Güvenli Ve Ayıplı Alışveriş Firma Isim Listesi...

Sponsorlu Bağlantılar

Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Güvenli Ve Ayıplı Alışveriş Firma Isim Listesi...
<span style="color:blue">Konu başlığını Güvenli alışveriş yapılan şirketler ve Ayıplı şirketler birbirine karıştığı için birleştirmek zorunda kaldım.Ayrıca altta bunları sizden gelen yorumlara göre sıralamaya çalışacağım.Herkesin iştirak etmesi biz tüketiciler için çok iyi olacağı kanısındayım</span>.
Arkadaşlar, aklıma şöyle bir şey geldi ve herkesin işine yarar düşüncesiyle buraya not düşülmesini rica ediyorum.
İnternet üzerinden veya karşılıklı görüşerek yapmış olduğunuz alışverişlerinizde (bu her türlü alışveriş olabilir) veya çok emin olduğunuz kimselerden duyum aldığınız Ayıplı firma dan alışverişlerinizde sıkıntı yaşadıysanız ve bu sıkıntınızı dile getirerek varsa belgelerinizle, burada ifşa ederseniz,sizlerden sonra bu firmalardan alışveriş yapacak olan arkadaşlarımız, ayıplı firma lardan alışveriş yaparak,diğer mağdur olan müşteriler gibi bunlara aldanarak buralardan alışveriş yapmasınlar,en azından temkinli olsunlar.
Ancak; duyum aldığınız kimseden emin olmadıkça ve bu şirketlerden alışveriş yaptığınızda sorun yaşamadıysanız lütfen buraya şirket ismi yazmayınız,asılsız duyumlarla yorumda bulunmayınız... Teşekkürler...

İlk ben başlıyayım...
Bayramdan önce internt üzerinden ( ) den önce 100 ytl sonra da 1000 ytl tutarında alışveriş yaptım.(ikisini beraber sipariş verdim) Sitede sanıyorum 200-250 ytl altı alışverişlerde kargo ücreti alınıyor.6 ytl kadar.Ben 1000 ytl ilave siparişimle bunu aşmış bulunuyordum.Am o ilk siparişime 6 ytl kargo koydular diğer sipariş kargo ücreti gerekmiyordu.İtiraz etmesem onu bana yıkacaklardı .Söyleyince düzelttiler.Sonra siparişlerim,sitede 3 iş gününde teslim edeceklerini yazıyorlar.Ben 1000 ytl yazan ürünümü 7 gün sonra diğer ürünümü de tam 16 gün sonra alabildim.Telefonla ulaşmam mümkün olmadı.Mübalağsız hergün 30 dk kadar düşürmek için uğraşıyordum.Telefonları adeta bilinçli olarak hep bi yerlere bağlanıyor beklemekten sıkıldığımdan ve fatura kabarık geleceğinden kapatmak zorunda kalıyordum.Ancak maille haberleşebiliyordum.Yazmış olduğum maillerime cevaben, siparişinizi kargoya ilettik vs denilerek geçiştirildi.Bi ara tlf düşürdüm durumu anlattım onlarda eve gelmişlermiş evde bulamamışlarmış&#33; bunun mümkün olmadığını yalan söylediklerini söyledim.Ama yine tınmadılar.Bu firmadan alışveriş yapacaksanız aman dikkatli olun&#33;&#33;&#33; ve bir değil birkaç kez düşünün.Ayıplı firma ( ) <span style="color:red">Aman dikkat&#33;&#33;&#33;</span>

<span style="color:red">Ayıplı firma isimleri</span>

1- (haberci)
2- ( depresif)
3- ( maawii )
4-

<span style="color:green">Güvenle alışveriş yapabileceğiniz firma isimleri</span>

1- ( ChavRash )
2- ( van_hoijdonk )
3- ( van_hoijdonk )
4- ( slayer )
5- ( slayer )
6- ( slayer )
7- ( haberci )
8- ( van_hoijdonk )
9- ( slayer )

