1. Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Google Ve Hp’den 11 Inç Ekrana Sahip Chromebook Modeli Geldi

 • 9 Ekim 2013
 • 273 Okunma
 • 5 Cevap

 1. Google, her ne kadar akıllı telefon tabletleri ile daha çok ilgimizi çekse deChromebook modelleri ile de pazarda kendini göstermekte. Bir çok üreticiden şimdiye kadar Chromebook modelleri karşımıza gelmişti. 14 inçcivarında ekrana sahip bu modellerden sonra Google, HP ile ortak olarak geliştirdikleri 11″ ekrana sahip Chromebook modelini duyurdu.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  HP Chromebook 11 olarak adlandırılan cihaz, 11″ büyüklüğünde ve1366×768 piksel çözünürlüğünde IPS ekrana sahip. Yonga seti olarakSamsung tarafından üretilen çift Cortex-A15 işlemciye sahip Exynos 5250 (Exynos 5 Dual) yonga setinden güç alıyor.

  Sistem belleği olarak 2GB RAM bulundururken, 16GB SSD veri depolama birimi ile gelecek. VGA web kamerası haricinde Wi-Fi, Bluetooth kablosuz iletişim teknolojilerine de sahip olacak. Ayrıca 4G seçeneği de sunulacak. Bataryası Google’dan gelen bilgiye göre 6 saat kullanım süresi sunacak.

  Sadece 1.04kg ağırlığa sahip olan yeni HP Chromebook 11, siyah ve beyaz olmak üzere iki ana renk renk seçeneği ile sunulacak. Ayrıca bu renkler haricinde yeşil, mavi, kırmızı ve sarı renkleri de cihazın üzerinde görebileceğiz.

  HP Chromebook 11 ile 100GB Google Drive bulut depolama alanı ve60 gün Google Play Music deneme süresi de verilecek.

  Fiyatına bakacak olursak eğer Amazon, BestBuy ve Google Playüzerinden 279$ fiyat etiketi ile satın alınabileceğini söyleyebiliriz.  Google ve HP’den 11 inç ekrana sahip Chromebook modeli geldi
   


  Yazan: ANIL
  Son düzenleme: 9 Ekim 2013
 2. Kilosunda sorun var.
   
 3. Düzelttim, teşekkürler ;)
   
  Invoke bunu beğendi.
 4. bence fena değil fiyata bakılacak olursa ama cidden kilo olarak sorulu görünüyor
   
 5. Güzel özelliklere sahip.
   
Yüklüyor...
16/01/2019 - 07:16