Google logolarını Türk çocuklar tasarlayacak

 • 6 Mart 2013
 • 631 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Türkiye'nin Harikaları adlı projede doodle 4 google logo yarışması başlıyor.


  < Resmi açmak için tıklayın >  Başvurular 1 Mart tarihinde başlayıp 1 Nisan tarihinde devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli yarışmada Doodle’lar 1.-4. ve 5-8. Sınıflar olmak üzere iki ayrı grup kategorisinde değerlendirilecek.

  Genç yetenekler ülkemizin benzersiz doğal güzelliklerini anlatan veya tarihi ve turistik yerlerini konu alan Doodle'larını tasarlayarak yarışmaya katılabilecekler. Google çalışanlarından oluşan bir jüri tarafından elenerek yarı finalist olmaya hak kazanan her iki kategoride toplam 200 Doodle tasarımı belirlendikten sonra, 3-5 Nisan tarihleri arasında özel jürinin (Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, Tan Sağtürk, Yalvaç Ural, Funda Kocabıyık (MEB Temel Eğitimler Genel Müdürü), Doç Dr. Ahmet Arı (Kültür ve Turizm Bakanlığı) yapacağı değerlendirme sonucunda 8-12 Nisan döneminde halk oylamasına sunulacak 10 finalist seçilecek. Halk oylaması sonucunda birinci seçilen Doodle, 18 Nisan günü “Türkiye’nin Harikaları”nı milyonlarla paylaşmak üzere Google Türkiye anasayfasında yerini alacak.

  “Türkiye’nin Harikaları” temasıyla ülkemizin benzersiz doğal güzellikleri ile tarihi ve turistik yerlerini anlatan en iyi Doodle’ın sahibi olan öğrenci 10.000 TL tutarında burs almaya hak kazanırken, öğrencinin okuluna da 15.000 TL değerinde ayni teknoloji teşviki sağlanacak.
   


  Yazan: Mad EagLe
 2. :tşk:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/02/2019 - 02:52