Harddisk önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Harddisk önerisi
Herkese iyi bayramlar arkadaşlar.

İşletim sisteminin kurulduğu Samsung Evo 120gb kullanıyorum.

Oyun, video, fotoğraflarıda Wd Caviar Black 1tb' lık bir depolama kullanıyorum.

Şuan az yerim kaldı ve harddisk alma konusunda kararsız kaldım. 2TB lık harddisk almak istiyorum. Bugün Media Markta gezerken böyle bir şey buldum.

Normal harddisklerle arasındaki fark nedir?

Bu tarz bir şey alırsam daha mı iyi?
Çünkü şuan kullandığım Wd Caviar Black oyunlarda çok ses çıkarıyor. Açıkçası kararsız kaldım. Samsung evo 250gb mı alsam diye kafamı kurcaladım durdum.
Düşünceleriniz benim için önemli bir çok konuyu sizlere danıştıktan sonra alıyorum.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben depolama ve aşırı büük oyunları kurmak için
2TB Seagate barracuda aldım
200mb/s okume 210mb/s de yazma yapıyor

yani gayet hızlı bir hdd

hem seagate hem de WD kullanan birisi olarak fark yok
hangisi daha hoşunuza giderse onu alın

Eğer masaüstü pc ise
harici hdd ile rezil olmayın boş yere içine takın sata3 ile bağlansın
usb 3.0 ın limitleri belli

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Saçma sapan yazılar okumuştum başka sitelerde yok kafa sesi yok bilmem ne sesi diye. Benim tercihim de seagate barracuda. Teşekkürler yorumunuz için.

hikmet366

hikmet366

Üye
Okuma yazma hızı önemli 7200prm olursa iyi olur

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Tabii ki 7200 olacak.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Kasa içindeki fanların yanında hddlerin sesini duymak imkansız
Ancak fansız bi sisteme sahipseniz sesini duyarsınız oda çok yakından dikkatli dinlerseniz
Yani hdd alırken en son sese dikkat edin

İlk olarak hız ve güvenilirlik
İkinci olarak ısınma sorunu var mı ?
Gerisi çokta önemli değil

Benim tavsiyem seagate yönünde ama WD de alırsanız pişman olmazsınız

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Cooler master evo işlemci soğutucu kullanıyorum. Powerın üstünde bir fan, kasanın yanında ve önünde 1 fan var. Oyun çalıştırdığımda yada steamden bir oyun indirmeden hdd de kendine yer ayırıyor ya o zaman bile hdd sesini rahat bir şekilde duyuyorum. D yi yani wd 1 tb hdd kullanmadığım zaman sorun yok. Ama oyun yada d ile ilgili bir işlem yaptığımda tıngır tıngır ses geliyor :)
Hatta youtubeda bir tane video buldum.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Buradaki ses gibi geliyor. Hdd ilk aldığımda da böyleydi. Ondan önceki de böyleydi hep böyle yani :)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Cooler master evo işlemci soğutucu kullanıyorum. Powerın üstünde bir fan, kasanın yanında ve önünde 1 fan var. Oyun çalıştırdığımda yada steamden bir oyun indirmeden hdd de kendine yer ayırıyor ya o zaman bile hdd sesini rahat bir şekilde duyuyorum. D yi yani wd 1 tb hdd kullanmadığım zaman sorun yok. Ama oyun yada d ile ilgili bir işlem yaptığımda tıngır tıngır ses geliyor :)
Buradaki ses gibi geliyor. Hdd ilk aldığımda da böyleydi. Ondan önceki de böyleydi hep böyle yani :)
6.5 yıldır çalışan wd hdd'emden bile böyle bir ses gelmiyor
bence belli bir fabrikasyon bandında oluşan bir sorundur

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Acaba güncellemesi falan mı var?
hddlerde firemware güncellemesi diye bi şey yok

Ssdler de var ama 1 yıl hala en son firemware yüklü diyor uygulaması yeni firemware çıkmıyor

Bu sorunun yazılmsal olduğunu sanmıyorum

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
O zaman şöyle söyleyim..
2 tb benim tam istediğim..

Fakat aklım bunda kalıyor.

2 tb olanı çok pahalı.

Koradam

Üye
Benim HDD de de benzer bir ses geliyor ancak son 2 haftadır çıktı bu ses markası Samsung

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Taşımadan kaynaklı bir sorun olabilir mi acaba? Çünkü seagate barracuda alanların bir kısmı almayın kafa sesi geliyor diyor. Artık hdd yi düşürüyorlar mı ne yapıyorlar. Zarar gördüğünden dolayı olabilir belkide.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
O zaman şöyle söyleyim..
2 tb benim tam istediğim..

Fakat aklım bunda kalıyor.

2 tb olanı çok pahalı.
2TB olduğu içi Seagate almanız daha mantıklı

denisjr

denisjr

Üye
    Konu Sahibi
Wd 7200 1 tblik aldım fazla para çıkmadığı için. Gayet başarılı ve güzel ürün. Yardımlarınız için teşekkürler.