Hagi Mapusta 17 AytutkluŞookkkkk

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Hagi Mapusta 17 AytutkluŞookkkkk
Hagi'ye 17 ay hapis!

Galatasaray'ın eski futbolcusu Gheorghe Hagi, 10 mart 2001 tarihinde Galatasaray ile Gençlerbirliği arasında oynanan lig maçında hakem Erol Ersoy'a hakaret ettiği için 17 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Üç ayrı suçtan ceza alan Hagi'nin hapis cezası önce 2857 YTL para cezasına çevrildi. Hakim, mahkemenin sanığın ileride suç işlemekten çekineceği konusunda kanaati olduğu, sanığın geçmişi ve sabıkasız olduğunu gözününe alarak para cezalarının da ertelenmesine karar verdi.

Galatasaray'ın 2-1 kazandığı maçta görev yapan Ersoy, Rumen futbolcuyu kırmızı kartla oyundan atmıştı.
Ersoy maçın ardından, kendisine hakaret ettiği ve müessir fiilde bulunduğunu öne sürerek PFDK'nın altı maç ceza verdiği Hagi hakkında dava açmıştı.

"Şahsa karşı müessir fiil", "resmi sıfata haiz memura hakaret etmek" ve "basın yoluyla hakaret etmek" suçlarından dolayı 10 ile 50 ay arasında hapis cezasına çarptırılması istemiyle açılan dava yaklaşık beş yıl sonra sonuçlandı ve Hagi'ye 17 ay hapis cezası verildi.

Galatasaray-Gençlerbirliği maçında kırmızı kart görmesinin ardından orta hakem Erol Ersoy'a hakaret edip, yüzüne tükürdüğü gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Hagi savcılığa verdiği ifadesinde, "ben hakeme değil yere tükürdüm" demişti.

Hagi, Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'nda verdiği ifadesinde, "maçta hakem Erol Ersoy bana kırmızı kart gösterdi. Maçın temposuyla sinirlerim biraz gerilmişti. Ama ben hakem Erol Ersoy'un yüzüne tükürmedim, yere tükürdüm.

Ersoy'a `hırsız' diye bağırırken o maçta üç puanımız çalındığını kastederek söyledim. Başka bir anlamda söylemedim. Hakeme tekme atmadım" şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Milliyet

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Şaşırdım

wampir

Üye
Bu mesajın içeriği mevcut değildir.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Para cezasına çevirilmiş tvde söyledilier..

Caine

Caine

Üye
iyi halden ve başka cezası olmadığından dolayı o para cezasını bile indirdiler içeri atmaları çok zor hemde çoook

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
bende george hagi olsam benide içeri tıkmazlar

hidayet

hidayet

Üye
hagı bu;

hata yapmasınıda bilir düzeltmesinide bilir

S1FR3K1R1C1

Üye
<div class='quotetop'>(hidayet &#064; Dec 21 2005, 01&#58;58 PM) [post=232594]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
hagı bu;

hata yapmasınıda bilir düzeltmesinide bilir
[/b][/quote]ewet çok doğu

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
O maçı hatırlıyorumda çok komikti yaw..

Nicolas_Anelka

Üye
türkiye cum.kolay kolay kimseye ceza veremezler sanki birileri bunlarıengelliyo gibi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt