Htc One X Rom Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Htc One X Rom Yükleme
Arkadaşlar elimde bir tane htc one x var. Şuan arhd 31.2 rom yüklü.Fakat ben bu linkteki romu kurmak istiyorum ama ne yaptıysam başaramadım.Diğer romlarda sorun olmadı.Şimdi ilk yüklediğimde status7 hatası veriyordu daha sonra araştırdım vs derken son sürüm twrp recovery kurdum bu sefer romu kurarken artık status7 hatası vermiyordu ama md5 hatası veriyordu md5 kontrolü yaparken md5 dosyası yok tarzında bir hata veriyordu. TWRP 2.4.0.0 sürümünde md5 kontrolünü iptal etme seçeneği var ama o sürüm recoveryde bu romu kurmuyor status7 hatası veriyor. Son sürüm 2.6.3.0 recoveryde romu kurarken status7 hatası vermıyor ama md5 hatası verıyor işte bu son surum recoveryde md5 kontrolünü iptal etme seçeneğide yok. Yardımlarınızı bekliyorum.Telefona daha hiç kernel atılmadı sadece arhd 31.2 romu kurulu ve hboot sürümü 1.72 görünüyor.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Illa o rom mu olacak:)
Android 4.3 yukle:)

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Şehriyar

Şehriyar

Üye
cm romlarında bende daha az gidiyordu ama neyse madem öyle diyorsun :)
Benim one x ten öğrendiğim bir şey varsa o da "olmuyorsa uğraşma" dır :)
Ben de miui yüklemeye çalışırken yaktım telefonun başını :)

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
benim deneme şansım olmadığı için konusunda benzer sorunu yaşayan bir üyeye söylenmiş indirdiğiniz dosyanın bozuk olabileceği gibi.md5 değer bozulan tüm dosyalarda alabileceğin hatalardan bazıları odinde büyük dosyaları yükleme öncesi md5 değerini kontrol eder mesela.öngörüm bu dosya yüklenmesi sırasında kopukluk olursa romu atarken alabilceğin hatalar.Zira basit bir yükleme prosedürü var tüm romların yüklenmesi gibi

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Evet ama romu 3-4 defa baştan indirdim hatta md5 checker ile kontrol ettim md5 eslesiyor sorun yoktu bu romu kullanan binlerce kişi var bir ben kuramadım

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
cihazda clean işlemi yaptınmı peki ? kernel değiştiripde deneyebilirsin aklıma gelenler bunlar

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Linaro kod yapısını kullanıyor yanlış görmediysem :hmmm normal bu tip durumlar değiştirip bir denersin :oke:

• Beğen
Şehriyar

Şehriyar

Üye
One x lerde zaten kernel yüklemeden rom çalışmaz ki...
s-off lu olmadığı için recovery den rom yükleyince roma uygun kernel yüklenmiyor.
Önce romun kernelini yükleyip sonradan romu yükleyeceksin.
bu eklentide verdiğimi klasöre aç sonra romun içinden boot.img dosyasını çıkar bu klasöre at.
cmd ile klasörün içine gir.
fastboot flash boot boot.img komutunu yaz. sonra fastboot erase cache yaz. Sonra cihazı recovery moda alıp romu yükle :)
@Buğra

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve Nextman
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
zaten romun boot dosyasını flashlıyorum romu yüklemeden önce :)
@Şehriyar
ama fastboot erase cache diyenini ilk defa görüyorum :hmmm

Şehriyar

Şehriyar

Üye
her kernel yüklemesinden sonra yap onu iyi gelir şifalıdır