hangi ritim çalınacağını nerden bilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Legendary_484

Legendary_484

Üye
    Konu Sahibi
hangi ritim çalınacağını nerden bilirim
arkadaşlar ben hangi şarkıda hangi ritimı vuracağımı nerden bilcem örn akormerkezi.com/cem-ozkan-don-bana-akor_sarki-pjnhn.html bu şarkı da nasıl vurucam ayay mi

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
dostum değişir o şarkıya göre kimi şarkı 2-3 ritmlede çalınabilir hangisi hoşuna giderse onu kullanırsın bunun için biraz çeşitli ritm bilmek ve kulağının iyi olması gerek ya ritmleri deneyerek bulursun ya da kulaktan direk anlarsın hangisini vuracagını

Legendary_484

Legendary_484

Üye
    Konu Sahibi
dostum değişir o şarkıya göre kimi şarkı 2-3 ritmlede çalınabilir hangisi hoşuna giderse onu kullanırsın bunun için biraz çeşitli ritm bilmek ve kulağının iyi olması gerek ya ritmleri deneyerek bulursun ya da kulaktan direk anlarsın hangisini vuracagını

Himm yani ağı yerde yazmıyor mu neye nasıl vurulacağı

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye

Himm yani ağı yerde yazmıyor mu neye nasıl vurulacağı
dostum şarkıya göre değişir şu ritimler var 4/4 3/4 2/4 9/8 6/8 ben genellikle bu ritimlerle çalıyorum ama daha fazla vardır. İlk önce
şarkıyı iyi bir kulaklıkla dinle dinlerken nasıl bir ritim ile çalındığını bulmaya çalış ama unutma şarkıyı çalarken kendinden bişeyler katmayı unutma

----------Eklendi @ 08:01:04 ---------- Yazıldı @ 07:57:32 ----------

baktım kırık akorlarla şöyle çalınabilir AAAY Y AYAY bu ritimle oldu ama şarkıyı dinlemedim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt