İçki İçenin Ameli Kırk Gün Kabul Olunmaz Hadisini Nasıl Anlamalıyız?

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
İçki İçenin Ameli Kırk Gün Kabul Olunmaz Hadisini Nasıl Anlamalıyız?
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

murat3702

murat3702

Üye
Komik algilamaliyiz. :)
Nedense hep 40 gün
40 ta bir
40 gece
Ne kirkmis be.
Bir soru? Infak 40 ta 1 midir ?

Bu adam yalancinin iftiracinin Peygamberin adina yalan soyleyenin en onde gideni. Seytanin muridi. Ve asagidaki ayetle muhatab olacak bu yalanci.

Yoksa size ait bir kitabınız var da (bu batıl hükümleri) ondan mı okuyorsunuz?
( 68 - KALEM /37. Ayet )

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Burhannilufer
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Komik algilamaliyiz. :)
Nedense hep 40 gün
40 ta bir
40 gece
Ne kirkmis be.
Bir soru? Infak 40 ta 1 midir ?

Bu adam yalancinin iftiracinin Peygamberin adina yalan soyleyenin en onde gideni. Seytanin muridi. Ve asagidaki ayetle mubatab olacak bu yalanci.

Yoksa size ait bir kitabınız var da (bu batıl hükümleri) ondan mı okuyorsunuz?
( 68 - KALEM /37. Ayet )

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Kaynakları İle Belirtilen Bir Konuyu Eleştirebiliyorsan Bunun Ziddini Ispat Etmen Gerekiyor.Anladığım Kadarıyla İlmin Bayağı Bİr Fazla En Azından Bu Adamınkınden Fazlaki Kafa Tutabiliyorsun.Buyur Senide Görelim
Yada Dur Tahmin Edeyim Sende Mi İçki İçiyorsun?

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Önüne gelen adının sonuna hoca ekleyip, cümleleri arapça kullanıp inandırıcı olmaya çalışıyorlar. Uydurma hadisler 21. yüzyılda moda olmuş. Sallamayın böylelerini.

• Beğen
Tepkiler: murat3702
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Önüne gelen adının sonuna hoca ekleyip, cümleleri arapça kullanıp inandırıcı olmaya çalışıyorlar. Uydurma hadisler 21. yüzyılda moda olmuş. Sallamayın böylelerini.
Uydurma Hadis? Müslüman İsen Kelimeyi Şahadet Getirmeni Öneririm.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Uydurma Hadis? Müslüman İsen Kelimeyi Şahadet Getirmeni Öneririm.
Kimsenin benim dini inancımı sorgulamaya hakkı yoktur. Ailemden dolayı da dinimi gerçekten iyi biliyorum öyle iki internet sitesi iki video izlerek öğrenmedim, bilip bilmeden konuşma, kendine gel.
Malum siyasal islam yüzünden türeyen bu dinden soğutmak ve yalanlar uydurmak için ellerinden geleni yapan kendini bilmezler istediklerini söyleyebilirler. Biz ne dini zorlaştırmaya çalışıyoruz ne de dini reforma sokmaya çalışıp bozuyoruz. Böyle saçmalıklara karşı da sonuna kadar doğruyu savunacağım.

