Hangi ünlü marka Kamerasi ile Fark yaratacak görelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Karşilaştırmayi kendim yaptım nokia 808 in kamerasi lumiadan iyidir sanırsam.

+ arkadaşlar herşey pixel ile bitmiyor lens ne kadar kaliteliyse o kadar resim güzel ve net görunur :)

Carlz Zeiss'ten daha kaliteli lens hangisinde var merak ettim şimdi. 41 mp in farkını kapatacak kadar kaliteli hem de :)
Bir de One X in led flaşı bile özellikten sayılırken 808 in Xenon+Led flaşlı olmasının hiç önemi yok sanırım ?

One X, S3 gibi cihazlar henüz N8 in kamerasının kalitesini geçemediler. Kalite konusunda 808 e yaklaşabilme şansları olduğunu pek sanmıyorum.
Olay "fark yaratmak" ise;
One X in video sırasında fotoğraf çekme özelliği bir farktır. Bunu 1,3mp ile de yapsa 8 mp ile de yapsa farktır.
S3 ün "Sıfır deklanşör gecikmesi" eski modellerine göre farktır (tabi gerçekten hakkını veriyorsa).
Lg nin kamera donanımını sıkıştırıpması kendisine göre bir farktır.
Sony'nin Cmos sensörü gece çekimleri için farktır.
808 için ise hangi farkı sayayım ki? Herşeyi fark. Çift flaşı, 41 mp, Carl Zeiss lensi, f/1,8 diyafram aralığı, diğer cihazların çektiği sabit bir görüntüyü aynı kalitede 3x yakınlaştırıp çekebilmesi (pikselleri bozmadan 3x zoom ile 8mp fotoğraf çekebiliyor), birçok kompakt makineden bile büyük görüntü sensörü(arka kısım o yüzden o kadar çıkıntılı), pureview teknolojisi...

Karar vermek zor gibi :)

• Beğen
Tepkiler: 4PuNiSHeR

avcitalip

avcitalip

Üye

Carlz Zeiss'ten daha kaliteli lens hangisinde var merak ettim şimdi. 41 mp in farkını kapatacak kadar kaliteli hem de :)
Bir de One X in led flaşı bile özellikten sayılırken 808 in Xenon+Led flaşlı olmasının hiç önemi yok sanırım ?

One X, S3 gibi cihazlar henüz N8 in kamerasının kalitesini geçemediler. Kalite konusunda 808 e yaklaşabilme şansları olduğunu pek sanmıyorum.
One X in video sırasında fotoğraf çekme özelliği bir farktır. Bunu 1,3mp ile de yapsa 8 mp ile de yapsa farktır.
S3 ün "Sıfır deklanşör gecikmesi" eski modellerine göre farktır (tabi gerçekten hakkını veriyorsa).
808 için ise hangi farkı sayayım ki? Herşeyi fark. Çift flaşı, 41 mp, Carl Zeiss lensi, f/1,8 diyafram aralığı, diğer cihazların çektiği sabit bir görüntüyü aynı kalitede 3x yakınlaştırıp çekebilmesi (pikselleri bozmadan 3x zoom ile 8mp fotoğraf çekebiliyor), birçok kompakt makineden bile büyük görüntü sensörü(arka kısım o yüzden o kadar çıkıntılı), pureview teknolojisi...

s3'ün ve s2'nin vede arc s'in kamerası bence n8'in kamerasından netlik bakımından çok çok daha iyi fakat aynı şeyi 808 için söylemek imkansız,ama şöyle bir durum da var siz 808'i akıllı telefondan saymıyorsunuzdur umarım :ehe symbian çünki

one x'in kamerası söylediğim cihazların kamerasından daha iyi diyorlar ben kullanmadığım için birşey diyemiyeceğim ben sadece kullandığım cihazları yazdım :oke:

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye

Kardesim bir yanlışını duzeltecegim kusuruma bakmazsan;) 808 in diyafram acıklıgı 1/1.2 dir. N8 in ki ise 1/1.8 dir;)

- - - Eklendi - - -

s3'ün ve s2'nin vede arc s'in kamerası bence n8'in kamerasından netlik bakımından çok çok daha iyi fakat aynı şeyi 808 için söylemek imkansız,ama şöyle bir durum da var siz 808'i akıllı telefondan saymıyorsunuzdur umarım :ehe symbian çünki

one x'in kamerası söylediğim cihazların kamerasından daha iyi diyorlar ben kullanmadığım için birşey diyemiyeceğim ben sadece kullandığım cihazları yazdım :oke:

Yanlışın var kardesim ne s3, ne s2; n8 den daha net fotoğraf çekmiyor! Ben kendim bizzat 102 ekran lcd de test ettim bu 3 cihazı n8 , gs3 ve gs2 yi fotoğraf konusunda tokat manyağı yaptı aynı şartlarda çekilmiş resimlerde;)

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye

bence yanılıyorsun... Çünkü n8 in ekran çözünürlülüğü az ondan daha kötü gibi görünebilir... Pc ye atıp bakmanı tavsiye edebilirim

- - - Eklendi - - -

Bu arada en iyi kamera 808 de ama bence listeye lumia 920 de eklenmeli

• Beğen

MaxipmaN

Üye
l umia 920 yok ?

MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar her markadan bir tel + en cok kamerasi övülen teller :)

saruman_me

saruman_me

Üye
808 pureview

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Ben yabancı sitelerde yapılan yorumlara istinaden N8 in S3 ve One X gibi cihazlardan iyi olduğunu söyledim. Ne var ki N8 gibi bir cihazda en azından CBD Amoled ekran olmalıydı. Şuanki ekran ile fotoğraflar çok cansız ve soluk gibi görünüyor ancak resimleri pc veya lcd tv de izlerseniz diğer markaların ekran canlılığından dolayı N8 den kaliteliymiş gibi göründüğünü farkedersiniz.

- - - Eklendi - - -

Zaten sıralama da N8 - One X - Arc S - S3 diye gidiyordu sanırım. İlk 2 N8 ve One X ti o kesin. Şimdi 808 ile test yapmışlar ilk sıradan listeye girmiş :D

avcitalip

avcitalip

Üye

Ben yabancı sitelerde yapılan yorumlara istinaden N8 in S3 ve One X gibi cihazlardan iyi olduğunu söyledim. Ne var ki N8 gibi bir cihazda en azından CBD Amoled ekran olmalıydı. Şuanki ekran ile fotoğraflar çok cansız ve soluk gibi görünüyor ancak resimleri pc veya lcd tv de izlerseniz diğer markaların ekran canlılığından dolayı N8 den kaliteliymiş gibi göründüğünü farkedersiniz.

- - - Eklendi - - -

Zaten sıralama da N8 - One X - Arc S - S3 diye gidiyordu sanırım. İlk 2 N8 ve One X ti o kesin. Şimdi 808 ile test yapmışlar ilk sıradan listeye girmiş :D

onu bilemiyecem ama kendi telefonumda görünene göre konuştum ben :) bilgisayara atınca durum ne olur bilmiyorum :) ama şuada var ki kamerası 808'den iyi bir telefon yok :oke:

Uruloki

Uruloki

Üye
Elimde one x var s3 resimlerinide gordum fakat bir onceki telefonum olan N8 diyorum yerden yere vuracak kadar iyi bu cihazlari he bu cihazlarin ne artisi var valla ben denklansor tusuna basili tutuyorum sak sak devamli cekiyor 20 fotografida geceiliyorum ve kaydetmesi sn surmuyor ve ya kameranin acilmasi hele bir odaklanma suresi var tam cildirtma hizinda ama kalite N8 i gecemez asla

• Beğen
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Elimde one x var s3 resimlerinide gordum fakat bir onceki telefonum olan N8 diyorum yerden yere vuracak kadar iyi bu cihazlari he bu cihazlarin ne artisi var valla ben denklansor tusuna basili tutuyorum sak sak devamli cekiyor 20 fotografida geceiliyorum ve kaydetmesi sn surmuyor ve ya kameranin acilmasi hele bir odaklanma suresi var tam cildirtma hizinda ama kalite N8 i gecemez asla

+1903 :) Hız farkı kesinlikle vardır, sonuçta o 4 çekirdeği boşuna tutmasın kullansın yani :D

ismail

ismail

Üye
808 yne :D

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
one x ile çektiğim bi fotoğrafı paylaşabilirmiyim shopsuz :)

phasan

phasan

Üye
41 megapiksel olsa neye yara optik zum olmadan

4PuNiSHeR

4PuNiSHeR

Üye
808 tabiki.Ben S3 kullanıyorum bundan önceki telefonum N8'di.Bence 808'den sonra da N8 gelir.One X veya S3'ün kamerası o kadar ahım şahım değil.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Sırf telefonu kullanıyorsunuz diye tutmayın tarafsız olmaya çalışın.Objektif olarak yorum yapın en iyi kamera kanıtlanmış zaten Nokia 808 PureView.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Şuan piyasada hangi cep telefonunda optik zoom var arkadaşım? Ayrıca 41 mp lik 808 de optik zoom muadili olarak kullanabileceğin 8mp fotoğrafı 3x ile çekme özelliği var. Dijital zoom belki ama kalite kaybı olmadan bu 3x zoom u yapıyor. Tarafsız yorum yapmayı deneyiniz.

SheFy

SheFy

Üye

boyle yorumlari gorunce sinirleniyorum. optik zoom yokmus. optik.zoom icin avucun kdar mercekler gerekli.onlari cep telefonunda bulunabilir mi sence. yapsalar bile sen kullanmak.ister misin. 808 de pureview in ne oldugunu bilmiyorsan yorum yapmayacaksin. 8mp ,5mp,2mp modlara alarak kayipsiz goruntu bozulmadan zoom.yapabiliyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt