Her gün bir dua paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Her gün bir dua paylaşalım
Anmak duanın ateşidir. Allah'ın adını anmak ise ibadetlerin en tatlısı, en bereketlisidir. Bizi sonsuz çaresizliğimizden çekip çıkaran Yaratıcı'ya yakarışımızdır. O'nun eşiğinde bir köle olduğumuzu fısıldamaktır. O'nun kapısından ayrılmadan beklemek, rahmet ve inayetini ummaktır. O'ndan gelene tüm kalbimizle razı olmaktır. Dua, kulluğun tüm sırlarını içinde taşır. Gelin Her Gün Bir Dua ile dua bahçesine birlikte girelim… Orada, Rabbimizin Kur'an'da bildirdikleri başta olmak üzere Sevgili Peygamberimizin(sav) , O'nun sevgili dostlarının, diğer peygamberlerin, Allah dostlarının birbirinden güzel yakarışlarıyla Yaratıcımıza niyaz edelim.

Günün Duası, Hergün Güzel bir Dua Yazalım;

"Allah'ım! Açlıktan sana sığınırım. Çünkü açlık, ne kötü bir arkadaştır. Hainlikten de sana sığınırım. Çünkü hainlik, ne kötü bir sırdaştır."

(Ebu Dâvûd, "Vitr", 32; Nesai, "İstiâze", 19,20; İbn Mâce, "Et'ime", 53)

"Allah'ım! Bana öğrettiğin ilim ile Beni faydalandır, bana fayda verecek ilmi öğret ve benim ilmimi artır. Her hâl üzere Allah'a hamd olsun. Cehennem ehlinin halinden Allah'a
sığınırım."

(Tirmizî, "De’avât", 129)

• Beğen
Tepkiler: vedat1966 ve Baydırman

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
''Allahı'ım! Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım; zulmetmekten ve zulme uğramaktan da sana sığınırım.''

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
"Allah'ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır."

(Ebu Dâvûd, "Salât", 182)

• Beğen
Jan

Jan

Üye
Allah ım tüm ümmeti Muhammedin her zaman dua ile yaşamasını nasip eyle..

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
  • Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allah’ım! Biz Peygamberin Muhammed (s.a.s.)’in Senden istediği hayırlı şeyleri istiyoruz.Yine Peygamberin Muhammed (s.a.s.)’in Sana sığındığı şeylerden biz de Sana sığınıyoruz…"

(Tirmizî, "De’avât", 94)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allah’ım! Altından kalkamayacağım borçtan, düşmanın galip gelmesinden ve düşmanları sevindirecek bir musibete dûçâr olmaktan Sana sığınırım."

"Allah’ım! Kabir azabından, nefsin vesvesesinden ve işlerin dağınıklığından Sana sığınırım. Allah’ım! Rüzgârın getirdiği âfetin şerrinden Sana sığınırım."

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Ey görünen ve görünmeyeni bilen, gökleri ve yeri yaratan, her şeyin Rabbi ve sahibi olan Allah’ım! Ben tanıklık ederim ki Senden başka ilâh yoktur. Nefsimin şerrinden, şeytanın ve ortaklarının şerrinden sana sığınırım."

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"...Sen evvelsin, Senden önce hiçbir şey yoktur. Sen âhirsin, Senden sonraya hiçbir şey kalmayacaktır. Sen zahirsin, Senin üstünde hiçbir şey yoktur. Sen batınsın, Senin dûnünde hiçbir şey yoktur. Bana borçlarımı ödemeyi nasip eyle ve beni fakirlikten müstağnî kıl."

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"O Allah'a hamd olsun ki, benden bir kuvvet olmaksızın bu elbiseyi bana giydirdi ve (bunu) bana rızık olarak verdi."

(Tirmizî, "De'avât", 107)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Tahiyyat Her türlü kavlî, bedenî ve mâlî ibâdetler Allâh'a mahsustur. Ey Peygamber, selâm ve Allâh'ın rahmetiyle bereketleri senin üze-rine olsun ve selâm bizlere ve Allâh'ın sâlih kullarına olsun. Ben şehâdet ederim (yakînen bilirim) ki, Allâh'tan başka hiçbir ilâh yoktur. Ve şehâdet ederim ki Hazret-i Muhammed Allâh'ın kulu ve Resûlüdür."

• Beğen
Tepkiler: ibrahim ok
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allahım! Ben cehennem azabından Sana sığınırım. Kabir azabından da Sana sığınırım. Deccal, hayat ve ölüm fitnesinden de sana sığınırım."

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allah'ım! Hatalarımı kar ve soğuk su ile temizle. Beyaz elbiseyi kirden temizlediğin gibi kalbimi de hatalardan arındır."

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allah’ım! Senden Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim…"

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allahım! Açlıktan sana sığınırım. Çünkü açlık, ne kötü bir arkadaştır. Hainlikten de sana sığınırım. Çünkü hainlik, ne kötü bir sırdaştır."

• Beğen
Tepkiler: PALA.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allahım! Fayda vermeyen ilimden, huşu duymayan kalpten, kabul olunmayan duadan doymayan nefisten sana sığınırım."

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allah’ım! Mal, aile, çocuk olarak insanlara verdiklerinin hayırlısını dilerim, sapıtan ve saptıranları değil."

(Tirmizî, "De’avât", 124)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"...Allah’ım! Yaparak ve geciktirerek işlediğim, açıktan ve gizli olarak işlediğim kusurlarımı bağışla. Sen, öne alan ve önce olansın. Sen, geriye bırakan ve sonsuz olansın. Senin her şeye gücün yeter."

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"...Allah’ım, ciddi ve şaka yollu yaptıklarımı, yanlışlıkla ve bilerek işlediğim günahlarımı affeyle. Bütün bu kusurların hepsi bende vardır…"

(Buhârî, "De’avât", 60; Müslim, "Zikir", 70)

• Beğen