Hakemlerden Fatih Altaylıya hakaret Davası


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abuvice

abuvice

Üye
    Konu Sahibi

81 futbol hakemi, ”Hakemler Bu Kadar” başlıklı yazısında kullandığı ifadeler nedeniyle gazeteci-yazar Fatih Altay hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Avukat Murat Söylemez tarafından 81 futbol hakemi adına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde, şikayetçi hakemlerin tamamının faal olarak Türkiye Süper Futbol Ligi'nde görev yaptığı, yeri geldiğinde Türkiye'yi yurtdışındaki müsabakalarda temsil eden futbol hakemleri oldukları belirtildi.

Futbolun günümüzde dünyada ve Türkiye'de kitleleri peşinden sürükleyen, insanların yoğun ilgi gösterdiği bir spor dalı olduğu kaydedilen dilekçede, futbol hakemliğinin de önem arz eden, insanlar ve olaylar üzerinde karar mekanizması olması nedeniyle zor bir görev olduğu ifade edildi.

Fatih Altaylı'nın “Fatih Altaylı Yanıtlıyor” başlıklı köşesinde 28 Kasım 2005 tarihinde yayınlanan “Hakemler Bu Kadar' başlıklı yazısında şikayetçilere ağır itham ve saldırılarda bulunduğu öne sürülen dilekçede, Altaylı'nın kendisinden beklenen özeni göstermeden, kendi kişisel düşünceleriyle şikayetçileri toplum önünde küçük düşürdüğü, kişilik ve kariyerlerine tecavüz ettiği savunuldu.
 
DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
şu adam kadar boş konuşan bir insan ewladi daha varmidir acaba
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Kdr05
Cevap
3
Görüntüleme
510
Haydar
Kingmortall
Cevap
1
Görüntüleme
324
HeiLmasTer®
Cevap
3
Görüntüleme
398
Atakan
Kingmortall
Cevap
4
Görüntüleme
1K
esokmen
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt