GT-S5620 MONTE Firmware update!

Sponsorlu Bağlantılar

kütting

Üye
    Konu Sahibi
GT-S5620 MONTE Firmware update!
Merhaba arkadaşlar,

Şu linkte
Samsung monte nisan ayı(aralık 2009'a kadar giden bir firmware arşivi var) firmware ve flashlamak için araçlar mevcut.
Aramızda teknik servis deneyimi olan daha önce samsung firmware atmış arkadaşlar varsa, bize bu firmware hakkında bilgi verebilir mi?

Ne yenilikler sunuyor?
Neler düzeltilmiş?
Task manager ve google map 3.0 geliyor mu?
Nasıl yüklenir?
Garanti kapsamında yetkili servise yükletebilirmiyiz?

Ayrıca Kies ile yeni firmware update yapmak istediğimde güncellenecek yeni bir içerik yok diyor[&o]

Bu konuda bizi bilgilendirebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

--------------- Ekleme ---------------

burada bu firmware hakkında qwerty klavyeden bahsediliyor bilgili arkadaşalar bir göz atsın.

• Beğen
Tepkiler: M3L!H

ATOM6

Üye
ordaki firmware ler türkiye için değil türkce dil desteği yok kod lara bakarsan tr için olanı koyulmamış birde kies de firmware uptade varmı bilmiyorum ama kies kendini güncelliyor benim bildiğim telefonu değil yani ama bende yeni aldım bu telefonu ve java program bulmada zorluk çekiyorum bulduklarımsa olmuyor telefon yeni olduğu için bazı programsal eksiklikleri var bunuda güncelleme ile aşacaklarını sanıyorum ama onda bile türk olduğumuz için sıranın sonundayız beklememiz gerekecek sanrım en fazla tr de sattıkları halde bize bu muamele yapılıyor

ATOM6

Üye
sinir olmaya başladım bu telefona zaten gps navigasyon sözde var gibi lanse edilmiş ama tr firmvare de ayarlar gps ayarlarında dahili gps seçme diye bir menü yok tas manager türkiyede yok google maps 3 demişler telefonda 2. sürüm geliyo zaten anca google mapsın 3. sürümünde navigasyon özelliği var millet anlar diye mi koymadılar ne oldu anca harita yükleyebiliyorsunuz belki telefon güzel olabilir ama samsung bu yazılımda acemi bir şirket gibi davranmış çin malı telefonların bile firmwareleri daha güzel

canlarotomotiv

canlarotomotiv

Üye
s5620 dili ingilizce nasıl türkçeleşir bilen varmı yardım etsin

FbSeLiM

FbSeLiM

Üye
beyler herkes bu navigasyondan bahsediyor, merak ettim bildiğimden değil. nedir bu cihazın eksik olan navigasyon özelliği yani 2 nokta girip, yol gösterme özelliği felan yok böyle bişi mi herkesin şikayet ettiği şey?

vorderas

vorderas

Üye
Hayır FbSeLiM kardeşim.problem şu.Navigasyonu ücretsiz kullanabilmen gerek normal şartlarda.çünkü gps özelliği sunuyorsan bu ücretsiz olması gerek.Cihazda bunu kullanabileceğin tek program GoogleMaps.Fakat içindeki sürüm 2.3.2 olduğu için yaptığı yüklemeleri internet üzerinden yapıyor.Bunun için ya hattında internet paketi olacak ya wi-fi ile bir modeme bağlanmış olacaksın yada cepten yüklü fatura gelece.Yani dosya indiriyo internetten.Tanıtımda gösterilen GoogleMaps 3 versiyonu.Bu versiyonda GPS özelliğini kullanabiliyorsun.Diğer eksik olan program Task Manager dediği.Orta tuşa basılı tutunca bir süre geliyor.Oda Açık uygulamalar arasında geçiş yapmanı sağlıyor yanılmıyorsam.Telpa ile görüştüğümde ordaki arkadaş yeni bir frimewire gelecek.bunu ister siteden ister telefon açarak takip edebilirsiniz dedi.Bu sürümde birçok eksikliğin giderilmesi düşünülüyormuş.Özellikle internetteki videoları izleyememe sorunu.bununla beraber birkaç değişiklik işte.Sabırla bekliyorum bende.
Büyük bir hevesle aldım cihazı.sonra gps olayından dolayı soğudum.çok uğraştım java gps kurmak için çalışmadı düzgün.Daha sonra iphone gibi bir cihazda dahi gps in internet üzrinden yüklediğini öğrenince ozaman makinamı biraz daha beğenir oldum.aslında güzel bir cihaz.sadece fazla beklentide bulunduğum için biran karşılamadığını görünce sıkıldım.ama keyifle kullanıyorum şuan...

