Yardım HTC One M8S 6.0.1 root atamıyorum acil yardım !

Sponsorlu Bağlantılar

Parimli

Parimli

Üye
Usta telefonu fabrika ayarlarına döndüreyim dedim cihaz yine beyaz ekranda kalıyor bu da recovery mod la alakalı mı?
tamam hocam bunuda deneyeceğim olmazsa artık gider bi yazılımcıya yaptırırım. Daha ilk deneyimim bu bakalım olacak mı. Sonucu bildiricem
hocam bu oldu beyaz ekranda kırmızı yazılar geldi ama sonra bootloader ekranına attı bu ne demek oluyor peki

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Usta telefonu fabrika ayarlarına döndüreyim dedim cihaz yine beyaz ekranda kalıyor bu da recovery mod la alakalı mı?
tamam hocam bunuda deneyeceğim olmazsa artık gider bi yazılımcıya yaptırırım. Daha ilk deneyimim bu bakalım olacak mı. Sonucu bildiricem
hocam bu oldu beyaz ekranda kırmızı yazılar geldi ama sonra bootloader ekranına attı bu ne demek oluyor peki

Kardeşim şimdi HTC m8 olarak bir Sürü modeli var. Onun için komut dosyası ile şu alttaki kodu girip buraya yapıştır. Ama imei hariç imei sil öyle yapıştır.

Kod:
fastboot getvar all

Sonra cihazın tam modeline göre cwm yada twrp bakalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Parimli

Parimli

Üye
usta cihaz açılmıyor şimdi beyaz ekranda kalıyor deliricem ya. twrpyi kurdum açıldı recovery mod ama şimdide cihaz açılmıyor ne yapıcam ya
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.0.U20410.1@60201
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) ******no: FA5AEYS00138
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8ql_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PKV10000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 0b9a12e3
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 0001

silivriserdar

silivriserdar

Üye
usta cihaz açılmıyor şimdi beyaz ekranda kalıyor deliricem ya. twrpyi kurdum açıldı recovery mod ama şimdide cihaz açılmıyor ne yapıcam ya
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.0.U20410.1@60201
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) ser ialno: FA5AEYS00138
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8ql_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PKV10000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 0b9a12e3
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 0001

Twrp yüklediysen costum rom yükle yada twrp yedeği alıp tekrar yükle reset attınmı reset seçeneğini de kullanabilirsin.

Parimli

Parimli

Üye
custom rom bulabilsem kurucam hocam ya cihazı açmam lazım. twrp yedeğini nasıl alıcam twrpyi tekrar mı kurucam

silivriserdar

silivriserdar

Üye
custom rom bulabilsem kurucam hocam ya cihazı açmam lazım. twrp yedeğini nasıl alıcam twrpyi tekrar mı kurucam

Sana şimdi 2 tane link atacağım bunları incele
Bu stock rom

Bu costum rom ruu rom twrp stock hepsi var

Cm ve costum rom bunların birini twrp ile flashla

Twrp yedeği Google ile ara twrp yedeği alma ve yükleme diye bulursun. Ayrıca panik yapma acele etme dikkatli incele ve yavaş yavaş hallet. [emoji6]

Ben gene sana yardımcı olmaya çalışacağım.

Son düzenleme:
Parimli

Parimli

Üye
hocam indiriyorum şimdi peki twrp yedeği almam gerekiyor mu illa

silivriserdar

silivriserdar

Üye
hocam indiriyorum şimdi peki twrp yedeği almam gerekiyor mu illa

Hangisini indiriyorsun. Twrp yedeği alsan bile çalışır mı onuda bilmiyorum. Şu an cihazın açılmıyor zaten. Ama al dene istersen bir. Google'da bir arat twrp yedeği alma yükleme diye videolu ve resimli anlatımlar mevcut.

Parimli

Parimli

Üye
twrp yedeği alamıyorum failed veriyor. verdiğiniz stock romu indiriyorum hocam diğerlerini ne yapıcam bilmiyorum hangi dosyaları indirmem gerekiyor

silivriserdar

silivriserdar

Üye
twrp yedeği alamıyorum failed veriyor. verdiğiniz stock romu indiriyorum hocam diğerlerini ne yapıcam bilmiyorum hangi dosyaları indirmem gerekiyor

Stock dosyasını indiriyorsan relocked yapman lazım ve stock recovery yüklemen gerekebilir. Bence costum rom indir orda Pandora rom var onu indir. Twrp ile flaşla

