HTC One M8S 6.0.1 root atamıyorum acil yardım !

• 17 Kasım 2016
  • 2603 Okunma
  • 69 Cevap

0/5, 0 Oy
  1. Arkadaşlar iyi akşamlar. Cihazımı unlock yaptım fakat twrp recovery kuramıyorum ve rootlayamıyorum. Yardım edebilecek birisi mutlaka ulaşsın. Teşekkürler.

Yazan: Parimli
  2. kodları doğru yazdığına emin misin ?
    ---
    veya doğru twrp dosyasını indirdiğini

3. hocam unlock kodunu htcdev adresinden aldım yani unlock adımlarını sırasıla yaptım cihaz unlock oldu fakat dediğiniz gibi belkide twrp dosyası farklı olabilir fakat ben twrp nin 3.0.2.0 son sürümünü indirdim ama bir türlü cihazıma flashlayamadım yani cmd den flashlamaya başlıyorum tamamlandı gibi bi işlem görünüyor cihazı bootloader moduna alıyorum recovery i seçiyorum beyaz htc ekranı geliyor ve recovery mode açılmıyor. Eğer bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

4. kodlarda hata derken cmd ekranında twrp atarken yazdıklarında var mı dedim

5. Olabilir zaten o kısım sıkıntılı. Yani orayı geçemiyorum o yüzden twrp yi kuramıyorum. İnternetten bir kaç siteden bakarak denedim yazdıkları gibi oldu fakat twrp ne kuruldu ne de açıldı.

6. ne yazıyor cmd de

7. fastboot' is not recognized as an internal or external command,
    operable program or batch file
    bu yazı geliyor
    yani flashlamak istediğim twrp dosyasının adını şu şekilde yazıyorum: fastboot flash recovery openrecovery-twrp-3.0.2-0-m8.img şeklinde yazıp enterliyorum sonrasında yukarıdaki yazı çıkıyor.

8. adb dosyalarını değiştirmeyi dene

9. Nasıl yapacağım onu ?

10. fastboot exe filan indirmişsindir onları başka yerden indirip atmayı dene

11. Usta şimdi fastboot u çalıştırdım önüme komutlar falan geldi şuan recovery dosyasını flaslamak istedim kodu yazdım disk dosyası bozuk dedi. Var mı sağlam twrp dosyası
    ---

12. Techerrata Downloads - Downloading openrecovery-twrp-2.8.5.0-m8.img
    ---
    fastboot u açarak değil cmd den cd komutu ile fastboot dosyalarının olduğu klasöre gelmen lazım
    ---
    sonra cmd ekranında klasörünün adını gördün mü fastboot flash recovery xxxx.img yap

13. Hocam az önce twrp yi kurdum fakat yine açılmadı. Ben nerde yanlış yapıyorum

14. kurduğuna emin misin ? cmd hata veriyor ve sen kurduğunu sanıyor olabilirsin
    ---
    bu çoğu zaman olan bir olay bazı kişiler cmd de yazanları okumuyor malesef bu arada nasıl bir beyaz ekran geliyor htc logosu üstte de entering recovery yazıyor mu ?

15. yazmıyor usta sadece beyaz ekranda htc yazıyor.

16. fastboot.exe yi değiştirip denedin mi istersen bir tane fastboot dosyası bulup atayım sana

17. Hocam ben derdimi tam olarak anlatamadım istersen tw den detaylı anlatabilirim sana.
    ---
    fastboot.exe yi değiştirdim dediğin gibi ondan sonra bişeyler yapabildim. Önceki fastboot dosyasında max upload 16 küsü mb falan yazıyordu img dosyası 16 mb nin altında olmasına rağmen. Sonra değiştirdim onu bu sefer dediğin gibi yaptım kurulum sorunsuz oldu ama recovery modu açınca yine beyaz ekran ve htc yazısı çıktı

18. platform-tools.zip | Tool by Philos64 for Nexus 7
    indir c ye adb diye klasör aç direk rarın içindeki dosyaları açtığın klasöre at
    attığım recovery dosyasının adını recovery koy bu klasöre at
    sonra telefonu fastboot modunda aç ve bağla
    cmd aç (arama yerinden) bunları sırasıyla yaz
    cd C:\adb
    sonra
    fastboot flash recovery recovery.img
    sonra yazılar gelecek en sonda succesful yazıyorsa işlem tamamdır

19. platform tools dosyası vardı bende ama bunuda deneyeceğim. Teşekkür ederim ustam sonucu bildiricem.
    ---
    target reported max download size of 16773120 bytes
    sending 'recovery' (16086 KB)...
    OKAY [ 1.594s]
    writing 'recovery'...
    OKAY [ 1.348s]
    finished. total time: 2.948s

böyle bir yazı çıktı hocam

az öncede böyle olmuştu fakat değişen birşey olmamıştı. Recovery moda giricem şimdi açılırsa dile benden ne dilersen :)

hocam sonuç yine aynı. Beyaz ekran htc yazısı
    ---
    Ben en iyisi fu ll wipe yapayım bütün işlemleri baştan yapayım belki böyle olur hocam

20. index
    bir de bu dosyayı dene ilk attığım düz m8 içindi bunun adını recovery koy aynı işlemleri yap
    Not:wipe yapmak recovery i etkilemez

Yüklüyor...
25/05/2018 - 02:02