• Beğen
Tepkiler: Burhannilufer
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Kimsenin benim dini inancımı sorgulamaya hakkı yoktur. Ailemden dolayı da dinimi gerçekten iyi biliyorum öyle iki internet sitesi iki video izlerek öğrenmedim, bilip bilmeden konuşma, kendine gel.
Malum siyasal islam yüzünden türeyen bu dinden soğutmak ve yalanlar uydurmak için ellerinden geleni "yapan kendini bilmezler istediklerini söyleyebilirler. Biz ne dini zorlaştırmaya çalışıyoruz ne de dini reforma sokmaya çalışıp bozuyoruz. Böyle saçmalıklara karşı da sonuna kadar doğruyu savunacağım.
İslam Dini Senin Ailenin Öğrettiği Gibi Basit Bir Din Değil.Şurda 32 Farzı Sorsam Bilmezsin Bana Gelip Din Dersi Verme.Eğer Bu Adam Kadar İlmin Varsa Hadi Buyur Aksini Belgelerle Ispatla Bu Adam Herşeyi Belgelerle Ispatlıyor.Sende Hala Boş Boş Konuşuyorsun.İslam Dini Sizin Kafanıza Göre Abi Bu Ne Böyle Şaçmalık Mı Olur yada "Uydurma hadisler " Diyemezsin.Aslında Size Çok Görmüyorum Haklısınızda Çünkü Yıllardır İslamin Kurallarını Kabul Etmeyin Faiz Bulaştınız.Yetmedi Haram Yediniz Yetmedi Bunca Alimi Kör Cahil Diye Damgaladınız Şimdide Dini Kafanıza Göre Değiştirmeye Çalışıp Yakında Midyeyede Helal,Dövmeyede Helal Dersiniz Hatta Bunlar Neki İçkiye Helal Dersiniz.Eğer Adamın Dediklerinin Aksini Belgelemeyeceksen Yorma Beni Konuyu Takipten Çık.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Ph babacım saydır saydır takipten çık yok öyle. Daha öncesinde de dediğim gibi benim dini bilgimi sorgulamaya da hakkın yok. Senin ailenden öğrendiğin din dediğini alimler öğretti aslanım. Bunun gibi kendini alim zannedenler de değil. Saygın ve kabul gören akademisyenlerden bahsediyorum. Hiçbir şey bilmeuip de gelip ne öğrendiğimi kimin nasıl öğrettiğini sorgulayamazsın. Konu bu adamın doğruluğu yanlışlığıykrn senin tavırlarından dolayı konu kişisel bir mevzuya dönüştü. Ayrıca 32 farzmış midyeymiş dövmeymiş bunları da sırf tartışmada üste çıkmak için kullanman fazlasıyla komik. Durma sen bu kafada devam et.

• Beğen
Tepkiler: murat3702
vedat1966

vedat1966

Üye
Günaha girmek için bahane arıyorsunuz. Allah hepimizi ıslah etsin.
Alnı secdeye gitmeyen kişilerin cumayı tartışması, banka faizi alıpta tefeciliği tartışması, içki içen insanın amel tartışması yapması.
Tartışacağız derken bir kısım kişiler dinden çıkma boyutuna kadar ilerletiyor işi. Bir kısım kişilerde bu duruma vesile olduğu için günaha giriyor.
Yanlış olan başka bir konu bilgi insanı mümin yapmaz. Namaz kılmayan bir kişinin namaz kılınması gerektiğini söylemesi, yazması, namazın faziletlerinden saatlerce bahsetmesi bir şey ifade etmez.

Dini hassasiyet sahibi (Müslüman kelimesini kullanmıyorum kime sorsan müslümanım diyor) arkadaşlar dikkat etmeli her yazılan yazıya cevap vermek zorunda değilsiniz. İnkar eden kişinin inkarını artırıyorsanız sizde günaha giriyorsunuz. Polemiğe girmeden doğrusunu yazmak daha güzel olandır.

YunOs yüklü cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Günaha girmek için bahane arıyorsunuz. Allah hepimizi ıslah etsin.
Alnı secdeye gitmeyen kişilerin cumayı tartışması, banka faizi alıpta tefeciliği tartışması, içki içen insanın amel tartışması yapması.
Tartışacağız derken bir kısım kişiler dinden çıkma boyutuna kadar ilerletiyor işi. Bir kısım kişilerde bu duruma vesile olduğu için günaha giriyor.
Yanlış olan başka bir konu bilgi insanı mümin yapmaz. Namaz kılmayan bir kişinin namaz kılınması gerektiğini söylemesi, yazması, namazın faziletlerinden saatlerce bahsetmesi bir şey ifade etmez.

Dini hassasiyet sahibi (Müslüman kelimesini kullanmıyorum kime sorsan müslümanım diyor) arkadaşlar dikkat etmeli her yazılan yazıya cevap vermek zorunda değilsiniz. İnkar eden kişinin inkarını artırıyorsanız sizde günaha giriyorsunuz. Polemiğe girmeden doğrusunu yazmak daha güzel olandır.

YunOs yüklü cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Dikkat Edersen Ben Tartışmaya Girmiyorum.Yıllardır Bu Ülkede Sakallılar Cübbeliler Alim Seviyesinden En Aşağılık Seviyeye İndirilip Yetmedi Anlattıkları Kaynaklı Olduğu Halde Sözde Müslümanlar Hadi Ordan Öyle Şey Mi Olur Dediler.Benim Söylediğim Şey Beşeriz Herkes Hata Yapar Bak Ben Bu Konuda Üstelemedim İllede Bu Adam Haklı Diye.Eğer Ben Bu Adama Yalancı yada İki Arapça Konuştu Yalan Söylüyor Dersem Bunu Delillerle Desteklerim.Benim İlmi Seviyem Bu Adamın İlmi Seviyesine Denk Olmadığı İçin Ben Bu Adamı Yargılayamam Ancak Söylediği Kaynakları Araştırır Üstüne Farklı Kaynaklara Bakarım Sonra Karar Veririm.Derim Ki Kardeşim Şu Şu Sahabi Şu Şu Hadisi Şu Şekilde Açıklamiş Benim 4 Hak Mezhepdende Şu Mezhepdenim Benim İnancıma Göre Bu Yanliş Bende Derim Evet Sen Bu Konuda Haklıymışsın Bu Kişi Bu Konuda Yanlış Şeylerle Delillendirmiş Derim.

Eğer Bir Hadise Uydurma Derse Bir Müslüman Zaten Dinden Çıkmış Olur.İslam Dini Çok İnce Bir Çizgidir Yürümek Çok Dikkat İster.Midyeye Helal Demek Bile İnsanı Dinden Çıkartmaya Kadar Gider.Bu İşler Basit Değil.Çünkü Allah'ın ve Resülünün Haram Dediği Şeye Sen Helal Diyemezsin Ha Dersin Zaten Senin İmanın Artık Gitmiştir.Umulurki Kalp Kazan Gibi Katmanlaşmadan Tövbe Eder Hak Yoluna Dönersin.Ayrıca Her Yazılana Cevap Vermezsem Bugün Ben Sakal Bıraktığım İçin Işıdçı Damgası Yiyorum Soruyorum Size.Sakal Bırakanları yada Her Sakallıyı Terörist yada Işıdçı Diye İlan Edenlere Çıkıp Dediniz Mi Benim Peygamberimiz Sakalı Sünnettir.Müslümanları Diğre Gayri Müslimlerden Ayırmak İçin ve Diğer Nedenlerden Ötürü Bırakmıştır Saygılı Ol Peygamberimiz Sakalını O Şerefsiz İsimlerle Lekeme Dediniz Mi? Yada O Kişileri Tersleyip Benim Dinime İnanmıyorsanda Saygı Duymak Zorundasın Işıdın Yaptıklarının İslamiyet İle En Ufak Bir Alakası Yok.Olamazda İslam Dini Kafa Kesme Dini Değildir.İşte Senin Bu Sus Cevap Verme Demen Yüzünden Bugün Dünyada Müslüman Denince Özellikle Yabancı Ülkelerde Akla Terorist Geliyor.

murat3702

murat3702

Üye
Kaynakları İle Belirtilen Bir Konuyu Eleştirebiliyorsan Bunun Ziddini Ispat Etmen Gerekiyor.Anladığım Kadarıyla İlmin Bayağı Bİr Fazla En Azından Bu Adamınkınden Fazlaki Kafa Tutabiliyorsun.Buyur Senide Görelim
Yada Dur Tahmin Edeyim Sende Mi İçki İçiyorsun?
Allahmisin Peygambermi? Icer yada icmem. Sana ne?
Ilimin ve imanın kimde oldugunu senmi tayin edeceksin? Güldürme beni.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murat3702

murat3702

Üye
Allahmisin Peygambermi? Icer yada icmem. Sana ne?
Ilimin ve imanın kimde oldugunu senmi tayin edeceksin? Güldürme beni.

Bakara, 170. Ayet: Onlara, “Allah'ın indirdiğine uyun!” denildiğinde, “Hayır, biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz (yol)a uyarız!” derler. Peki ama, ataları bir şey anlamayan, doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı (onların yoluna uyacaklar)?

Nisâ, 43. Ayet: Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar, bir de -yolcu olmanız durumu müstesna- cünüp iken yıkanıncaya kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur veya yolculukta bulunursanız, veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince ya da eşlerinizle cinsel ilişkide bulunup, su da bulamazsanız o zaman temiz bir toprağa yönelip, (niyet ederek onunla) yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin. Şüphesiz Allah çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.

Bak sana kaynak. Allah haşa unuttu yada eksik biraktimi diyeceksin? Ayette 40 gün mü yoksa ne söylediğini bilinceye kadar (ayık) mı diyor? Bu soytarinin videoda bahsettigi sozlerin kaynagini sen göstersene. Peygambere bile kimseyi yargilama gibi bir vazife yüklemezken Allah, Allah adina "sende icki iciyorsundur" demek ne oluyor?
Gosterecegin hadis yada rivayetler olacaksa sadece gulecegim.

Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Bakara, 170. Ayet: Onlara, “Allah'ın indirdiğine uyun!” denildiğinde, “Hayır, biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz (yol)a uyarız!” derler. Peki ama, ataları bir şey anlamayan, doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı (onların yoluna uyacaklar)?

Nisâ, 43. Ayet: Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar, bir de -yolcu olmanız durumu müstesna- cünüp iken yıkanıncaya kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur veya yolculukta bulunursanız, veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince ya da eşlerinizle cinsel ilişkide bulunup, su da bulamazsanız o zaman temiz bir toprağa yönelip, (niyet ederek onunla) yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin. Şüphesiz Allah çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.

Bak sana kaynak. Allah haşa unuttu yada eksik biraktimi diyeceksin? Ayette 40 gün mü yoksa ne söylediğini bilinceye kadar (ayık) mı diyor? Bu soytarinin videoda bahsettigi sozlerin kaynagini sen göstersene. Peygambere bile kimseyi yargilama gibi bir vazife yüklemezken Allah, Allah adina "sende icki iciyorsundur" demek ne oluyor?
Gosterecegin hadis yada rivayetler olacaksa sadece gulecegim.

Sana Sadece Şimdi Kimdi Tam Hatırlamıyorum Hz Ömer Miydi Kimde Bir Kur-an ı Boşverin Sadece Bir Fatihe Süresinden Size 7 (8) Eşek Yükü Kitap Yazıp Açıklamasını Çıkartırım Demiştir.İşin Komik Tarafı İse Ayetleri Kafanıza Göre Ölçüp Biçmeniz :) Gerçekten Komik Bir Durum Herkes Cahil Olabilir.Dediğim Gibi Eğer Bu Adamdaki İlmi Seviyeyi Kendinizde Görüyorsanız Hadi Buyrun.Kalkmiş
Ayetlerin Ne Olduğunu Bilmeyenler Bana Kalkmiş Ayet Veriyor Kim Bilir O Ayetide Kim Türkçeleştirdi Belli Değil.Neymiş Ayette 40 Gün Diye Bişey Yapmıyor.Sana Bir Soru Madem 40 Gün Yazmıyor İnan Gülüyorum Sana. :) Madem Öyle Kafana Göre Bu Ayetleri Yorumlayabiliyorsun Be Eleman Adama Sormazlar Mı Madem 40 Gün Yazmıyor.Kur-an'dan Tek Bir Ayet Atsana Bana 32 Farzı Tam Sayan yada Namazın Günde 5 Vakit Olduğunu Söyleyen Hangi Ayet\ler Var? :) Bu Kadar Komik Duruma Düşmeyin.İçki İçin Zehir Zıkkım Olsun Umrumda Değil Gerçekten Ben Dilim İle Uyarıyorum Size Yapmayın.Yaptığınız Doğru Bişey Değil.Dil İle Olmadı Kalp İle Uyarıyorum Rabbim Hidayet Nasip Etsin Diyorum.Her İnsan Hata Yapar Mühim Olan Pişman Olup Yaratıcısına Tövbe Etmektir.Onun Ihsanının Bir Sınır Olsaydı 1 Sn Rabbim Gözümüzün Yaşına Bakmaz Lut Kavmi yada Diğer Sapıtan Kavimler Gibi Bizi Perişan Ederdi.Yaranız Olabilir Anlıyorum Ama Bu Kadarda Saygısız Olmayan."biliyorsan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar" :)

murat3702

murat3702

Üye
Kardes Allah Kuran icin ayetler icin apacik diyor. Anlayasiniz diye biz acikladik diyor. Sende Kuran anlasilmaz diyorsun. Kisaca Haşa Allah yalan soyluyor diyorsun.
Dahada yazma istersen.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Kardes Allah Kuran icin ayetler icin apacik diyor. Anlayasiniz diye biz acikladik diyor. Sende Kuran anlasilmaz diyorsun. Kisaca Haşa Allah yalan soyluyor diyorsun.
Dahada yazma istersen.