<span style="color:red">Servis ve iletişimlerde sorun yaşanan Firmalar</span>

1- ( DeRMaNTeS )
2- ( slayer )
3-

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Uyarı için Teşekkürler ;;)

slayer

Üye
sadece kötülerimi_???
ben memnun kaldığım bi firmalarıda yazacağım
hepsikamera.com (hepsibilgisayar.com // hepsiprojeksiyon.com)
ilk kez internetten bu firma ile alışveriş yaptım.. Ne yapacağımı bilmediğimden, mail attım adamlara, yardımcı olun diye (01:30)... adamlar sabah 9:30&#39;dan önce beni aradılar telefonda nasıl yapacağımı anlattılar...
Onuda yanlış yaptım :ah: Yine aradılar" kendileri siparişimi düzelttiler... ("aynı gün içinde...)
Ve parayı yatırdıktan 2 gün sonra Aras kargoyla geldi...
tavsiye ederim...

büyük firmaların burnu kalkıyor... Müşteriyi takmıyolar....

chawush

Üye
Originally posted by Haberci@Nov 9 2005, 02:54 AM
Ayıplı firma ( ) Aman dikkat&#33;&#33;&#33;
[post=206964]Quoted post[/post]​

kesinlikle dikkat.&#33;
gecen sene bu zamanlar bu estore.com dan alışveriş yaptım.
512 mb rs-mmc twinmoss hafıza kartı aldım + ama hala fatura yollamadılar
3 defa telefon açtım ha yolladık ha geldi .&#33;&#33; gelmedi bende sallamadim

depresif

Üye
arkadaşlar bende gold computer ürünlerini yada asıl firması olan metro elektronikten kessinlikle almamanızı tavsiye ederim satışta her ne kadar iyi olsalarda fiyatları avantajlı olsa da adamlar teknik destek konusunda sıfırlar.Şubat 2005 te yollamış olduğum arızalı P4 2.8 533 mhz işlemcim Temmuzda geri yollandı kasaya taktığımda tekrar çalışmadı kontrol edince işlemciyi bana P4 2.8 800 mhz işlemci yollandığını anladım.Teknik servisleriyle konuşunca adamlar yolla düzeltiriz dediler.Bu gün itibariyle hala değişilmedi onlara her aklıma geldikçe sevgi ve saygılarımı yolluyorum.Amman sizde düşmeyin o tuzağa

sebofb090

sebofb090

Üye
çok ii bi konu açmışsın bende estoreden alışveriş yapmayı düşünüodum verdiyin bilgi için teşekkürler genelde kapıda ödeme seçeneyi olanları kabul ediyorum onlar daha güvenli ve hızlı

kucukprens54

Üye
evet arkadaslar cok guzel bi konu olmus boyle uckagıtcılara para kaptırmayalım kımsenın ekmegıyle oynamıyoruz ama hızmet kalıtesi artmalı artık bu ulkede

hidayet

hidayet

Üye
bilgiler için gerçekten sağol gerektiği yerde dikkatli davranmasını bileceğiz tuzağa düşmeyeceğiz :)

realgs

Üye
Originally posted by sebofb090@Nov 10 2005, 12:11 PM
çok ii bi konu açmışsın bende estoreden alışveriş yapmayı düşünüodum verdiyin bilgi için teşekkürler genelde kapıda ödeme seçeneyi olanları kabul ediyorum onlar daha güvenli ve hızlı
[post=207623]Quoted post[/post]​

Hangi sitelerin kapıdan ödeme seçeneği var.Benim bildiğim bir site yok.Bizide bilgilendirirsen iyi olur.
Sağol

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bu siteleri unutmayın netten alışverişte çooooook iyiler..

maavii

Üye
ben hepsiburada dan alışveriş yaptım ve hala sürünüyorumm. daha önce kısmen de olsa başka bi başlık ta anlatmıştım
24.8.2005 tarihinde hepsiburada dan psp sipariş ettim ürün elime ulaştı ama rahat 5-6 tane ölü pixel çıktı. değiştirmek için geri gönderdim ama 3 haftayı geçti yenisi gelmedi kaç kere aradım en sonunda bir ayı aşkın bi süre sonra yeni psp geldi..
fakat bunda da bayağı bi ölü pixel vardı. bu sefer mail attım bu da sorunlu iade etmek istiyorum artık diye.
sitenin bana yazdığı cevap
"alışveriş tahinizden itibaren 8 iş günü geçmiştir iade alamayız"
aradım siteyi siz ne diyorsunuz yaaa hem sorunlu ürün gönderin hemde geri almayın..
sonra tamam gönderin dediler, biz teknik servise göndeririz eğer dediğiniz gibi ise iade alırız öyle değilse size geri göndeririz...
gönderdim 11.10.2005 tarihinde ellerine ulaşmış yani 1 ay oldu neredeyse ve arada kaç kere aradım ama hala paramı iade edecekler. neden bu kadar gecikti deyince de bana attıkları cevap.
"ürün firmaya iade edilebilmek için uğraşıldığından iade süreniz geçikmiş bulunmaktadır"
yani sonuçta hala paramı iade etmediler ve bizleri mağdur ediyorlar...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Ben genpatechten 1 gb ms duo aldım sorunsuz siparişten ertesi gün elime geldi..

Ekonomikticaret.com ise söze gerek yok sms ile bilgi vs herşey var ilk tercihim her zaman ekonomikticaret.com&#39;dur. ;)

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici

Bende burayı öneririm.

depresif

Üye
chavrash gold.com.tr de metro elektroniik in bir yan kuruluşu ben onlar için zaten yazmıştım şikayet sende tavsiye ediyorsun :( yanlızca ben değil vanda metro elektronikten mal alan bütün bilgisayarcı esnafı şikayetçi adamlar toptan mal satışlarını Metro elektronik adı altında yapıyorlar.Parekende işini de pc gold yada gold.com.tr adı altındaki sitelerinde yapıyorlar.Tavsiyen belki iyi niyetli ama bence oradan aldığınız mala dikkat edin gözünüz gibi bakın bozulursa eğer yandınız çıra gibi haberiniz olmaz..Ufak bir araştırma yaparsanız şikayet sitelerine metro elektronikle yada gold grubuyla ilgili en az 10 şikayet görürsünüz
Amacımız doğruyu kendimize göre değil genele göre göstermek.Ben delillerle kanıtlarla vede kendimle değil en az sana şimdi 5 tane şikayetçi çıkarırım siz ise sadece 1 alışverişle adamları tavsiye ediyorsunuz.Lütfen daha dikkat selametle

slayer

Üye
Originally posted by realgs+Nov 10 2005, 12:15 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(realgs &#064; Nov 10 2005, 12:15 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-sebofb090@Nov 10 2005, 12:11 PM
[post=207623]Quoted post[/post]​

Hangi sitelerin kapıdan ödeme seçeneği var.Benim bildiğim bir site yok.Bizide bilgilendirirsen iyi olur.
Sağol
[post=207642]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
UPS kargo kullanan şirketlerde kapıdan ödeme mevcut...
3 YTL fazla ödersin...
örnek olarak buraya bakabiilirsin...

Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
2 ay önce Vatanbilgisayara arızalı olarak verdiğim digital fotoğraf makinamın (garantsinin dolmasına 3 gün kala vermiştim) beni arayıp bilgi vermemelerine karşın bekleyip bugün akıbetini öğrenmeye gittiğimde (o zaman 550 ytl ye almış olduğum digital fotoğraf makinamın) sıfırını verdiler.Kendilerine müşteriye bu şekilde hizmet verdiklerinden dolayı buradan teşekkür ederim.

Arızası ise;Geçtiğimiz yaz içine sahilde kum kaçmıştı objektif kapağı kapanmıyor ve çizilmişti ayrıca ayarlarında sorun vardı bi de arada bir error veriyordu.Yani genelde kullanıcı hatasıydı ama sanırım makinayla da ilgi bir sorun bulmuşlardı.

Aynı makinayla beraber birde Asus marka modem vermiştim.Onun için ayrı zamanlarda 4 kez gittim geldim. oldu dediler,yazılım attık dediler,yenisini verdik dediler ama hiçbiri olmamıştı ve sonunda orada sesimi yükseltince ilgilendiler ve 2.yazılımı atınca şu an bi sorun görünmüyor.

Bu arada ürün teslim etmek ve ürün almak için çok beklemeniz gerekiyor bilesiniz.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bi hdd değişimi için beni vatan bilgisayar 15 gün bekletti.. :off:

abuvice

abuvice

Üye
Vala hepsi buradadan SE k750i aldım . 1 gün sonra fiyatı 50 ytl indi. artı flsah hediye ettiler. indirimlerin bana da uygulanması için mail attım. 1 gün sonra 100 ytl hediye çeki + 50 ytl lik flaşh ürününü de adresime yolladılar.. :D hepsiburadayı beğeniyorum ben.

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
yapma yaa :huh: iimiş walla :D

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici

Cuma akşam sipariş verdim şapka ve bere ama hala ürün gelmedi.. :@