dolby

dolby

Üye
Hayır FbSeLiM kardeşim.problem şu.Navigasyonu ücretsiz kullanabilmen gerek normal şartlarda.çünkü gps özelliği sunuyorsan bu ücretsiz olması gerek.Cihazda bunu kullanabileceğin tek program GoogleMaps.Fakat içindeki sürüm 2.3.2 olduğu için yaptığı yüklemeleri internet üzerinden yapıyor.Bunun için ya hattında internet paketi olacak ya wi-fi ile bir modeme bağlanmış olacaksın yada cepten yüklü fatura gelece.Yani dosya indiriyo internetten.Tanıtımda gösterilen GoogleMaps 3 versiyonu.Bu versiyonda GPS özelliğini kullanabiliyorsun.Diğer eksik olan program Task Manager dediği.Orta tuşa basılı tutunca bir süre geliyor.Oda Açık uygulamalar arasında geçiş yapmanı sağlıyor yanılmıyorsam.Telpa ile görüştüğümde ordaki arkadaş yeni bir frimewire gelecek.bunu ister siteden ister telefon açarak takip edebilirsiniz dedi.Bu sürümde birçok eksikliğin giderilmesi düşünülüyormuş.Özellikle internetteki videoları izleyememe sorunu.bununla beraber birkaç değişiklik işte.Sabırla bekliyorum bende.
Büyük bir hevesle aldım cihazı.sonra gps olayından dolayı soğudum.çok uğraştım java gps kurmak için çalışmadı düzgün.Daha sonra iphone gibi bir cihazda dahi gps in internet üzrinden yüklediğini öğrenince ozaman makinamı biraz daha beğenir oldum.aslında güzel bir cihaz.sadece fazla beklentide bulunduğum için biran karşılamadığını görünce sıkıldım.ama keyifle kullanıyorum şuan...
monte 10 numara kardeş..;) biraz beleyim güncellemesinide yaptımı tamamdır.. Bende beyaz ve çok karizma.. Tek kusuru güneşte ekran çok parlıyor, acaba üstündeki kıyıpta sökmediğim korumadanmı diyorum ama...:) yorumların içinde sağol kardeş..

FbSeLiM

FbSeLiM

Üye

Yorumların için çok sağol kardeşim gerçekten. Bende X6 alma niyetiyle çıktım evden fakat beyaz monteyi görünce tav oldum hemen ve aldım.açıkçası düşünüldüğü zaman kimi eksikleri belki olabilir bana göre en büyük eksiği cihazda ciddi bir serilik hakim değil, msg açılması, arama sonlandırması gibi...

Onun harici gps pek ilgi alanım olmamasına rağmen yorumlar üzerinde baktım hep, merak ettim. Geçen gün Google 3 versiyonunu yükledim 2. versiyonda konumlama yapabilmiştim ama 3te ne yazık ki konumlama yapamıyorum. Birde ayarlada gps uydu durumu var orada 0 felan diyor orda yapılcak bi ayarda yok gibi tam anlayamadım. Video izlemeyi ise opera ile idare ediyorum o da zaten pek video hastası olmadığım için fazla sıkıntı yapmadı benim için. Dokunmatığı gerçekten çok rahat kullanışlı, şarj süresi sanki sıkıntılı gibi ama bende günde çok fazla görüşmüyorum bununda sebebi o olabilir. 530 Tl ye alınabilcek en iyi cihazlardan birisi bence. Yeni versiyon için gerçekten video izleme ve gps sorunu çözülecekse eğer o zaman harika olucak işte.

vorderas

vorderas

Üye
Öncelikle dolby teşekkürler cevabın için.hayırlı olsun.beyaz konusunda söyleyeceğim tek şey ben biraz erken davrandım.siyah aldım.beyaz rengi sonradan çıktı :( önceki telefonum GT-S5603 beyaz renkti.neyse kısmet :)

Rica ederim... :)
FbSeLiM iyiki X6 almamışsın bende o cihaza heves ettim bir an.sonra daha önce yaptıklarımın tersine derin bir araştırma ve sabır sergiledim kendimce ve sonuç cihazdan vazgeçtim.çünkü Turkcell test bölümünde bile tutulmayan cihaz.kullanıcılar tarafından beğenilmeyen cihaz oldu.yorumlar kötü.bu yorumlar diğer markalara göre değil.Nokia nın kendi diğer modelleri arasındaki kıyaslama olarak.Örneğin 5800 xpress gibi.bir uyarı çıkıp duruyomuş X6 da demo uygulamadan kaynaklı.çözüm bulunamayınca nokia ya mail atılmış artık.
Bende sabırla bekliyorum yeni frimeware i :) eksileri var bahsettiklerin gibi.Fakat arama sonlandırması eski cihazıma göre daha iyi bence.dokunmatik ve serilik S5603 ten iyi olduğu için ben sevdim :)

FbSeLiM

FbSeLiM

Üye
Öncelikle dolby teşekkürler cevabın için.hayırlı olsun.beyaz konusunda söyleyeceğim tek şey ben biraz erken davrandım.siyah aldım.beyaz rengi sonradan çıktı :( önceki telefonum GT-S5603 beyaz renkti.neyse kısmet :)

Rica ederim... :)
FbSeLiM iyiki X6 almamışsın bende o cihaza heves ettim bir an.sonra daha önce yaptıklarımın tersine derin bir araştırma ve sabır sergiledim kendimce ve sonuç cihazdan vazgeçtim.çünkü Turkcell test bölümünde bile tutulmayan cihaz.kullanıcılar tarafından beğenilmeyen cihaz oldu.yorumlar kötü.bu yorumlar diğer markalara göre değil.Nokia nın kendi diğer modelleri arasındaki kıyaslama olarak.Örneğin 5800 xpress gibi.bir uyarı çıkıp duruyomuş X6 da demo uygulamadan kaynaklı.çözüm bulunamayınca nokia ya mail atılmış artık.
Bende sabırla bekliyorum yeni frimeware i :) eksileri var bahsettiklerin gibi.Fakat arama sonlandırması eski cihazıma göre daha iyi bence.dokunmatik ve serilik S5603 ten iyi olduğu için ben sevdim :)

Dediğim gibi benim cihazda yaşadığım tek sıkıntı serilik, örnek mesaj yazarken bir arama gelirse açma tuşuna basarsan işlemiyo 2-3 sn beklemen gerekiyo, yada telefonun menüsünde bişi yaparken arama geldiğinde, doğrudur belki 5603'a nazaran daha iyidir ama beni tek rahatsız eden durum o.

