Google Ölümsüzlüğün Peşinde!

 • 20 Eylül 2013
 • 377 Okunma
 • 9 Cevap

 1. Her kuşun etini yiyen Google, şimdi de leyleklerin peşine düştü: Şirket, insan ölümsüzlüğünü arıyor!
  Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Google'ın sahipleri, her yıl milyar dolarlar kattıkları servetlerini doya doya yiyebilmek için bir ömrün yeterli olmadığını fark etmiş olacaklar ki, ölümsüzlüğün sırrını keşfetmek için çalışmalara başladılar.

  Bir diğer ilginç ve gülümseten yoruma göreyse dünyadaki 6 milyar insan, Google'ın reklamlarını göstermek için yakında yeterli olmayacak. Dolayısıyla, Google daha fazla insana reklam göstererek karını arttırmak için insanların ölmesini engelleyecek çözümlerin peşinde koşuyor.

  Şaka bir yana, Google'ın duyurduğu yeni projesinin ismi Calico... Projenin asıl amacı, insanların yaşam süresini uzatmak. Elbette nihai amacıysa, bir gün tamamen ölümsüzlüğü mümkün kılmak.

  Google'ın resmi açıklaması elbette bu kadar "bilimkurgu" ve fantastik öğeler içermiyor. Google yaşlılığı geciktirmek ve yaşlılık kaynaklı hastalıkların önüne geçerek insan hayatının kalitesini arttırmak amacıyla yapılacak çalışmaları Calico projesinde toplayacağını açıkladı. Google'ın CEO'su Larry Page, yaşlılık kaynaklı hastalıkların herkesi korkuttuğunu ve üzdüğünü, ancak artık gelişen biyoteknoloji ve tıp imkanları sayesinde, hayatı çok daha sağlıklı ve kaliteli yaşamanın mümkün olacağını vurguladı.
   


  Yazan: haydaravısyon
 2. Bu gidişle bulur,ama neyi? :D
   
 3. Ben kadere inandığım için böyle bir buluşun olmayacağına da inanıyorum.
   
 4. Babayı bulur.
   
 5. Adamların yorumu alttaki gibiyse, pek de ölümsüzlüğün peşindeyiz dememişler, hastalıkların önüne geçmeye çalışacaz demişler.
   
 6. Aynen
  inna lillahi ve inna ileyhi raciun!
   
  Dogus Pertez ve Invoke bunu beğendi.
 7. En güzel cevap.
   
 8. Haklısın mert kardeşim de bu defa ilaç piyasasının tekelini elinde bulunduranlar buna izin verir mi?
   
 9. Ben bilmem, adamlarda para çok :D
  Ama o ilaç olayına benim de canım sıkılıyor, ne kadar doğrudur bilmem ama çaresi olan bazı hastalıkların çaresinin açıklanmadığı filan söyleniyor...
  Misal: diyabet. :zzz:
   
 10. İsteseler anında yayınlarlar ama kendi tekerlerine çomak sokmazlar
   
  Invoke bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
19/01/2019 - 17:34