Hollande zafer konuşmasını yaptı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandığını açıklayan François Hollande, zafer konuşmasını yaptı.
07.05.2012 02:35


İlk sonuçlara göre aldığı yüzde 51,9'luk oyla Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı seçilen François Hollande, Tulle kentinde taraftarlarının karşısına çıkarak zafer konuşması yaptı.
KİMSE YÜZÜSTÜ BIRAKILMAYACAKKonuşmasının başında seçmenlerine teşekkür eden Hollande, 5 yıl boyunca Fransa cumhurbaşkanlığı görevini yürüten rakibi Nicloas Sarkozy'ye de teşekkür ederek saygılarını sundu. Ayrımcılığa karşı olduğunu bir kez daha vurgulayan Hollande, "Bu ülkenin hiçbir evladı kenara itilmeyecek, yüz üstü bırakılmayacak ve ayrı tutulmayacaktır"dedi.
Avrupa'nın içinde bulunduğu krizden çıkma yolunda emin adımlar atılacağını söyleyen Hollande, "Cumhurbaşkanın ilk görevi bizi bekleyen zorluklar karşısında birlik olmayı teşvik etmek ve bütün vatandaşları toplumsal harekete geçmeye yönlendirmektir. İlk olarak ülkeyi krizden çıkarmak için üretimi artıracağız, borçları kontrol etmek için bütçe açığını azaltacağız, sosyal modelimizi muhafaza ederek aynı kalmasını sağlayacağız ve tüm hizmetlere eşit erişim imkanı vereceğiz" diye konuştu.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt