Google'ın Facebook sansürü

 • 8 Kasım 2010
 • 851 Okunma
 • 16 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Google, aldığı yeni bir karar neticesinde Facebook'la ipleri koparmaya hazırlanıyor. Facebook ile Gmail kullanıcılarının kontakt bilgilerini paylaşan Google, Contacts API tüzüğünde düzenlemeye giderek bu paylaşımı durdurma kararı aldı.

  Facebook hesabı açan veya halihazırda kullanan bir kullanıcı, arkadaşlarını bir bir eklemek yerine, Gmail adresini Facebook'la paylaşarak, diğer gmail hesabı olan kullanıcıları bulabiliyor ve bu sayede arkadaşlarını çok daha hızlı bir şekilde Facebook üzerinden bulup arkadaş listesine ekleyebiliyordu.
  Google'ın bu veritabanını Facebook'la artık paylaşmayacak olması ise Facebook'u zor durumda bırakabilir; zira gmail hesabı olan kullanıcılara ulaşamayacak olan Facebook, gelecekte ağına katılabilecek potansiyel kullanıcılarını da yitirmiş olacak.
  GOOGLE - FACEBOOK SAVAŞI KIZIŞIYOR
  Google, bu adımla birlikte Facebook'la arasını biraz daha soğuturken, Facebook'a karşı alınan bu kararın Google'ın kendi sosyal ağ portalı Google Waves ile alakalı olabileceği konuşuluyor. Zira Facebook'ta oldukça popüler olan Farmville oyunun sahibi Zynga'a daha önce 100 milyon dolar yatırımda bulunan Google, benzer şekilde kendi ağını renklendirmek adına Electronic Arts ve Playdom'la işbirliği içerisine girmişti.  FACEBOOK VE BİNG ORTAKLIĞI DA BU KARARDA ETKİLİ
  Bazı uzmanlar ise Google'ın son hamlesini Facebook ve Microsoft'un sahibi olduğu Bing arama motorunun ortaklığına bağlıyor. Zira Bing ve Facebook'u bir araya getiren projeye göre Facebook hesabıyla Bing'e giren kullanıcılar, artık arama sonuçlarını kullanarak Facebook profillerini görüntüleyebilecek. Örneğin bir Facebook kullanıcısı, Bing üzerinden bir restoran arıyor. Aramayı yapan kullanıcı, bu restoranla ilgili Facebook'ta bulunan resimlere veya Facebook kullanıcılarının bu restoranla ilgili yorumlarına da ulaşma imkanına kavuşuyor.
  Sonuç olarak 500 milyonu aşan kayıtlı kullanıcısıyla dikkat çeken Facebook'un bu son gelişmeden ne derecede etkileneceğini zaman gösterecek.
   


  Yazan: Necmati
  nemosert, amedamed21, zaza ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. savaşı İyi olan kazansın :ehe
   
 3. hücummm :ehe
   
 4. google kazanabilir :D
   
 5. olabiler...
   
 6. google....:ehe
   
 7. alayına isyan inadına google :ehe
   
 8. hepinize isyan google ye karşı ara.com.tr :oke::naughty:
   
 9. bu site ne işe yarıyo reklam olmasın..
   
 10. boşver türk malının reklamı olsun o kadar googlenin reklamı yapılıyo ama:ehe

  --------------- Ekleme ---------------

  google kazanacağına %100 türk malı kazansın tıklayın:ehe
   
 11. yok o tür bir siteyse zaten tmm :)
   
 12. %100 türk adından bellii hatta amblemin üstündede yazıyo "türkiye'nin arama motoru" diye:naughty:
   
 13. Google kazanır tabiki :D
   
 14. :oke:
   
 15. Google kazanır facebook'un gücü yetmez :D
   
 16. tabikide google köklü bir site :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 06:05