Yardım Htc Desire 816 romdan sonra dokunmatik bozulması (konuya hakimler baksın lütfen)

Sponsorlu Bağlantılar

grkmkprl

Üye
    Konu Sahibi
Htc Desire 816 romdan sonra dokunmatik bozulması (konuya hakimler baksın lütfen)
Selam Arkadaşlar Öncelikle rom atmayla ilgili tecrübesi olan recovery(twrp-cwm vs)kişilerin bu konu hakkında yorum yapmasını istiyorum çünkü konu derin biraz,anlatmaya başlıyorum.(bu arada rom,root olayını başka telefonlardada yaptım bu işlerden anlarım ama böyle bi sorunla ilk defa karşılaşıyorum)

Dün htc desire 816 isimli telefonuma rom atmak istedim (normalde rootluydu zaten fastboot vs aktif edilmişti herşey ve sorunsuz çalışıyordu fakat freedom açılmıyordu hem onun için hemde telefona gelen güncellemeleri yükleyemiyordum bu yüzden lollipop romunu indirdim)ve video ile anlatan bir adamı izledim aynı işlemleri uyguladım telefon sorunsuz açıldı herşey çalışıyor fakaat rom atmadan önce telefonun dokunmatiğinde hiçbir sorun yokken romdan sonra dokunmatik sıkıntıya girdi yukarı aşağı bazen indirmiyor bazen az indiriyor indirirken bişeye basıyor klavyede yazı yazmak çok güç bazen 2-3 kere basıyor bazen basmıyor gibi bazen dediğim herzaman bu oluyor.Sorunun yazılımsal olduğnu düşündüm fakat twrp ye girincede ordada aynı sıkıntının devam ettiğini gördüm sanki sorun yazılımsaldan çıkmış gibiydi sizce donanımsal bir boyuta vardıda tamirciyemi götürmeliyim yoksa bir öneriniz varmı

NOT:stock roma dönmek istedim belki düzelir diye fakat restoreye bastığımda stock rom gözükmüyor biri restoreyi detaylıda anlatabilirse sevinirim (bu arada indirdiğim lollipop rom cyanogenmodden yükledim yani yanlış bi yazılım olması muhtemel değil desire 816 orda a5 diye geçiyor bende son sürümünü yükledim bu sorun çıktı sonra silip bi alt sürümü kurdum ondada sorun devam etti)
YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..........

dingil34,5

dingil34,5

Üye
bu konuda çok bilgi sahibi değilim ama yazılım yükledikten sonra olduysa eğer kernel ile alakalı olabilir stock rom olmuyosa başka roma geçip denesen belki düzelir?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
eğer backup almadıysan orjinal roma dönemeyeceksin (not:dönülür ama biraz uğraştırır)
bir de snn sorun donanımsal twrp romdan tamamen ayrı çalısır romun sorunu olsaydı o düzgün çalışırdı

Üst Alt