Hollande'ın danışmanından Almanya'ya çağrı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hollande'ın danışmanından Almanya'ya çağrı
"Hollande ve Merkel, birbirlerine doğru adım atsın"
07.05.2012 11:27

Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı François Hollande 'ın danışmanı olan ve aynı zamanda adı başbakanlık için geçen Jean-Marc Ayrault , Paris ve Berlin'in ekonomik büyümenin canlandırılmasına öncelik vermesini istedi.
RMC radyo kanalına konuşan Ayrault, AB'nin iki önemli ülkesi Fransa ve Almanya'nın bu konuda ortak bir uzlaşı için "birbirlerine doğru adım atmaları gerektiği"ni söyledi.
'ÖNEMLİ GÖRÜŞ AYRILIKLARINA SAHİPLER'Fransa'da yeni yönetimle Angela Merkel Almanya'sı arasında ekonomik alanda bir çok konuda görüş ayrılığı olduğu hatırlatmasında bulunan Ayrault, "Angela Merkel ve François Hollande önemli görüş ayrılıklarına sahip. İkisi de birbirine doğru adım atsın" önerisini dile getirdi.
Sadece bütçe disiplinin sağlanmasının ekonomik sorunları çözemeyeceğini ifade eden Ayrault, büyüme ve istihdam sorunlarının çözümüne daha fazla öncelik verilmesi gerektiğini savundu.
Hollande, seçimler öncesinde Avro bölgesinde bütçe disiplini güçlendirilmesini öngören hükümetlerarası sözleşmeyi tekrar tartışmaya açma sözü verirken, Merkel yönetimi buna sert tepki göstermişti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...