Harika Adamlar...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DefectoR

Konu Sahibi
Harika Adamlar...
500 kişiden biraz fazla çalışanı olan ve bu çalışanların su suçları
işlediği bir kurum/şirket düşünün:
29 kişi eşine karşı şiddet kullanmakla suçlanmış,
7 kişi sahtekarlık sucundan tutuklanmış,
19 kişi karşılıksız çek yazmaktan suçlu,
117 kişi doğrudan veya dolaylı olarak en az iki isinde iflas etmiş, 3
kişi tecavüzden yatmış,
71 kişi kötü kredi geçmişi sebebiyle kredi kartı alamıyor,
14 kişi uyuşturucu ile ilgili suçlardan tutuklanmış,
8 kişi mağazada hırsızlık yaptığı için tutuklanmış,
21 kişi halen bir davada sanık olarak yargılanıyor,
84 kişi gecen sene içinde sarhoş olarak araç kullanmaktan tutuklandı.
Bunun hangi kurum / şirket olabileceğini tahmin edebilir
misiniz?

Cevap: T.B.M.M

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Anlamarığım bir konu daha var. senin yazmış olduğunla birebir ilgili. Türkiyede Millet vekili olabilmek için ne üniversite mezunu olmanız, ne yüksek lisans yapmanız, ne yabancı dil bilmeniz gerekiyor. Sadece ilkokul mezunu olmanız yeterli... Şimdi soruyorum Milleti -yani bizleri- temsil eden bu vatandaşlar için neden belirli eğitim kriterleri aranmıyor ? Neymiş eşitlikmiş, herkez milletvekili olabilirmiş... Hayır arkadaş!! Herkez milletvekili olamaz.. kültürsüz okumamış adam benim temsilcim olamazzz ..

oteb

Üye
Vay be, şaşırmamak elde değil...

<div class='quotetop'>(..&#58;&#58;Riddick&#58;&#58;.. &#064; Nov 29 2005, 03&#58;50 PM) [post=217266]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Anlamarığım bir konu daha var. senin yazmış olduğunla birebir ilgili. Türkiyede Millet vekili olabilmek için ne üniversite mezunu olmanız, ne yüksek lisans yapmanız, ne yabancı dil bilmeniz gerekiyor. Sadece ilkokul mezunu olmanız yeterli... Şimdi soruyorum Milleti -yani bizleri- temsil eden bu vatandaşlar için neden belirli eğitim kriterleri aranmıyor ? Neymiş eşitlikmiş, herkez milletvekili olabilirmiş... Hayır arkadaş&#33;&#33; Herkez milletvekili olamaz.. kültürsüz okumamış adam benim temsilcim olamazzz ..
[/b][/quote]
Belki doğru ama neticede oraya onları biz yolluyoruz. Biraz bizim de okumamız, kültürlenmemiz gerekir...

jackjack

jackjack

Üye
bencede o adamları oraya biz yolluyoruz

curunan

curunan

Üye
onları oraya yolluyoruz ama başka şansımızda kalmıyor. hep denilen özelliklere sahip kişiler adaylığını koyuyor oy versen bitürlü vermesen bitürlü... :S

jöly

Üye
güzel bir soruna değinmişsin bencede onları oraya biz yolluyoruz biz derken bizim gibi düşünmeyen çıkr uğruna bu gibi insanları tepemize diken kesimi kastettim ve ben tanımadığım ok vermediğim bu insanları ülkemin vekili olarak kabul etmiyorum..............

ars287duff

Üye
Sen kime, neye ve hangi bilği kaynagına dayanarak bu bilgileri yazıyorsun ben onu merak ediyorum.

<div class='quotetop'>(DefectoR &#064; Nov 29 2005, 04&#58;10 PM) [post=217257]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
500 kişiden biraz fazla çalışanı olan ve bu çalışanların su suçları
işlediği bir kurum/şirket düşünün:
29 kişi eşine karşı şiddet kullanmakla suçlanmış,
7 kişi sahtekarlık sucundan tutuklanmış,
19 kişi karşılıksız çek yazmaktan suçlu,
117 kişi doğrudan veya dolaylı olarak en az iki isinde iflas etmiş, 3
kişi tecavüzden yatmış,
71 kişi kötü kredi geçmişi sebebiyle kredi kartı alamıyor,
14 kişi uyuşturucu ile ilgili suçlardan tutuklanmış,
8 kişi mağazada hırsızlık yaptığı için tutuklanmış,
21 kişi halen bir davada sanık olarak yargılanıyor,
84 kişi gecen sene içinde sarhoş olarak araç kullanmaktan tutuklandı.
Bunun hangi kurum / şirket olabileceğini tahmin edebilir
misiniz?

Cevap: T.B.M.M
[/b][/quote]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...