Googleın Kurucuları Yılın Adamı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
İngiliz Financial Times gazetesi, internet dünyasının en çok kullanılan arama motoru olan dev internet portalı ''Google''ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin'i, ''Yılın Adamları'' seçti.
23 Aralık 2005 10:03
<div align="center"></div>
Gazete, Google&#39;ı 7 yıl önce kuran ve ikisi de şu anda 32 yaşında olan Page ve Brin&#39;in, şirketlerinin 130 milyar doları bulan pazar payı nedeniyle bu unvana layık bulunduğunu yazdı.

FT, genç girişimcilerin &#39;&#39;yılın adamı&#39;&#39; unvanı için çekiştiği rakiplerinin, Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi ve Ukrayna Devlet Başkanı Victor Yuşçenko olduğunu da belirtti.

İnternetteki arama motorlarında &#39;&#39;1 numara&#39;&#39; olan dev portal, internet reklamcılığına getirdiği yeni boyutlar, bütün dünyayı uydu aracılığıyla &#39;&#39;gözlemeyi&#39;&#39; sağlayan yazılımı &#39;&#39;Google Earth&#39;&#39;, internet aramalarını yeniden tanımlaması ile bir ekonomi
imparatorluğuna dönüşmüş durumda.

Google&#39;ın kurucuları Larry Page ve Serguei Brin ise arama motorunu kurdukları zaman hayal bile edemeyecekleri bir zenginliğe kavuştular.
 

slayer

Üye
google ile ilgili haberleri okurken Yahoo&#39;nun sahipleri aklıma geliyor... Düşünebilirlermiydi ki bu kadar büyüyeceğini...
 

damadada

Üye
teşekkürler
 

Vassili

Üye
inşallah Negative De seçilir bu sitenin sahibi ya o bakımdan yani
 

slayer

Üye
Kopardım beni....
doğru söylüyo.. Maxicep&#39;in aşağı yukarı 100 milyar dolar kazancı var... Üye sayısının artmasıyla google&#39;da yakında geçecez.... Bu arada yahoo&#39;daki hisselerini %51 &#39;e çıkararak yünetimi ele geçirdi maxicep....
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
100 milyar gelir var maxide hatta bizde maaş alıyoruz aylık 50000 dolar...
 

CisSe

Üye
Google düper bi site yav herşeyi bulabiliyoruz ama İnşAllah gececek
 
darkred

darkred

Üye
adamlar hakketi bence bunu özellikle türkiyede son 2-3 yılda çook büyük bir büyüme gösterdi google tebrik etmek lazım adamları.sıradan bir araba garajında kurulan sitenden 130 milyar dolarlık bir imparatorluğa denir başkada birşey denmez bence
 
Caine

Caine

Üye
sonuna kadar haketmişler bence.
gerçi bu son sıralarda sürekli bi sorun veriyor ama genede en çok işime yarayan sitedir
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt