İç cam kırılması-Yardım lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

-mitokondri-

Üye
    Konu Sahibi
İç cam kırılması-Yardım lütfen
Arkadaşlar galaxy trend plus'ı yere düşürdüm.Üzernde kapaklı kılıflardan vardı telefonun dış görünümünde ekranda görünüşte en ufak bir sorun yok.Ama telefonu açtığımda görüntü yok sadece siyah ekran üzerine beyaz beyaz bir sürü çizgi çıkıyor ince ince dallara ayrılır şekilde gibi başka görüntü yok. Çok çok yakından ışığa doğrultup bakınca kılcal çizik tarzı birşeyler görünüyor büyük ihtimallede iç camda mevcut bunlar.

Menü-geri tuşları ve güç tuşunda falan sorun yok normal şekilde çalışıyor.

Başına benzer olay gelen varsa ne önerir? Servis yada telefoncular ne kadara yapar?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
200 U Geçmez Bence LCDnin Fiyatına Bağli

-mitokondri-

Üye
    Konu Sahibi
200civarına şükredecek durumdayım. Nerede araştırsam iç cam-dış cam-komple her türlüsüne 500civarı diyorlar.Telefonu o fiyata aldım zaten :dry:

firostr

firostr

Üye
500 olmaz lcd ekran da ha ucuzdur

-mitokondri-

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler. Garantiye göndersem kabul etme şansları varmı sizce? Dediğim gibi telefon kapalıyken dış görünüşte en en ufak bir sorun yok. Birde telefoncuda mı daha ucuza hallolur yoksa garantide mi garantiye sokmasalar bile?

firostr

firostr

Üye
Garanti ye yolla yapsinlar parayla
Telefoncu yaparsa tamamen garanti dışı kalabilir

Bülent872

Bülent872

Üye
Ekran kırılma olayı başıma gelse ve telefonum Trend Plus olsa Ekranı kendim alıp takardım.
200 TL bence uçuk bir fiyat ekranın kendisi en fazla 100TL dir.
Nasıl takarım diye düşünüyorsan o kadarda zor değil internetten ilgili videolara bak

-mitokondri-

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kırılma olayı başıma gelse ve telefonum Trend Plus olsa Ekranı kendim alıp takardım.
200 TL bence uçuk bir fiyat ekranın kendisi en fazla 100TL dir.
Nasıl takarım diye düşünüyorsan o kadarda zor değil internetten ilgili videolara bak

Takmasına takarım diye düşünüyorum.Alttaki cam panel 80tl civarı gittigidiyor gibi sitelerde. Videoları izledim ama üst-alt camın ayrılma işlemi biraz zor gibi.Bi makineyle ısıtıp açıyorlar genelde. Zarar verirsem birde üst camı almak gerekir.O halde de olmazsa 2side boşa masraf olacak diye korkuyorum.

Bülent872

Bülent872

Üye
Telefonun yeni değilse bence garantinin bir anlamı veya değeri yok 150TL gibi her hangi bir telefoncuya yaptırabileceksen yaptır derim.

-mitokondri-

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için sağol Bülent872. Telefoncuları bir dolaşıp ona göre karar veririm artık.