HDD yavaşlığı

Sponsorlu Bağlantılar

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
HDD yavaşlığı

bu kadarda neyin nesi dedirtti bıktırdı artık. bi süredir var aslında ocak başında formatlamıştım format sonrası bir tek ekran kartını güncelledim çünkü başka nasıl güncellenir çok anlamıyorum. Format öncesi tam takır hızlıydı manyak hantallaştı. yetti artık dedirdi yani. 5400 rpm lik 300 gb lik çokta yeni olmayan bir hdd ama iş görüyordu. ne yapmalıyım?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sisteme düzenli bakım yapmazsan, hdd ye düzenli bakım yapmazsan tabii yavaşlar hdd. Düzenli defrag yapacaksın sistemde gereksiz ne kadar dosya varsa hepsini sileceksin. Özellikle kullanmadığın programları sil ve kalan artıklarını da sistem temizleme programları ile hallet. Format atmakla hdd hızlanmaz aksine her format hdd'nin ömrünü azaltır. İobit'in programlarını kur kullan sistemi temizle ve düzenli bakımını yap. Windows updateleri atlama ve sürücülerini sürekli güncel tut. Bende 10 senelik bilgisayar var canavar gibi çalışıyor çünkü sürekli temizliğini ve bakımını yapıyorum.

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Sisteme düzenli bakım yapmazsan, hdd ye düzenli bakım yapmazsan tabii yavaşlar hdd. Düzenli defrag yapacaksın sistemde gereksiz ne kadar dosya varsa hepsini sileceksin. Özellikle kullanmadığın programları sil ve kalan artıklarını da sistem temizleme programları ile hallet. Format atmakla hdd hızlanmaz aksine her format hdd'nin ömrünü azaltır. İobit'in programlarını kur kullan sistemi temizle ve düzenli bakımını yap. Windows updateleri atlama ve sürücülerini sürekli güncel tut. Bende 10 senelik bilgisayar var canavar gibi çalışıyor çünkü sürekli temizliğini ve bakımını yapıyorum.

Hocam hiç anlamıyorum ki yapmasıda zor geliyor Iobit'le kötü anım var sevmiyorum o firmayı.. Format sonrası farkettirmişti ama bu yavaşlama dostum Driver olarak ne yüklemeliyim? hala yavaş çünkü. .

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ben senin yerinde olsam bos bos nette gezecegime bilgisayar kullanma ve bakim kitaplari alir okurdum ben simdi disaridayim aksama anlatirim.

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Ben senin yerinde olsam bos bos nette gezecegime bilgisayar kullanma ve bakim kitaplari alir okurdum ben simdi disaridayim aksama anlatirim.

Haklısın. Sıkıcı dostum önemsiz görünüyor pc zaten eskiydi hiç sevmiyordum keratayı :S

Üst Alt