HTC 8X vs. Nokia Lumia 920 - Özellikler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Zaten wp7.5 icin bazi oyunlar 200mb tan fazla. Artik wp8de nerelere gider bilemem.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
microSD bence çok gerekli değil zaten.

IVI-Elia

Üye
Hmmm.Lumia forever.Ama HTC'de fena değilmiş yani.

O değil de apple a6 işlemci yapı olarak qualcomm snapdragon s4'e benziyormuş.Yani cortex a9+a15 ama s4'ün l2 önbelleği fazla ve de qualcomm'un kendine has mimari yenilikleri var.Bi çıksalar da teke tek kapıştırsak.Bir de iphone5 4 çekirdekli mi?

- - - Eklendi - - -

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
------------
8XNokia
Lumia 820
0 S
Screen4.0"4.3"4.3"4.5"4.8"
TechnologyLCDLCDAMOLEDLCDAOLED
Resolution800x4801280x720800x4801280x7681280x720
Camera5 MP8 MP8 MP8.7 MP8 MP
StabilisationNoNoNoYesNo
Thickness10.3 mm10.1 mm9.9 mm10.7 mm8.7 mm
Weight113 g130 g160 g185 g135 g
CPUQualcomm S4Qualcomm S4Qualcomm S4Qualcomm S4Qualcomm S4
Clock speed1 GHz1.5 GHz1.5 GHz1.5 GHz1.5 GHz
GPUAdreno 225Adreno 225Adreno 225Adreno 225Adreno 225
Memory4 GB16 GB8 GB32 GB16 GB
MicroSDHCYesNoYesNoYes
NFCYesYesYesYesYes
Wireless chargingNoNoOptionalYesNo
PriceNANANANANA

Beşi Bir Yerde :kop2:

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
920 aradan sıyrılıyor :ehe

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
Seglopsi

Seglopsi

Üye
zaten işlemci ve gpu olarak rakiplerinin gerisinde olan lumia920 ye bt 4.0, sd kart ve siri gibi özellikleri neden koymamış nokia, tek anlamadığım konu bu lumia920 için. Bekliyoruz gelmesini bakalım.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
zaten işlemci ve gpu olarak rakiplerinin gerisinde olan lumia920 ye bt 4.0, sd kart ve siri gibi özellikleri neden koymamış nokia, tek anlamadığım konu bu lumia920 için. Bekliyoruz gelmesini bakalım.

siri apple a ait bir teknoloji.. İşlemci ve gpu su wp için çok çok iyi ayrıca bluetooth 4.0 920 de de 820 de de mevcut.. sd kart sadece 920 de yok o da 32 gb olduğundan yeterli.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Ayrica siri benzeri sesli asistan tell me var.

Seglopsi

Seglopsi

Üye

siri apple a ait bir teknoloji.. İşlemci ve gpu su wp için çok çok iyi ayrıca bluetooth 4.0 920 de de 820 de de mevcut.. sd kart sadece 920 de yok o da 32 gb olduğundan yeterli.

siri apple a aitte, s3de de aynı şey farklı isimle var. lumia920de bt 3.1 var diye okudum bt 4.0 varsa iyidir. 32 gb sana göre yeterli bana göre az, yinede sd girişinin olmaması saçma olmuş. işlemci ve gpu nun daha iyisi ürün başına yakaşık 15$ üretim maliyetli olan bişey. böyle yapıp 20$ daha pahalıya satabilirdi ürünü mesela. bu sebepten zaten geldiğinde fiyatları yakın olursa, s3 almayı düşünüyorum. 4g/lte Türkiye ye gelene kadar neler gelir, neler gider mantığındayım.

Nokia tell me yi fazla övmediğine göre symbiandaki sesli komutlar gibi bişeydir. Fazla beklentim yok.

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Yalnız hepsinin fiyatı N\A , yakında belli olur :)

n000k

n000k

Üye
Lumia 920 eğer 1300 liranın altında olursa, o zaman çok daha güzel olacak herşey :) 700-800 liradan başlayabilir Wp8'ler.
yiğidi öldür ama hakkını ver bence!! androidin kıçı kırık telleriyle bir tutma.. wpdeki stabilite hiçbirinde yok..o fiyata htc nin ki çıkar onu alırısn.. yani 700-800 liraya !! nede olsa çakma lumailar onlar!!

Seglopsi

Seglopsi

Üye
yiğidi öldür ama hakkını ver bence!! androidin kıçı kırık telleriyle bir tutma.. wpdeki stabilite hiçbirinde yok..o fiyata htc nin ki çıkar onu alırısn.. yani 700-800 liraya !! nede olsa çakma lumailar onlar!!

920 yi bekliyorum ben almak için. :) ama 800 liraya da sağlam, güzel telefon alınacak. 8S de olsa iyidir, birçok telefondan. güzel olan yer burası. :)

DERVIS2007

Üye
Uzun zaman dan beri iphone kullanicisiyim. lumia920 dusunuyordum ama ebatlari hosuma gitmedi. iphone 5 aldim. wp8 beni heyacanladiriyor. ins kisa zamanda wp8 i gececem.
esime telefon almam gerekiyordu. bugun lumia 800 aldim. kapanyadaydi cok ucuza geldi. lumia 800 wp8 guncellemesi gelmiyecekmis acaba romla falan wp8 kurma ihtimali varmi?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Uzun zaman dan beri iphone kullanicisiyim. lumia920 dusunuyordum ama ebatlari hosuma gitmedi. iphone 5 aldim. wp8 beni heyacanladiriyor. ins kisa zamanda wp8 i gececem.
esime telefon almam gerekiyordu. bugun lumia 800 aldim. kapanyadaydi cok ucuza geldi. lumia 800 wp8 guncellemesi gelmiyecekmis acaba romla falan wp8 kurma ihtimali varmi?
Belli degil zaten wp8in yazilimsal ozelliklerini barindiran wp7.8 guncellemesi alicak lumia800.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt