Hız sınırı tarih oluyor...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quattro

Quattro

Üye
    Konu Sahibi


Otomobil üreticilerinin güvenlik nedeniyle koydukları hız sınırı uygulaması kaldırılıyor. Alman otomotiv devleri Mercedes, BMW, Audi ve VW yıllar önce yaptıkları bir centilmenlik anlaşmasıyla otomobillerin hızlarını 250 km/s ile sınırlamışlardı.
O dönemde bu uygulamanın mantıksız olduğunu savunan Porsche ise bu anlaşmayı imzalamamıştı. Zaman içinde diğer üreticiler de Porsche’nin iddiasını doğrular hale geldi. Nitekim firmaların ortak kararı anlaşmanın fesih edilmesi yönünde… Bunun en büyük sebebiyse üreticilerin fabrikada elektronik olarak koyduğu sınırların dışarıdaki pek çok firma tarafından zorlanmadan kaldırılabiliyor olması…
Ayrıca ana üreticilerin desteklediği AMG, Brabus ve Alpina gibi modifiye firmaları da elden geçirdikleri modellerde bu sistemleri devre dışı bırakıyorlar. Bunun üretici firmaların standart modeli alan müşteriler önündeki imajını zedelediği belirtiliyor.
 


BRKNSR

BRKNSR

Üye
enn baba porshe akıllı adam doğruya doğru kardeş ;) ;) ;) :huhu: :huhu: :huhu:
 
goldcrusher

goldcrusher

Üye
wallahi ya ne demek hız sınırı yapıyon bi motor çıksın 300e 400e dimi........


:eksi: :eksi: :eksi:
 
seriFBurak

seriFBurak

Üye
tmm da porsche yi alan o hıza ckmak için alıodr!
nie kursagnda braksn ki!
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt