Yardım HTC One M8S 6.0.1 root atamıyorum acil yardım !

Sponsorlu Bağlantılar

Parimli

Parimli

Üye
kotayı doldurunca kesiyorlar hızımızı saolsunlar :) indirdim kuruyorum romu şuan hocam sanırım olacak gibi :)
yalnız romda uygulamaları elle seçebilme fırsatı sunmuşlar bu çok işe yarar bir rom olmuş
Hocam çok teşekkür ederim cihazım açıldı :) emeğinize minnettarım
Hocam bu android 5.0.2 ben bunu cihazdan 6 ya guncelleyebilir miyim acaba gelir mi 6 guncellemesi yoksa onunda romunu mu arastirayim

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
6 guncellemesini elle indirmen gerek cogu custom romda ota yoktur hatta gir xda ya m8s bolumune android 7 indir
Sen wipe yapinca buyuk ihtimal sistem dosyalarin bozuldu yedek alamaman normal

silivriserdar

silivriserdar

Üye
kotayı doldurunca kesiyorlar hızımızı saolsunlar :) indirdim kuruyorum romu şuan hocam sanırım olacak gibi :)
yalnız romda uygulamaları elle seçebilme fırsatı sunmuşlar bu çok işe yarar bir rom olmuş
Hocam çok teşekkür ederim cihazım açıldı :) emeğinize minnettarım
Hocam bu android 5.0.2 ben bunu cihazdan 6 ya guncelleyebilir miyim acaba gelir mi 6 guncellemesi yoksa onunda romunu mu arastirayim

Cihaz açıldıysa kardeşim şimdi ister stock rom ister costum rom yükleyebilirsin. Sana verdiğim ilk link stock rom Android 6 linkiydi. Sen istersen onu yükleyebilirsin. İstereen xda sitesinden arkadaşın dediği gibi costum rom deneyebilirsin. [emoji6]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Parimli

Parimli

Üye
Hocam çok teşekkür ederim böyle yardım sever insanların olması bugünlerde bizleri sevindiriyor :) Konu kilit.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar
goldmobile

goldmobile

Üye
selamlar konuyu en başından okudum ilk başda çok kolay ve basit bir işlem yapmak istiyormuşsun root ve twrp anladığım kadarıyla bu telefon üzerinden bile bir iki uyqulamayla yapıla bilirdi ama işi zorundan gitmişsin bilgisayar cmd fastboot ve.s sonuç telefon açılmıyor neyseki en sonuda açılmış

Parimli

Parimli

Üye
cihaz üzerinden yapılan root işlemlerinde başarısız sonuçlar elde ettiğim için unlock ve twrp işlemlerine başvurdum. İlk deneyimimdi biraz sıkıntılı oldu ama nihayet sonuca varabildim :)

silivriserdar

silivriserdar

Üye
cihaz üzerinden yapılan root işlemlerinde başarısız sonuçlar elde ettiğim için unlock ve twrp işlemlerine başvurdum. İlk deneyimimdi biraz sıkıntılı oldu ama nihayet sonuca varabildim :)

Amdroid 6 yükledin mi ?

Parimli

Parimli

Üye
Yalnız şimdi de şöyle bir sorunla karşılaştım. Cihaza kurduğum rom 5.0.2 sürümü. Ben Marshmallowa root atacaktım herneyse. Marshmallow romu da indirdim fakat pc ile cihaz arasında bağlantı kuramıyorum cihazı görüyor fakat indirdiğim zip dosyasını atarken şöyle bir sorunla karşılaşıyorum:
Aygıt yanıt vermeyi durdurmuş ya da aygıtın bağlantısı kesilmiş olabilir.
Böyle bir hata alıyorum sd karta zip dosyasını taşıyamıyorum. Kullandığım kablo HTC cihazımın kutusundan çıkan orjinal kablo.
Amdroid 6 yükledin mi ?

5.0.2 Lollipop sürümüymüş indirdiğim custom rom. Güncelleme almıyor 6 ya bende o yüzden Marshmallow romu indirdim kuracağım fakat SD Karta atamıyorum. Kurduğum rom Pandoras Rom hocam.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Yalnız şimdi de şöyle bir sorunla karşılaştım. Cihaza kurduğum rom 5.0.2 sürümü. Ben Marshmallowa root atacaktım herneyse. Marshmallow romu da indirdim fakat pc ile cihaz arasında bağlantı kuramıyorum cihazı görüyor fakat indirdiğim zip dosyasını atarken şöyle bir sorunla karşılaşıyorum:
Aygıt yanıt vermeyi durdurmuş ya da aygıtın bağlantısı kesilmiş olabilir.
Böyle bir hata alıyorum sd karta zip dosyasını taşıyamıyorum. Kullandığım kablo HTC cihazımın kutusundan çıkan orjinal kablo.

