Her saç tipine göre saç bakım teknikleri

 • 11 Mart 2013
 • 839 Okunma
 • 4 Cevap

 1. İnce telli saçlar: İnce telli saçlarda daha ziyade kısa ve katlı kesimler tercih edilmelidir. Yıkarken de gerekli kalınmadığı sürece saç kremi sürülmemelidir. Saçlar ılık ve yavaş çalışan bir fönle diplerden kurutulmalıdır. Çok hızlı çalışan bir fön, saçı daha fazla düzleştirir ve daha çabuk yapıştırır.
  Boyalı saçlar:
  Boyalı saçların renginin daha uzun süre kalıcı olması için şampuan seçimi önemlidir. Mutlaka pH. değeri düşük şampuanlar seçilmelidir. (Ör.5,0/5,5 pH değerleri olabilir.) Röfleli saçlarda mutlaka çok iyi bir krem ve bakım uygulanmalıdır. Mümkünse saç kremliyken taranmalıdır.
  Yağlı saçlar:
  Yağlı saçların sebebiel olarak aşırı yıkama veya beslenmeyle ilgili Saglik sorunları olabilir. Yağlı saçlarda da yine yıkama ve kurutma şekli önemlidir. Aşırı Sicak ve hızlı kurutma makineleri kullanılmamalıdır. Saçlar avuç içleriyle yıkanmalıdır.
  Kıvırcık saclar: Kıvırcık saçlar için daha yoğun kremler kullanılabilir. Şekillendiriciler daha kremsi olmalıdır. Çünkü jöle gibi kuru şekillendiriciler daha kuru ve yıpratıcı olurlar. Daha sonra saçın koolü gittikçe zorlaşır.
  İnce telli saçların tam aksine bu saçlar kuvvetli fön kullanılarak kurutulabilir ve daha da düzleştirilebilir. Yıkama sırasında da, eğer kuru ise yine kremle nem kazandırılabilir..
   


  Yazan: Kurtuluş40
  yaren_dede bunu beğendi.
 2. 5 ph değeri mi asit oluyodu ya :o
   
 3. Zayıf asit
   
 4. Paylaşım için teşekkürler...
   
 5. ince telli , kabarık , kıvırcık , kuru , soluk , dökülüyor , çok seyrek. Buda benim kaderim.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/01/2019 - 00:09