Birde arkadaşlar bişi sorcam ben google maps 3.0 yükledim ve konumlama yapmıyor.bundan önceki sürümde 2.2 mi artık kaç ise bilemiyorum onda zorlada olsa konumlama yapmıştum. Bu gps ayarları ile başka bişi yapmak mı lazım bilen var mı?

erdincgunes

Üye
Arkadaşım buna çözüm bulabildinmi

s5620 dili ingilizce nasıl türkçeleşir bilen varmı yardım etsin
arkadaşım çözüm bulabildinmi

arkadaşlar bu işte uzman olanlar varsa monteye skype yüklemeye calışsınlar ve bizde yardımcı olsunlar lütfen

vorderas

vorderas

Üye
googlemaps 3.0 yüklü olmadığı için deneyip birşey diyemiyorum.normalde ayarlar - telefon ayarlarında gps ayarları var ordaki ayarlarda birşey yapmıştı sanırım arkadaş telpaya götürdüğüm zaman.

elinde dosyası varsa 3.0 ın paylaşabilirmisin FbSeLiM.

vorderas

vorderas

Üye
3.0.2 yi kurdum fakat oda gps olayında internetten yiyor.google maps in temel yapısı böyle.o yüzden bize özel bir gps programı gere.formlarda tarif edilen we-travel ve trkbudy yi denedim fakat sonuç alamadım.sinir bozucu bir durum...

UltrAslan5

UltrAslan5

Üye
Bende de siyahı var.. Ama bence siyahı da çok qüzel.. :D

vorderas

vorderas

Üye
umarım yeni firmware bada os olur :D
tıpkı yeni model S8500 gibi

mgoksel

Üye
merhaba arkadaşlar
benim samsung s5620 de ingilizce, türkçe arıyorum yokmu yardım edecek.Nereden nasıl yükleyeceğim.

cengizesrarli

Üye
ayarlar telefon ayarları en sonuda dil ayarları var ordan türkçe yapıcan

bllmrshn

Üye
Dediğim gibi benim cihazda yaşadığım tek sıkıntı serilik, örnek mesaj yazarken bir arama gelirse açma tuşuna basarsan işlemiyo 2-3 sn beklemen gerekiyo, yada telefonun menüsünde bişi yaparken arama geldiğinde, doğrudur belki 5603'a nazaran daha iyidir ama beni tek rahatsız eden durum o.

Birde arkadaşlar bişi sorcam ben google maps 3.0 yükledim ve konumlama yapmıyor.bundan önceki sürümde 2.2 mi artık kaç ise bilemiyorum onda zorlada olsa konumlama yapmıştum. Bu gps ayarları ile başka bişi yapmak mı lazım bilen var mı?

Kardeş eğer google maps 3.0 ı kendin yüklediysen konumlama yapmaz, gps te çalışmaz sadece haritaya bakarsın bön bön. Ben de kendim yükledim pişman oldum, sonrasında google ın kendi sitesinden indirdim 2.3.2 yi. Ama yüklediğimde tam bir hüsrana uğradım, dokunmatikliğini kaybetmişti, altta yön tuşları vardı onlarla direktif verebiliyordum.
Bir şey soracağım yetkili servise gidip yapabiliyor muyuz güncellemeleri? Ben şahsen oraya gidip yapmayı planlıyorum. Yetkili servisler Google Maps' i 3.0 versiyonuna yükseltiyormuş öyle diyorlar

kütting

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar google map 3.0 sizde yükleseniz serviste de yükletseniz aynı şekilde yüklenecek. Telefon ayarlarından gps girin ordan gps ayarları ordan verileri indirin. ardından gps konumu na girip bekleyin uyduları bulsun (dışarıda değilseniz uydu bulamaz) daha sonra google map açın ve bekleyin gps bağlanması biraz uzun sürüyor mapi de netten indirdiği için çok kullanışlı değil ancak 2.3.2 versiyona dönmeye gerek yok.

arsi37

Üye
:angry:merhaba arkadaşlar ben samsungun çağrı merkezini aradım ve google maps 3.0 ın gelip gelmiyeceğini sordum ama telefonda bulunan 2.3.2nin kalacağını bu şekilde birşey olmayacağını belirtti operatör anlam veremedim.gelecek olan yazılımlarda telpa ve başarı garantili telefonlara servise verildiğinde ücretsiz yükleme yapılabilicekmiş.

Üst Alt