Google Glass sizi kıyafetinizden tanıyacak.

 • 17 Mart 2013
 • 350 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Google Glass sizi yüzünüzden değil, kıyafetinizden tanıyacak.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Google Glass için geliştirilen ilk üçüncü parti uygulama, insanları kıyafetlerine göre tanıyabiliyor.

  Duke University araştırmacıları tarafından geliştirilen, Google'ın da fon desteğini arkasına alan uygulama (PDF), insanları kıyafetlerine, ayakkabılarına, takılarına ve gözlüklerine göre tanıyabiliyor. Uygulamanın programcıları, Google Glass ile arkadaşlarınıza baktığınızda her birinin ismini görebileceğinizi söylüyor.

  Programcılar, isimlerin görünmesini istemeyenlerin sadece Tweet mesajlarını paylaşabileceklerini söylüyor. Geliştiriciler, "havaalanındaki insanlar, 'taksiyi paylaşacak biri aranıyor' Tweet'ini paylaşabilirler" örneğini veriyor.

  Uygulama, o an telefonlarını kullanan kullanıcıların birkaç fotoğrafını çekiyor ve bu fotoğrafları "spatiogram" adında bir dosyada saklıyor, kullanıcının "parmak izi" yakındaki akıllı ceplere yayınlanıyor. Kullanıcı, Google Glass sahibinin görüş alanına girdiğinde ekranda onu tanıtan bir ok ve bilgi görünüyor.

  PivotHead kameralarıyla ve Samsung Galaxy cepleriyle yapılan testte Google Glass'ın insanların yüzde 93'ünü tanıdığını söylüyor (ön taraftan). Arkası dönük ve diğer açılardaki insanları tanıma biraz daha yavaş olsa da, başarısı yüzde 96 ile oldukça yüksek.

  Programın yüz yerine kıyafetleri kullanmasının nedeni ise gizlilik. Örneğin şapkanızı değiştirmek, sizi yeniden isimsiz hale getiriyor.
   


  Yazan: Mad EagLe
 2. Google glass cıkarsa cok sey degisecek.
   
 3. acaba bu teknoloji denilen şeyin bir gün sonu gelir mi yani başka icatlara gerek kalmayacak bir zaman olurmu
   
 4. sonu yok gibi görünüyor hatta yeni çağ atlatacak birşey olacak ve bundan 200-300 sene sonra teknoloji çağı diye anılacak.
   
 5. Bi bakarız gözle füze atarız :ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 23:11