Geliştirici seçenlerinden usb hata ayıklama aç ve güvenlik kısmından bilinmeyen kaynakları aç öyle dene

Parimli

Parimli

Üye
Sonuç aynı hocam göndermiyor yine.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
goldmobile

goldmobile

Üye
pc ve telefonu yeniden başlat dene olmadı sd kartı tak pc öyle at

Parimli

Parimli

Üye
yok hocam yok her dosyayı atıyor o indirdiğim rom dosyaları atmıyor. Cihazın o dosyalara koruması mı var anlamadım üstelik hangi telefonu taksam aynı sorunu veriyor.
o zaman tek çare telefondan o siteye girip ordan o dosyayı indirmek. Başka çare yok sd kart adaptörüm yok böyle yapıcam artık

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
en iyisi olur ama ben de htc kullanıyorum rom dosyaları sorunsuz atılıyor siz indirdiğiniz rar dosyasını komple değil de çıkarıp atmayı mı deniyorsunuz yoksa ?

Parimli

Parimli

Üye
başta denedim dosyaları rardan çıkarmayı baktım 2 gblik dosya 35 mb oldu ondan sonra bunun böyle olmayacağını anladım ki zaten twrp den yalnızca zip dosyaları kuruluyor. İndirdim firmware dosyasını yalnız twprden flashlamaya çalıştım hiç bir işlem olmadı yalnızca ekran karardı bekledim biraz hiçbirşey olmayınca cihazı kapattım açtım. Şu cihaza marshmallowu kurayım daha da uğraşmayacağım bir işe kalkıştım elimde patlayacak az kaldı :)
Rom olarak Marshmallow sürümü bulamadım lalleman.net te acaba otadan mı indirip kurmayı denesem
Hocam sizden son bir isteğim olacak bana marshmallow romu bulup link atarsanız sizden başka bişey istemicem

silivriserdar

silivriserdar

Üye
başta denedim dosyaları rardan çıkarmayı baktım 2 gblik dosya 35 mb oldu ondan sonra bunun böyle olmayacağını anladım ki zaten twrp den yalnızca zip dosyaları kuruluyor. İndirdim firmware dosyasını yalnız twprden flashlamaya çalıştım hiç bir işlem olmadı yalnızca ekran karardı bekledim biraz hiçbirşey olmayınca cihazı kapattım açtım. Şu cihaza marshmallowu kurayım daha da uğraşmayacağım bir işe kalkıştım elimde patlayacak az kaldı :)
Rom olarak Marshmallow sürümü bulamadım lalleman.net te acaba otadan mı indirip kurmayı denesem
Hocam sizden son bir isteğim olacak bana marshmallow romu bulup link atarsanız sizden başka bişey istemicem

Bunu yükle istersen bu original Android 6 rom stock

Bu rom'u ilk önce twrp ile dene olmaz ise ki muhtemelen olmaz.

O zaman cihaza tekrar original stock recovery yükle , sonra relocked yap sonrada verdiğim linkteki rom'u yükleyebilirsin.

Stock rom yükleme şekilleride , hafıza kartına atıp fastboot modda telefonu açarsan yükler veya fastboot moda alıp komut sistemi ile yükleyebilirsin.

Son olarak bende baktım ama Android 6 costum rom denk gelmedi.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bunu yükle istersen bu original Android 6 rom stock

Bu rom'u ilk önce twrp ile dene olmaz ise ki muhtemelen olmaz.

O zaman cihaza tekrar original stock recovery yükle , sonra relocked yap sonrada verdiğim linkteki rom'u yükleyebilirsin.

Stock rom yükleme şekilleride , hafıza kartına atıp fastboot modda telefonu açarsan yükler veya fastboot moda alıp komut sistemi ile yükleyebilirsin.

Son olarak bende baktım ama Android 6 costum rom denk gelmedi.

bu m8 bro sakın yükleme işlemci farklı brick bile olur cihazın (tabi yüklemene izin verirse)
m8s çok kullanılmadığından rom sayısı az çok araştırman gerek

silivriserdar

silivriserdar

Üye
bu m8 bro sakın yükleme işlemci farklı brick bile olur cihazın (tabi yüklemene izin verirse)
m8s çok kullanılmadığından rom sayısı az çok araştırman gerek

usta cihaz açılmıyor şimdi beyaz ekranda kalıyor deliricem ya. twrpyi kurdum açıldı recovery mod ama şimdide cihaz açılmıyor ne yapıcam ya
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.0.U20410.1@60201
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) ser ialno: FA5AEYS00138
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8ql_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PKV10000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 0b9a12e3
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 0001

Gördüğün gibi bu bilgiler ile bu cihaz rom'u budur. Siz nerden çıkardınız bu rom'un uymayacağını ?

Ayrıca kaynak

Bu konuda da cihaza ait uygun bir çok rom ve recovery vesaire mevcut.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Gördüğün gibi bu bilgiler ile bu cihaz rom'u budur. Siz nerden çıkardınız bu rom'un uymayacağını ?

Ayrıca kaynak

Bu konuda da cihaza ait uygun bir çok rom ve recovery vesaire mevcut.

ql olduğunu görmedim sadece ul olduğunu sandım

silivriserdar

silivriserdar

Üye
ql olduğunu görmedim sadece ul olduğunu sandım

Öyle olsun peki. [emoji6] arkadaşta korkmuştur şimdi senin mesajını okumuş ise [emoji3]

Üst Alt