Bende Sana Diyorumki Senin Anlayabileceğin Ayetler Var Anlaymayacağın Ayetler Var.Bunlarada Ayetler Diyoruz.Sen Daha Kendi Dinini Bilmediğin İçin Bana "Anlayasiniz diye biz acikladik diyor" Demene Sadece Gülerim. :)

murat3702

murat3702

Üye
Bende Sana Diyorumki Senin Anlayabileceğin Ayetler Var Anlaymayacağın Ayetler Var.Bunlarada Ayetler Diyoruz.Sen Daha Kendi Dinini Bilmediğin İçin Bana "Anlayasiniz diye biz acikladik diyor" Demene Sadece Gülerim. :)
Kuranla celistiginin farkindamisin? Bak bu ayetlerden ne anliyorsun? Dediginden benim anladigim aynen su.
....Allah eksik birakti alimler (soytarilar, seytanin muridleri) tamamliyor...
....Kuran anlasilamaz bize ( beyinsiz oldugumuz icin kafamiz basmaz ) alimler (soytarilar, seytanin muridleri) aciklar oradan anlariz....
....Allah yalan soyluyor...

10:100. Allah'ın izni olmadan hiç kimse iman edemez. Ve o, pisliği akledemeyenlerin üzerine kılar.

6:33. Onların söylediklerinin hakikaten seni üzmekte olduğunu biliyoruz. Aslında onlar seni yalanlamıyorlar, fakat o zalimler açıkça Allah'ın âyetlerini inkâr ediyorlar.

6:38. Biz bu kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

8:22. Şüphesiz, yeryüzündeki hareket eden canlıların Allah katında en
kötüsü, aklını işletmeyen sağırlar ve dilsizlerdir.

16:89. Biz bu kitabı sana, her şeyin ayrıntılı açıklayıcısı, bir doğruya iletici,
bir rahmet, Müslümanlara bir müjde olarak indirdik.

6:114. Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım?

19:64. Rabbin asla unutkan değildir.

29:51. Kendilerine okunan bu kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda inanan bir kavim için rahmet ve öğüt vardır.

37:154,157. Ne oluyor size? Nasıl hükmediyorsunuz? Hiç düşünmüyor musunuz? Yoksa sizin açık bir deliliniz mi var? Doğru sözlülerden iseniz, kitabınızı getirin!

68:36,37. Size ne oluyor, nasıl hüküm veriyorsunuz? Yoksa size ait bir kitap var da, (bu bâtıl inanışları) onda mı okuyorsunuz?

36:69. O yalnızca bir öğüt ve Mübin (apaçık) bir Kuran’dır.

10:15. Onlara âyetlerimiz açık açık okunduğu zaman (öldükten sonra) bize kavuşmayı beklemeyenler: Ya bundan başka bir Kur’an getir veya bunu değiştir! dediler. De ki: Onu kendiliğimden değiştirmem benim için olacak şey değildir. Ben, bana vahyolunandan başkasına uymam. Çünkü Rabbime isyan edersem elbette büyük günün azabından korkarım.

24:34. Andolsun ki size açıklayıcı/açık delil (beyyine) ayetler, sizden önce
gelip geçenlerden örnekler ve korunup, sakınanlar için de bir öğüt indirdik.

