Her 7 kişiden 1'i YouTube'a giriyor

 • 21 Mart 2013
 • 284 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube’un aylık kullanıcı sayısı 1 milyara ulaştı.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  YouTube, dünya nüfusunun 7’de 1’inin ziyaret ettiği bir sosyal ağ haline geldi. Ekim 2011’de 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan YouTube, geride kalan 1,5 yıllık sürede 200 milyon kullanıcı daha kazanmayı başardı.

  Google ve YouTube’un küresel içerik ortaklığı biriminin başındaki Robert Kyncl, sitedeki video tüketiminin, üye sayısından daha hızlı arttığını belirtti. Youtube’daki aylık video gösterim miktarı, geride kalan 12 ayda yüzde 50 artarak, ayda 4 milyar saate ulaştı.

  Kyncl, akıllı telefon ve tabletlerde video izlemenin ciddi oranda arttığını belirterek, ‘YouTube’un izlenme oranının yüzde 25’inin mobil cihazlardan geldiğini’ söyledi. Kyncl, ‘son bir yıl içinde YouTube’un Android ve Apple cihazlarında kullanılabilmesi için büyük yatırım yaptıklarını ve akıllı telefonların insanların bakacağı ilk ekran olma yolunda ilerlediğini düşündüklerini’ ifade etti.

  YouTube’a yapılan paralı üyeliklerin, sitenin içerik geliştiricileri için gelir akışı sağladığını belirten Kyncl, kullanıcıların kredi kartlarını çıkarmaları için ‘yeni yetenek kitlerine’ ihtiyaç duyacaklarını belirtti.

  Los Angeles Times’a konuşan YouTube küresel video satış başkan yardımcısı Lucas Watson da paralı üyeliklerin, az sayıda ama yoğun ilgi gösteren takipçileri çeken YouTube içerik geliştiricileri için yararlı olacağını ifade etti. Watson, Stanford Üniversitesi’nden ayrılarak Google’da sürücüsüz otomobil projesinin gerçeğe dçnüşmesini sağlayan Sebastian Thrun’u örnek verdi.
   


  Yazan: doctorrr
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/02/2019 - 10:23