Parimli

Parimli

Üye
tüh ya pandorayı indirmek üzereydim iptal etmiştim hay allah ya yeniden indireyim. Ya bide bişey sorucam hocam. TWRP yedek için cihazın rootlu olması gerek diyorlar. Ben twrp yi kurdum supersu yu kuramadan cihaz kitlendi :)
twrp ile supersu yu aradım apk olarak kurmuyor değil mi dosya zip dosyası olacak birde bunu merak ettim hocam

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Gerek yok root olmaya

Parimli

Parimli

Üye
peki hocam cihazı kapalıyken storage moduyla pcye bağlayıp indireceğim custom romu sd karta atabilme şansım var mı

silivriserdar

silivriserdar

Üye
peki hocam cihazı kapalıyken storage moduyla pcye bağlayıp indireceğim custom romu sd karta atabilme şansım var mı

Hafıza kartın varsa onun içine at öyle flashla yoksa cihazın içine atabilirsen öyle yap.

Parimli

Parimli

Üye
varda hocam bağlayamıyorum ki cihazı :) ben o dosyayı direk zip halinde yükleme olarak yapacağım değil mi bu kadar işlem?

silivriserdar

silivriserdar

Üye
varda hocam bağlayamıyorum ki cihazı :) ben o dosyayı direk zip halinde yükleme olarak yapacağım değil mi bu kadar işlem?

Kardeşim sen biraz google ile arama yap. Yoksa bu telefonu ÇÖP edeceksin. Twrp nedir, costum rom nedir, stock rom nedir ve nasıl yüklenirler ne işe yararlar bunları bir araştır.

Soruna gelince indirdiğin twrp dosyasını hafıza kartına atıp trwp ile flaşlayacaksın. Işlemden önce ve işlem bittikten sonra mutlaka wipe cache ve yes all user data format yap. Temiz kurulum olsun.

Cihazda hafıza Kartı girişi yok mu? Yoksa cihazın hafızasına dosyayı atabilirsen. Atamazsan stock rom indir fastboot modu ile flaşla sonra istersen tekrar twrp yükleyip costum rom yüklersin.

Parimli

Parimli

Üye
hocam 3 4 gündür araştırıyorum cihazı unlock edene kadar herşey sorunsuz işledi. unlockta yaptım. sonra twrp kurup cihazı rootlayacaktım basit bir işlemle. Ancak cihaza bir türlü twrp yi kuramadım bir sürü fastboot.exe denedim twrp denedim en son burda bi arkadaş yardımcı oldu onun sayesinde twrpyi kurdum. Tam dedim tamam oldu bu sefer diye sonra bir baktım cihaz açılmadı. Ondan sonra siz yazdınız işte. Yani unlock yapıp twrp kurup rootlamayı biliyorum. Ama istemediğim ve bilmediğim işler oldu o yüzden böyle ya da birden fazla twrp kurmayı deneyince cihaz bozuldu anlamadım. Şu custom rom insin ben onu bi twrp ile flashlayayım. O şekilde de açılmazsa ne yapıcam servise falan mı vericem yoksa stock rom mu kurucam?
Ekstra cihaz var elimde onunla alıcam sd kartları değiştirip öyle kurucam hocam stock roma gerek yok şuanlık

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar
silivriserdar

silivriserdar

Üye
hocam 3 4 gündür araştırıyorum cihazı unlock edene kadar herşey sorunsuz işledi. unlockta yaptım. sonra twrp kurup cihazı rootlayacaktım basit bir işlemle. Ancak cihaza bir türlü twrp yi kuramadım bir sürü fastboot.exe denedim twrp denedim en son burda bi arkadaş yardımcı oldu onun sayesinde twrpyi kurdum. Tam dedim tamam oldu bu sefer diye sonra bir baktım cihaz açılmadı. Ondan sonra siz yazdınız işte. Yani unlock yapıp twrp kurup rootlamayı biliyorum. Ama istemediğim ve bilmediğim işler oldu o yüzden böyle ya da birden fazla twrp kurmayı deneyince cihaz bozuldu anlamadım. Şu custom rom insin ben onu bi twrp ile flashlayayım. O şekilde de açılmazsa ne yapıcam servise falan mı vericem yoksa stock rom mu kurucam?
Ekstra cihaz var elimde onunla alıcam sd kartları değiştirip öyle kurucam hocam stock roma gerek yok şuanlık

Servislik bir durum yok onu beraber halledebiliriz [emoji6]

Parimli

Parimli

Üye
allah razı olsun hocam cihaz açılsın dileyin benden ne dilerseniz :)

silivriserdar

silivriserdar

Üye
allah razı olsun hocam cihaz açılsın dileyin benden ne dilerseniz :)

Açılır açılır rahat ol. [emoji6] yazılımları mevcut nasıl olsa bir şekilde birini yükleriz. Senin internet baya yavaş herhalde [emoji4]

Üst Alt