Son düzenleme:
murat3702

murat3702

Üye
Senin Kaynak dedigin hadis kitaplarıysa eger (kimin yazdigi söylediği belli olmayan) ki zaten oyle yanlis yoldasin.
Bana Omerden misal veriyorsun. Omerle yan yana berabermiydin duydunmu bizzat kulaginla? Asker arkadasinmiydi., ha 4 halifenin Peygamberin mezhebi tarikati varmiydi?
Allahin Nurum dedigi Tek ilahi kaynagim Kuran Sukurler olsun ki.
Kisinin amelide gunahida Allahi ilgilendirir. Hesap Allaha verilir kula degil.
Bu soytari 40 gun icki icenin ameli kabul olmaz diyerek Allaha iftira atan serefsizin biri. Mesela;

Zina edenin kac gun?
Hirsizlik yapanin kac gun?
Yalan soyleyenin kac gun?
Pedofili serefsizlerin kac gun?
Kadini yok sayanlarin kac gun?
Amelleri kabul olunmaz bunlarida aciklarsa memnun kalacagiz.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Kuranla celistiginin farkindamisin? Bak bu ayetlerden ne anliyorsun? Dediginden benim anladigim aynen su.
....Allah eksik birakti alimler (soytarilar, seytanin muridleri) tamamliyor...
....Kuran anlasilamaz bize ( beyinsiz oldugumuz icin kafamiz basmaz ) alimler (soytarilar, seytanin muridleri) aciklar oradan anlariz....
....Allah yalan soyluyor...

10:100. Allah'ın izni olmadan hiç kimse iman edemez. Ve o, pisliği akledemeyenlerin üzerine kılar.

6:33. Onların söylediklerinin hakikaten seni üzmekte olduğunu biliyoruz. Aslında onlar seni yalanlamıyorlar, fakat o zalimler açıkça Allah'ın âyetlerini inkâr ediyorlar.

6:38. Biz bu kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

8:22. Şüphesiz, yeryüzündeki hareket eden canlıların Allah katında en
kötüsü, aklını işletmeyen sağırlar ve dilsizlerdir.

16:89. Biz bu kitabı sana, her şeyin ayrıntılı açıklayıcısı, bir doğruya iletici,
bir rahmet, Müslümanlara bir müjde olarak indirdik.

6:114. Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım?

19:64. Rabbin asla unutkan değildir.

29:51. Kendilerine okunan bu kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda inanan bir kavim için rahmet ve öğüt vardır.

37:154,157. Ne oluyor size? Nasıl hükmediyorsunuz? Hiç düşünmüyor musunuz? Yoksa sizin açık bir deliliniz mi var? Doğru sözlülerden iseniz, kitabınızı getirin!

68:36,37. Size ne oluyor, nasıl hüküm veriyorsunuz? Yoksa size ait bir kitap var da, (bu bâtıl inanışları) onda mı okuyorsunuz?

36:69. O yalnızca bir öğüt ve Mübin (apaçık) bir Kuran’dır.

10:15. Onlara âyetlerimiz açık açık okunduğu zaman (öldükten sonra) bize kavuşmayı beklemeyenler: Ya bundan başka bir Kur’an getir veya bunu değiştir! dediler. De ki: Onu kendiliğimden değiştirmem benim için olacak şey değildir. Ben, bana vahyolunandan başkasına uymam. Çünkü Rabbime isyan edersem elbette büyük günün azabından korkarım.

24:34. Andolsun ki size açıklayıcı/açık delil (beyyine) ayetler, sizden önce
gelip geçenlerden örnekler ve korunup, sakınanlar için de bir öğüt indirdik.

Ya Sabir ya Selamet

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Hayatı hanefi mezhebiyle sabit zannedenler varnış aramızda. Git iki kitap oku mezheplerle ilgili burada midye şöyle midye böyle diye hüküm verme. Valla sıktınız ya.
Hadisleri de toptan inkar etmek nedir arkadaşım? Gerçekten çok komiksiniz.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Hayatı hanefi mezhebiyle sabit zannedenler varnış aramızda. Git iki kitap oku mezheplerle ilgili burada midye şöyle midye böyle diye hüküm verme. Valla sıktınız ya.
Hadisleri de toptan inkar etmek nedir arkadaşım? Gerçekten çok komiksiniz.
İslam Dininde İnanmayanlara Zorlama Yoktur.İnanmayabilirsiniz Sizin Kararırınız.4 Hak Mezhep Bellidir.Kurallarıda Bellidir.Gerisi Bunlara Uymayanlar kalır

Üst Alt