Htc Hakkında

• 19 Mart 2013
  • 1356 Okunma
  • 35 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. -- Unlock Bootloader ne oluyor bunu htcdev den açtıgımızda telefon güncelleme alırmı ?ve garanti dışı kalırmı ?
    --
    0
    -- Recovery işi ne oluyor geri yükleme gibi birşey oluyor galiba bu işlem ne için yapılır amacı nedir ?

Bunlar hakkında yardımcı olurmusunz..?

Yazan: emreli01
  2. Bootloader Htc cihazlarda root yapabilmek için açılması gereken bir kilit.Yaptığınız zaman garanti dışı kalır.Bunları yaptığınız zaman OTA güncellemelerini alamazsiniz.Recovery ise root,rom yükleme,sistemi silme veya yedekleme gibi işlere yarayan bir moddur.Htc telefonlarinda orijinal olarak bulunmaz sonradan yüklenebilir.

emreli01 bunu beğendi.

3. peki şimdi bu bootloader kilidinia açtık diyelim root işleminide yaptım diyelim (sadece root , rom değil ! ) tekrar telefona orjinal haline getirme işlemi nasıl oluyor yani htc yakında sense5 i verecek 4.1.2 ile birlikte bunu ilerde almak için yani

4. Stock recovery yükleyip bootloader kilidini kapatacaksin o zaman alınabilir..

5. bu anlattıgınız şeyler kolay bişeymi ? riski varmıdır

6. Eger yeteri kadar araştırirsaniz kolay.Ne yaptığını ne yapacağıni bilen bir insan için risk yok gibi bir şey (bana göre tabi).

7. tw ile baglanıp yapmama yardımcı olurmusunz ?

8. Risk yok rahat ol..

emreli01 bunu beğendi.
  9. senin tel ne ? topragım

10. Olamam çünkü yurtta kalıyorum ve internetim sınırlı ama bir sıkıntı olursa buradan yardım etmeye çalışırım

11. şimdi telefonun Bootloader kilidiini açıp garanti dışı kaldı root da yaptım sonra orjinale dönemem die çekniyorum

12. Onu istersen bi Htc müşteri hizmetlerine sor ama sakin root yapacağını söyleme.Sadece Bootloader kilidini açacağıni söyle ve geri dönüşü var mi garanti tekrar geçerli olur mu diye sor

13. olmazsa sorayım bi nie root yapacagımı sölemiyimki :D

14. hocam ben aldığımdan beri rootlu kullanıyorum. Defalarca rom yükledim. Ve orjinale döndüm. Garanti konusuna bişey diyemem. Ben rootluyken KVK. Ya gönderdim sarı lekeden dolayı. Tamir edip gondermislerdi

- - - Eklendi - - -

yalnız telefonun rootlu olduğu her zaman anlaşılır. Fakat güncellemelerde sıkıntı yasamazsin

emreli01 bunu beğendi.
  15. Sizin telefon ne acba banada yardımci olurmusunuz rootlamam konusunda

16. Root yasal bi işlem olmadığı için doğru cevap vermezler çünkü ..

emreli01 bunu beğendi.
  17. mm :D birlikte yapacagım biri lazım bana yoksa ben telefonu bozarm :D

18. Bozmazsin merak etme.Benim tavsiyem sadece iyi araştır :)

19. sende yardım edebilrsn :D

20. benim tel one x.

- - - Eklendi - - -

hocam zor olan htc devden boot kilidi alma. Diğerleri teferruat. Zor derken karışık anlamında. Onunda bir çok yerde açıklaması var

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/09/2018 - 12:41