Uygulama hangi uygulama ne kadar pil tüketiyor

Sponsorlu Bağlantılar

dark3434

Üye
    Konu Sahibi
hangi uygulama ne kadar pil tüketiyor
arkadaşlar hangi uygulama ne kadar pil tüketiyor. daha doğrusu arka planda çalışan uygulamaların ne kadar pil tükettiğini takip etmem için bir tavsiye edeceğiniz uygulamanız varmı,paylaşırsanız sevinirim.türkçe olsa daha makbule geçer.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Genelde pil kullanımına baktığında ayarlar kısmından bakarsan gözükür en çok harcayanlar ama benim yaptığım bir yöntem var. Birkaç gün önce batarya da ilkler arasında yer alan z1'in bir anda su gibi şarj içtiğini gördüm sonra tek tek kullanmadığım tüm uygulamaları silmek yerine devre dışı bıraktım ve baktım ki şarj gerçekten düzeldi ve daha iyi oldu. Lazım olunca simgesie tıkladığında açılıyor yine ve aynı şekilde yine kapatıyorum.
Bu neye yarar diye sorarsan arka planda çalışmasını engeller. Böylece ran fazla gitmez. Ayrıca Fmr Memory Cleaner programını kullanmanı tavsiye ederim

dark3434

Üye
    Konu Sahibi
fmr yi uzun zamandır kullanıyorum.daha detaylı şarj tüketimi gösteren bir uygulama arıyorum.teşekkür ederim.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
O tarz uygulamalar arka planda sürekli açık kalacağından daha zararlı olur kardeşim. Arka planda çalışan uygulamaları kapatman devre dışı bırakman gerekli ki bataryadan daha çok verim alasın

dark3434

Üye
    Konu Sahibi
arka planda çalışan uygulamaları nasıl göreceğiz.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Ayalar kısmında uygulamalar sonra üstte çalışıyor kısmını tıkla daha sonra sağ en üstte ön bellek var orayı aç. Altta kullanılan ram miktarını da yazar. Ama şunu unutma android her uygulamayı aslında önbelleğe alır daha hızlı çalışması için. Sen benim dediğimi yaparsan daha rahat edersin

Üst Alt