suya düşürmüşsün garanti zaten gitti. şimdi yapacağın tek şey bir tornavida takımı bul sonra telefonu tamamen sök ve kolonya, alkol tarzı birşeyle güzelce temizle yani adeta yıka. sonra güzelce kurut fön makinesi falan kullanmadan tabi. telefonu tekrar topla ve kullan. sakın acele edip açmaya falan kalkışma güzelce temizle sonra açarsın

Silinen Üye 1703541

Silinen Üye 1703541

Kapalı Hesap
sakın fön makinesi ile kurutma yakarsın devreleri

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Açmaya çalışarak en büyük hatayı yapmışsın hacı :(

yunus4554

yunus4554

Üye
Ya tlfona hiç bişi olmaz bataryayı çıkart ve 2 gün beklet

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
kardşm sakın teli acma bataryayıda takma telefonun ıçını dıkkatlıce heyecanlanmadan aç. Sonra tualete dusurmussun galiba her parçasını temız suyun altında resım fırçasıyla yıka fırçala tum parçasını sonra bı kuru bezle atlet olur :) guzelce bastırmadan kurula sonra pırınçı kavonozun ıcıne telefonuda pırınce gom kavanozun agzı açık kalsn. 3gun beklet oyle. Sonra 3gun durduktn sonra parçaları pamukla sil. Sonra sentetik tiner al sadece anakartı tıner banyosu yaptır ve anakartı acık havaya koy 30dk dursun guneslı hava daha ıyı olr ınş. Kurtarırsn kardeşm teli geçmiş olsn.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Sentetik tiner tavsiye etmem. Özel temizleme spreyleri var ondan al :)

anılbaran

anılbaran

Üye
prinç muhabbeti yap ve servise ver fazla kurcalama derim

Emrgncy

Emrgncy

Üye
prinç muhabbeti yap ve servise ver fazla kurcalama derim

Bence prinç muhabbeti değil de prinç muhallebi yapsa daha lezzetli olur Anıl :ehe

Arkadaşım Anıl'ın da söylediği gibi bence servise götür... Zaten telefonu açarak bir hata yapmışsın...

serinaga

serinaga

Üye
kardşm sakın teli acma bataryayıda takma telefonun ıçını dıkkatlıce heyecanlanmadan aç. Sonra tualete dusurmussun galiba her parçasını temız suyun altında resım fırçasıyla yıka fırçala tum parçasını sonra bı kuru bezle atlet olur :) guzelce bastırmadan kurula sonra pırınçı kavonozun ıcıne telefonuda pırınce gom kavanozun agzı açık kalsn. 3gun beklet oyle. Sonra 3gun durduktn sonra parçaları pamukla sil. Sonra sentetik tiner al sadece anakartı tıner banyosu yaptır ve anakartı acık havaya koy 30dk dursun guneslı hava daha ıyı olr ınş. Kurtarırsn kardeşm teli geçmiş olsn.

Hacı bu ne yaw Lokman Hekim tarifi gibi 3 dk. kaynat 5 dk. beklet gibi :aha: ... Şaka bir yana şu çok önemli, şayet düştüğü yerde temiz su var ise belki kurtulur, ama yok diğer türlü ise asit ve tuz teli açmaya çalıştığın anda uçurmuştur ...

anılbaran

anılbaran

Üye

Bence prinç muhabbeti değil de prinç muhallebi yapsa daha lezzetli olur Anıl :ehe

Arkadaşım Anıl'ın da söylediği gibi bence servise götür... Zaten telefonu açarak bir hata yapmışsın...

aynen :D

Eru Illuvatar

Eru Illuvatar

Üye
    Konu Sahibi
Heyecan yaptım fönle kurutmaya calıstım, tecrübesizlik iste actım da 2 kere ekran karıncalanıp gökküsagı tarzında kapandı.düstükten yarım saat kadar sonra pirince koydum ama arada cıkardım yine acmaya calıstım filan acılmadı.ekran alttan suyla dolmustu baktıgımda.paracalayıp anakartla filan ugrasmaymıs ,fırcaymıs, sentetik tinermis, servise vermeymis filan yapmadım hicbirini yaklasık 1 gün pirincin icinde beklettim az önce cıkardım taktım bataryayı filan telefon sapasaglam sudan eser yok :) sanslıyım sanırım.
yine de tavsiyeleriniz icin cok cok tesekkürler beyler.
su temizdi bu arada :)

Duran.Y

Duran.Y

Üye
parçaları söküp kurumasını beklemek en mantıklısı aceleye gerek yok acele edip telefonu yakabilirsn sabret düzgünce kurutmayı dene. Geçmiş olsun.

efe.butuner

Üye
Geçmiş olsun kardeşim cidden şanslıymışsın :D

mucahitherken

mucahitherken

Üye
Geçmiş olsun
Bu arada harbiden şanslısın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...