HTC 8X vs. Nokia Lumia 920 - Özellikler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
HTC 8X vs. Nokia Lumia 920 - Özellikler

HTC 8XNokia Lumia 920
Ekran:4.3 inç Super LCD 2, Gorilla Glass2, 1280x720, 342 PPI4.5 inç Super LCD 2 PureMotion HD+, Gorilla Glass, 1280x768, 332 PPI
İşlemci:Qualcomm Snapdragon S4 1.5 GHz çift çekirdekQualcomm Snapdragon S4 1.5 GHz çift çekirdek
Hafıza:16 GB Depo Hafızası, 1 GB Ram32 GB Depo Hafızası, 1 GB Ram
Ağ:GSM/ GPRS/ EDGE/ CDMA/ HSPA/ WCDMA/ LTEGSM/ GPRS/ EDGE/ CDMA/ HSPA/ WCDMA/ LTE
Kablosuz:Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi a/b/g/n, NFCBluetooth 3.1 + EDR, Wi-Fi a/b/g/n, NFC
Portlar:3.5 mm audio, microUSB3.5 mm audio, microUSB
Ön Kamera:2.1 MP, f/2.0 aperture, 88 derece ultra-geniş açı, 1080p kayıt1.3 MP, 720p kayıt
Arka Kamera:Otofokuslu 8.0 MP, f/2.0 aperture, 28mm lensOtofokuslu 8.7 MP PureView, f/2.0 aperture, 26mm lens
Ses:Beats AudioAudio
Batarya:1.800 mAh2.000 mAh
Boyutlar:13,2 x 6,6 x 1,0 cm, 130 gram13,0 x 7,1 x 1,1 cm, 185 gram

*HTC'nin kablosuz şarj özelliği bulunup bulunmadığı tanıtımda açıklanmadı.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

papakudioflu

papakudioflu

Admin
dostum lumia920 32gb dahili hafizaya sahip ve tanitimda bluetooth 3.1 olarak lanse edilmesine ragmen bluetooth 4.0 protokollerini destekleyecegi bugun ortaya cikti.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
dostum lumia920 32gb dahili hafizaya sahip ve tanitimda bluetooth 3.1 olarak lanse edilmesine ragmen bluetooth 4.0 protokollerini destekleyecegi bugun ortaya cikti.

Evet hafıza olayını yanlış yazmışım. Düzelteyim hemen.
HTC; ses, ön kamera, incelik ve ağırlık yönlerinden ağır basıyor. Diğer bütün yönlerden ise Lumia 920 üstün...

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
man20

man20

Üye
tatlım keşke microSD destekleyip desteklemediğinide belirtseydin :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Teşekkürler,920 ilkgöz ağrım:)

man20

man20

Üye
lumia 920 aşktır <3

n000k

n000k

Üye
htc nin bataryası yerlerde sürünüyor.. tek üstünlüğü <onlarda çok önemli değil bana göre> 10 PPI fazlalığı var ve birde beats audio!!bu batarya ile bakalım neler olabilicek.. heralde menüde gezinmeye anca yeter.. nokia lumia serisi forever <3<3<3

man20

man20

Üye
İkisi de microSD desteklemiyor. O yüzden belirtme gereği duymadım.

benim anlamadığım şey şu nokia wp8 ile birlikte microSD'ninde destekleneceğini sölemişti ama ilk wp8 li telefonlarına microSD koymamış.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
benim anlamadığım şey şu nokia wp8 ile birlikte microSD'ninde destekleneceğini sölemişti ama ilk wp8 li telefonlarına microSD koymamış.

WP8'de microSD desteği var zaten.
Nokia, telefonları çıkarırken o özelliği sadece Lumia 820 modeline koymuş.
Lumia 920'ye ise o özelliği bilerek koymamış.
Belki 32GB'ın yeterli olduğunu düşündü.
Belki de Ocak-Şubat döneminde tanıtacağı olası 4 çekirdekli cihazı tam özellikli yaparken onu da koyacak.

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Beats Audio Ozelligini Sevdim HTC'nin ..

Telefonda Ses Onemlidir .. :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
her türlü lumia920 ama şu kamera sahtekarlıkları kafamı kurcalıyor ayar oldum.. Gelsin bizzat resim çekicem.. Bu arada Ali abi haklı bluetooth 4.0 olacak 920 ve 820 de

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
her türlü lumia920 ama şu kamera sahtekarlıkları kafamı kurcalıyor ayar oldum.. Gelsin bizzat resim çekicem.. Bu arada Ali abi haklı bluetooth 4.0 olacak 920 ve 820 de

Resmi sitesinde hala 3.1 yazdığı için kıyaslama listesinde değiştirmedim.
Nokia resmi siteye el atarsa, ben de buraya el atacağım :kıskıs:

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
amcalu1

amcalu1

Üye
Micro sd Destekliyor diye biliyordum :(

Symbianize

Symbianize

Üye
Bence kart desteklememesi iyi sistem tek bi hafiza ustune entegre olmus kartin cikaracagi sorunlari yasamaz insanlar iste

papakudioflu

papakudioflu

Admin
16gb telefona hafiza karti belki gerekebilir. Bana fazlasiyla yetiyor ama telefonunda muzik ve video saklayanlar icin sorun olabilir. Ama bir de su durum var 16 veya 32gb class 10 kullanmadiktan sonra da bir esprisi yok kart kullanmanin. Onlarda biraz tuzlu sanirsam.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
16gb telefona hafiza karti belki gerekebilir. Bana fazlasiyla yetiyor ama telefonunda muzik ve video saklayanlar icin sorun olabilir. Ama bir de su durum var 16 veya 32gb class 10 kullanmadiktan sonra da bir esprisi yok kart kullanmanin. Onlarda biraz tuzlu sanirsam.

Evet Class10'lar hızlı olmaları sebebiyle biraz tuzlu oluyor :)
Cepyakan cinsten :kop2:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Evet Class10'lar hızlı olmaları sebebiyle biraz tuzlu oluyor :)
Cepyakan cinsten :kop2:

bende n8 vardi hafiza kartini hic kullanmadim o yuzden lumia900 u alirken de dert etmedim 16gb rahat rahat yetiyor. Ayrica 1500-2000tl telefona vericem de 10tllik hafiza karti mi takicam. Telefonuma yakiştiramam. Neyse ki lumia920 32gb yeter de artar bile hatta ilerde 64gb'liginin da cikacagini duşunuyorum:)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

bende n8 vardi hafiza kartini hic kullanmadim o yuzden lumia900 u alirken de dert etmedim 16gb rahat rahat yetiyor. Ayrica 1500-2000tl telefona vericem de 10tllik hafiza karti mi takicam. Telefonuma yakiştiramam. Neyse ki lumia920 32gb yeter de artar bile hatta ilerde 64gb'liginin da cikacagini duşunuyorum:)

Ben de C6-01'i aldığımda belki hafıza yetmezse diye "16 GB Class6" kart almıştım.
Hala 10 GB boş duruyor :)

Ama kamera çekim çözünürlüklerinin yükseldiğini ve mobil uygulamalarla oyunların boyutlarının giderek arttığını hesaba katarsak Lumia 920 32GB'lık deposuyla, 16 GB'lık 8X'ten daha gelecek vaat eden bir seçim olur.
(8X'de şu anki koşullara göre idare eder ama Lumia 920 daha uzun süre götürür. Yarın öbür gün 2-3 GB'lık oyunlar çıkmaya başlarsa 8X'in raf ömrü kısalır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt