Horozu kesti cezadan kurtuldu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Horozu kesti cezadan kurtuldu
Komşunun küçük kızına saldıran horozunu kesince bir yıl hapisten kurtuldu...
07.05.2012 08:45

Adana'da beslediği horozu, komşunun kızını "gagalayan" Emine Güçlü hakkında 1 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Bunun üzerine "cezalandırmak" için horozu kesen Güçlü, "inandırıcı delil" bulunamadığı gerekçesiyle beraat etti.
Adana'nın Sarıçam İlçesi'nde 2 Ağustos 2011'de yaşanan olayda Emine Güçlü'nün (45) evinin bahçesinde beslediği dövüş horozu, tel örgülerden atlayarak sokakta oynayan komşunun 3 yaşındaki kızı Ayşe Ü.'ye saldırdı. Horoz küçük Ayşe'nin kafasını ve sol gözünün alt kısmını gagaladı. Kanlar içinde kalan küçük kıza götürüldüğü hastanede 7 dikiş atıldı. Üç çocuk babası Mehmet Ü. (42) kendilerine "Geçmiş olsun" demeyen ve tedavi masraflarını karşılamak istemeyen komşusu Emine Güçlü'den şikâyetçi oldu.
'SALDIRIYI GÖRMEDİM'Tarafların ifadesini alan Cumhuriyet Savcısı, 2 çocuk annesi Emine Güçlü hakkında, "Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Adana4. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davada hâkim karşısına çıkan Emine Güçlü "Pazardan civciv almıştım. Büyüdü horoz oldu. Bahçemde besliyordum. Mağdur çocuk yanında başka çocuklarla bahçeye girmiş, horoz da saldırmış. Saldırıyı görmedim. Horozu da ceza olsun diye kestim" diyerek beraatini istedi. Horozun az kalsın kızını öldüreceğini öne süren baba Ü. ise "Horoz kızımın gözünü kör edebilirdi. O yüzden şikâyetçi oldum" dedi.
İTİRAZ HAKKI VARAncak hâkim, "Dosya kapsamına göre atılı suçun işlendiğine dair mahkûmiyeti için yeterli kesin, inandırıcı delil bulunmadığı" gerekçesiyle horozun sahibi Güçlü'nün beraatine karar verdi. Horozun yaraladığı kızın ailesi karara 15 gün içinde itiraz edebilecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...